1. Vojkov Open 21.3.2019 - Výsledky

První turnaj roku 2019 se odehrál ve čtvrtek 21.03.2019. Samozřejmě na Vojkově. Po pár omluvách se dostavilo 22 hráček a hráčů, kteří jako první okusili nové provedení turnaje. Kvalifikační hry se rozšířily ze 4 vloni na letošních 5. Postup do semifinále pro 20 nejlepších, tedy stejně jako loni. Play off hra byla ale letos jen jedna, po níž odpadli 4 nejslabší, z každého páru drah 1. A pak už jen finále hrané na 2 hry od nuly.

Loňské chlebíčky vzala voda, letos jsou podporovány hlavně strajky, aby si každý mohl získat nějakou tu ceničku, až zajímavé finance. Už 3 strajky za sebou v kterékoliv hře bez omezení počtu takových strajkových řad znamenaly drobnou laskominku. A s každým dalším strajkem v ucelené řadě hodnota získné odměny roste. Do 6ti strajků jde o různé pochutiny, od sedmého pak o hotovostní finance od 100 do 250 Kč. Velmi výkonným nebo štěstíčkem obdařeným hráčům to může přinést docela pěkné prémie. Celkem se totiž hraje 8 her a všech bez rozdílu se strajkoceny týkají bez výjimky... Ale dost vysvětlování, pojďme kouknout na výsledky dnešního turnaje.

Kvalifikace se velmi vydařila Ingrid. Její čistý průměr přes 204 hovoří za vše. Však také pobrala nejrůznější strajkoceny. Za ní zůstal druhý Vláďa Merva, jehož průměr dosáhl na 208,60, ale nemá žádný HDC. Jinak by byl v kvalifikaci nejlepší. Třetí končí Pavel Diviš, rovněž průměr přes 200. Posledním postupujícím do semifinálové hry se stal Honza Kaňka, ale moc mu to stejně v dalších hrách nepomohlo.

O přestávce se losoval Vojkovský bankomat, jenž obsahoval vlastně drobné ve výši 220 Kč. Ale i tak malou částkou nepohrdl Mirek Adamec, který svojí první hrou zahrál slabých 154, ale bankomat právě toto číslo určil k výplatě. Tak si Mirek aspoň trochu přilepšil v dnešním večeru. Dole ho uvidíte na fotce, jak se celkem slastně usmívá. Budiž mu to přáno...

Semifinále letos znamená pouze jedinou play off hru. Z každého páru drah odpadl 1 člobrda, jemuž to prostě dnes moc nešlo. To může potkat každého...

Finále se v roce 2019 hraje od nuly na součet dvou her. Ke konečnému umístění napomáhají jen přidělené hendykepy, jinak každý musí ukázat, co v něm je bez ohledu na dosavadní hry. Nutno říct, že ve finálových hrách se objevovaly hry výrazně nižší, než v kvalifikacích. Namazáno čerstvě bylo, takže zřejmě působí hlava? Kdo ví... První hrou jde do čela Vláďa Merva s 221. Trochu mu konkuruje Milena Jašková s 200. Ostatní spíše až velmi váhají. Druhé hry přinesly opět 221, tentokrát v podání Karla Jaška. Jirka Egert dává sice 212, ale jeho první hra nic moc. 200+ hraje ještě Ingrid Liebichová a Dalibor Polívka. Ostatní opět celkem nic. A tak se čekalo na součty obou her včetně HDC. Celkovým vítězem turnaje se stává Vladimír Merva se součtem 415, HDC nemá žádný. Druhý končí jeho oddílový kolega Karel Jašek s 397, ani Karel nemá žádný HDC. A na třetí místo se vypracovala Ingrid Liebichová, která tak pěkně zazářila v kvalifikaci. Bylo vidět, že její dnešní forma není nikterak náhodná. V hráčské kategorii B (výkonnostní HDC 5 a více bodů na hru) máme dnes jen dva, co si to rozdali ve finále mezi sebou. Jaroslav Běhal bere 1. místo a překvapením dne se stává druhá Zorka Machálková. Nához turnaje si přivlastnil hrou 262 Vláďa Merva, ženou večera je po zásluze Ingrid Liebichová.

Všichni ocenění převzali své ceny a my jim k tomu úspěchu gratulujeme. Níže jsou výsledky ke stažení a také fotky: pult s cenami, Mirek Adamec co vybral bankomat, vítězové kategorie B a vítězové turnaje, včetně náhozisty turnaje Mirka Mervy a nejlepší ženy turnaje Ingrid Liebichové.

Příště hrajeme 30. května, TADY se podívejte na informace o turnaji. Obsazovačku jsme nechali jak byla, pokud někdo ví, že přijít nemůže, prosím o SMS na 604243977.