Kmotr BC 2021

30.09.2021: Stalo se, co se stát nemělo. Jen málokdo asi pozná osoby na snímku a místo, kde se právě nacházejí. Je to smutné, ale jedná se o plánované místo prezentací, co mělo proběhnout celý příští týden. Bylo to nečekané, pozornost polevila a tohle je výsledek. Don Vito s Majklem rozhodli - dotyčné osoby najít za každou cenu, jejich rodiny zabetonovat. A samozřejmě místo konání dát zase do pořádku. Všem se dává na vědomí, že prezentace byly přeloženy na jaro příštího roku. S omluvou rodina Corleone

Oznámení bylo překvapující, nicméně Kmotr 2021 je z rozhodnutí centra přeložen na jaro 2022. Konkrétní náhradní termín bude znám na přelomu roku 21/22, dovolím si všechny informovat emailem. Prosím kdo má zarezervován hotel, aby rezervaci co nejdříve zrušil. Ten kdo už má hotel zaplacený bez možnosti vrácení peněz hotelem: pošlete mi v odpovědi na tento email název hotelu, na jaké jméno je rezervace a kolik to stálo. Zaplacené peníze budou všem vráceny.

Bohužel přeložení celé akce nemohu nijak ovlivnit, je to rozhodnutí centra, které se za tento zřejmě nutný krok omlouvá a slibuje, že to všem vynahradí, protože odložená akce bude propojena s oslavami 15ti letého výročí existence centra U Kmotra. Věřím, že se všichni v odloženém termínu uvidíme.

Milan Soušek, organizace

Donesl se nám záznam rozhovoru mezi Capo Bastone (Frederico) a Majklem...

Majkle, máme problém...                                                                  

S čím? O co jde?

Letošní Kmotr, volíme si nového, ten Ricky už tam je dlouho.        

Ano, a to je ten problém?

Ne, to ne, ale hlásí se mi úplně nová rodina, neznám je.                

Nová rodina? Jaká? Odkud je?

No to je právě to, vůbec netuším.                                                     

Nějaká nová krev? Rusové? Číňani? Eskymáci?

Hádám, že Kolumbijci. Ale je to opravdu jen odhad.                       

Ale ti už tady jsou, víme o nich. To je Don Cerbio.

Není, o něm vím, tihle jsou jiní. Prý hodně vlivní.                              

A mají nějaké jméno, víš o nich něco?

Prý něco jako Kovidáno. Prej působí po celém světě!                     

Hmmm, neznám, k nám nepouštět...

I k nám se něco doneslo, hodně se o nich píše, mluví, jedná, ale Majkl rozhodl: k nám nepouštět. A tím je to všechno vyřešené. Takže letošní suma sumárum Kmotr 2021 bude bez Kovidánů. Plán je od 4. do 10. října 2021. Jako obvykle od pondělka do soboty kvalifikační pohovory, v neděli pak závěrečná klání a rozhodnutí. Ricky vládne 2 roky, trochu nám zlenivěl. Asi to bude chtít změnu. Takže všechny rodiny Majkl zve, vše je již připraveno.

1. Místo konání: U Kmotra, Třebíč (proklik)

2. Termín konání: po 04.10. až so 09.10.21 kvalifikační pohovory, neděle 10.10.21 Finálový den

3. Obsazovačka - registrace do akce: TUDY

3. Propozice akce (viz níže)

4. Mazací model: ke stažení týden před zahájením

5. Výsledky - kvalifikace (+ fotky vítězů kvalifikací) jsou zveřejňovány průběžně TADY

6. Výsledky - Finálový den (+ kometář a fotky) zde budou po skončení akce (cca od 3:00 hod v noci v pondělí 11.10.21) vidět TADY.

Propozice - Kmotr Bowling Cup 2021

1. Název turnaje: KMOTR BOWLING CUP

10. ročník tradičního turnaje Kmotr Bowling Cup. Organizace turnaje Milan Soušek. Partnery turnaje jsou vyjmenovaní sponzoři, partneři a mediální partneři (viz níže).

Krátký popis: od pondělí 04.10. do soboty 09.10.21 probíhají první pohovory. Počet pohovorů přihlášených zájemců není omezen. Z každé rundy postupuje nejlepší žadatel přímo do finálového dne v neděli 10.10.21. Pokud je v některé rundě 12 a více žadatelů, postupují do finále přímo 2 nejlepší žadatelé z této rundy. Ostatní postupují do finále na základě svých součtů v kvalifikaci včetně hendykepů, a to až do naplnění kapacity finále, tj. 48 žadatelů.

Žadatelům jsou přiznány hendykepy podle výkonnosti, dále navíc ženám, dětem a seniorům. Hendykepy se sčítají. Nikdo se tedy nemusí obávat, že nemá šanci proti některým tzv. "profi" žadatelům. Minulé ročníky ukázaly, že k poražení je každý. A kdyby přece jen náhodou.... pak jsou tu osobní strážci s luparami a ti zajistí, aby postoupil ten, kdo je v přízni Dona Vita. Oceněni budou i žadatelé kategorie B, tedy s nižšími dovednostmi. S oceněním rozhodně nezapomeneme ani na nejlepší děti/juniory a ženy.

2. Pro koho je turnaj určen

Akce je připravena pro jakékoliv žadatele, zájmové, amatérské, sportovní, zkrátka bez rozdílu výkonnosti. Uspět může opravdu každý. Podrobnosti o výši hendykepů jsou níže. Akce je kategorie B podle charakteristiky ČBA.

3. Média, prezentace, lidé

Informace o akci proběhnou na zdejším webu a na webu ČBA.

4. Kdo jsou, či byli, dosavadní Kmotři?

Don Vito Corleone je velmi obezřetný. Svoji důvěru vloží do rukou jen toho nejlepšího, a to ještě jen na 1 rok. Tedy až dosud. Zda se někdy někdo stane jeho pravou rukou déle, než 1 rok, to ukáže budoucnost a nálada Dona Vita. Zatím tomu tak nikdy nebylo... Posuťe sami: v roce 2011, tedy v 1. ročníku turnaje si vybral za svoji pravou ruku nevyzpytatelného Vojtilla Sadliniho, v roce 2012 to byl tichý, ale razantní Radino Lanchetti, v roce 2013 uspěl dosud jediný cizinec, mafioso z dalekých krajů Ĺubo Jurinyi, v roce 2014 se na vrchol přízně prodral nebezpečný Vladano Pitaschino. V roce 2015 byl vybrán sice nenápadný, ale o to nebezpečnější George Collier. Dalším kmotrem 2016 se stal George Hindrak, muž neznámé minulosti, jenž v průběhu roku postupně získával přezdívky Drak, v LA Dragon, později Nothing Dragon. Důvodem byla záhadná mizení lidí kolem něj... V roce 2017 se stalo poprvé, že Don Vito jmenoval někoho podruhé. Byl jím George Collier. Jediný, kdo vykonával svoji funkci už 2x. V roce 2018 se prosadilo dravé bezohledné mládí, do čela se dostal Ricky. A s ním přišla tvrdá převýchova všech. Ricky jako jediný byl zvolen 2x za sebou, tedy i v roce 2019. A protože ročník 2020 vyhlášen vůbec nebyl, vládne už 3 roky. Není to příliš?

5. Kde se hraje

Bowling U Kmotra, Táborská 406, Třebíč (vedle supermarketu Billa).

6. Kdy se hraje

Vstupní pohovory probíhají od pondělí 04.10. do soboty 09.10.21. V neděli 10.10.21 pak nastane rozhodující finálový den, který rozhodne o všem. O vítězích, "odešlých", i zmizelých...

7. Jak se zaregistrovat k pohovorům

Registrace je možná několika způsoby. Na domovských internetových stránkách turnaje https://www.way4u-bowling.cz, v menu Turnaje a zde Kmotr Bowling Cup 2021. Tím se dostanete na turnajové stránky, kde vedle Propozic a dalších informací je i možnost se kliknutím na Obsazovačka přihlásit. Dostanete se tak přímo na Obsazovací listinu (www.obsazovacky.cz). Zde si vyberete hrací rundu (den a hodinu), do formuláře zapíšete své jméno, příjmení, kontakt na sebe a kliknete na Přihlásit. Pořadatel následně účast potvrdí. Pokud se někdo již přihlášený nebude moci zúčastnit, dejte nám vědět, Don Vito už vše potřebné zařídí a vyřídí sám. O tom není pochyb...

8. Poplatky

Don Vito vyžaduje za svoji námahu aspoň malou hotovost. Není se co divit, kolikrát musí poslouchat až neuvěřitelné věci. Je to vyčerpávající. Proto každý žadatel musí uhradit 400 Kč za první slyšení, děti do 15 let 200 Kč. Druhé a další slyšení už vychází levně - 300 Kč, pouze děti a mládež do 15 let 200 Kč. Ale že by Don Vito chtěl za Kmotra dítě není moc pravděpodobné. Zkusit se to ovšem může.

9. Příprava drah

Dráhy budou namazány místní mazačkou AMF Summit S series před každou lichou kvalifikační rundou a mazat se bude několikrát i v nedělním finálovém dni. Mazací graf bude k dispozici a ke stažení cca týden před první kvalifikační rundou na zdejších stránkách.

10. Herní systém turnaje a harmonogram

Hraje se podle pravidel pro sportovní bowling. Pokud Don Vito pravidla změní nebo zruší, nedá se nic dělat. Protesty se řeší na místě, a to definitivně. Don Vito nebo rozhodčí řeší na místě všechny nejasnosti a spory a ve spolupráci s organizátorem rozhoduje s konečnou platností o všech záležitostech. Hraje se obvykle nejvýše ve 2 hráčích na dráze (pokud Propozice v nějaké fázi turnaje neurčují jinak). O finálové neděli se některé části turnaje hrají americkým systémem na páru drah.

Pohovory: každý žadatel odehraje 6 kvalifikačních her na vylosované dráze s posunem po 3 hrách o 3 dráhy doprava. Do výsledků se započítává 5 nejlepších her (1 nejslabší hra se nezapočítává vůbec). Nejlepší žadatel z každé kvalifikační rundy má zajištěn přímý postup do finálové neděle 10.10.21. V případě kvalifikační rundy s 12ti a více žadateli přímo do finále postupují 2 nejlepší. V kvalifikaci v případě shody bodů rozhoduje vždy vyšší nához, případně druhý vyšší nához z příslušné části kvalifikace včetně hendykepu. V kvalifikaci jsou vždy 3 tréninkové frame (cca 7 minut). Dráhy si žadatelé losují při registraci.
Výsledky budou denně aktualizovány na domovské stránce turnaje.
Dny a hodiny kvalifikačních rund:

Pondělí až pátek 04.-09.10. v 17 hod a 19:00 hod, sobota 09.10.21 v 13, 15, 17 a 19 hod

Do finále v neděli 10.10.21 postupuje celkem 48 žadatelů buď přímo nebo na součet 5ti nejlepších her z kvalifikace včetně hendykepů.
Finálový den: všichni postupující z kvalifikací budou seřazeni pro finálový den do společné tabulky podle součtu 5ti kvalifikačních her + hendykepy a tím vznikne jejich pořadí pro nasazování do nedělních hracích rund. Přímo postupující hráči jsou rovněž podle svých součtů z kvalifikace nasazováni do posledních nedělních rund. Sledujte proto průběžné výsledky a poslední pohled jim věnujte v sobotu 09.10. cca ve 21:30 hod. To už by měl být definitivní stav po všech vstupních kvalifikačních pohovorech.
Finále 10.10.21:

První finálové kolo "Select" - všichni účastníci nedělního finále odehrají 3 hry na stejné dráze a jako čtvrtá hra se připočítává průměr z kvalifikace (z 5 nejlepších her + HDC). Na dráhy se žadatelé nasazují podle svého pořadí od dráhy č. 1 po dráhu č. 8. Trénink 2 frame. Do dalšího kola postupuje 40 nejlépe umístěných žadatelů. V případě shody rozhoduje vyšší nához, případně druhý vyšší nához vč. HDC.

Druhé finálové kolo "Mord 1" se hraje na součet ze 2 her od nuly včetně hendykepů. Hrají zde žadatelé umístění po kole "Select" na místě 1. až 10. a 31. až 40. Do dalšího kola "Lupara" postupuje 10 žadatelů s nejvyšším součtem z těchto 2 her + hendykepy. Žadatelé jsou na dráhy nasazováni. Hraje se na dvě hry od nuly amerikou. V případě bodové shody rozhoduje vždy vyšší nához, případně druhý vyšší nához vč. HDC. Trénink 2 frame.Druhé finálové kolo "Mord 2" je totéž jako Mord 1, zde hrají žadatelé umístění po kole "Select" na místě 11. až 30. Do dalšího kola "Lupara" postupuje 10 žadatelů s nejvyšším součtem z těchto 2 her + hendykepy. Žadatelé jsou na dráhy nasazováni. Hraje se na dvě hry od nuly amerikou. V případě bodové shody rozhoduje vždy vyšší nához, případně druhý vyšší nához vč. HDC. Trénink 2 frame.

Třetí finálové kolo "Lupara", kam postoupí celkem 20 žadatelů z Mord 1 a Mord 2: sestaví se hromadná tabulka postupujících (celkem 20 žadatelů) podle součtů výsledků Mord 1 a Mord 2 včetně hendykepů. Odehrají se 2 hry od nuly americkým systémem a jako třetí hra se připočítá průměr z části Mord 1, Mord 2. Žadatelé se nasazují podle svého umístění od dráhy 1 po dráhu 8 s tím, že na lichých drahách hrají 3 hráči a na sudých drahách 2 hráči. Do závěrečného Superfinále postupuje 16 nejlepších podle součtu odehraných 2 her v této části Lupara + hendykepy. V případě bodové shody rozhoduje vyšší nához, případně druhý vyšší nához vč. HDC. Následuje závěrečná část turnaje s názvem "Superfinále".

Superfinále se hraje na součet 2 her od nuly včetně hendykepů. Trénink 2 frame. Dráhy do superfinále si žadatelé vybírají od nejlepšího po Lupaře. 1. hra se odehraje na vybrané dráze, na 2. hru se všichni přesunou o 3 dráhy vpravo. Konečné pořadí bude dáno součtem ze 2 her tohoto Superfinále + hendykepy. V případě shody rozhoduje vyšší, případně druhý vyšší nához vč. HDC. Pokud ani pak není rozhodnuto, přicházejí na řadu nože. Nože se hrají na tři frame od nuly a vítězí hráč s ostřejším nožem, tedy s vyšším číslem po 3 framech. Případně se pokračuje vždy dalším framem až do úplného rozhodnutí.

Časový rozpis finálového dne:

Mazání drah

10:00 hod - žadatelé umístění na 33. až 48. místě

Mazání drah

11:15 hod - žadatelé umístění na 17. až 32. místě

12:15 hod - hráči umístění na 16. až 1. místě

Mazání drah

14:00 - Mord 1

15:00 - Mord 2

Mazání drah

16:30 - Lupara

17:20 - Superfinále

18:30 - vyhlášení výsledků, konec turnaje

11. Opakované pohovory (re-entry)

Opakované kvalifikační starty jsou možné v případě, že bude volné místo (nové přihlášky mají vždy přednost před opakovanými starty). V případě opakovaného startu se vždy započítává lepší dosažený výsledek, nemá to ale vliv na postupující z příslušné kvalifikace (zpětně se postupující z kvalifikací již nemění). Startovné při opakovaných startech - viz bod 8 Propozic.

12. Hendykepy

Hendykepy jsou přiznávány podle těchto kritérií:

a/ Žena = 8 bodů na hru, dítě do 15ti let = 20 bodů na hru (bez rozlišení chlapec - dívka), senioři nad 50 let = 2 body na hru, senioři nad 60 let (61 a více let) = 5 bodů na hru (věk se počítá podle roku narození).

b/ Herní hendykepy - podle 1. turnajového žebříčku, 2. sportovního žebříčku ČBA, 3. podle průměru z ABL, 4. případně podle dalších oficiálních žebříčků ke dni 01.10.2021.

Průměr nad 190 = 0, 180 až 189,99 = 2, 170 až 179,99 = 4, 160 až 169,99 = 7, 150 až 159,99 = 10, do 150 = 12 bodů na hru. Dosud neevidovaní hráči v žebříčcích = 15 bodů na hru.

Oba typy hendykepů se sčítají. Hendykepy se započítávají ve všech hrách bez výjimky, včetně finálového dne.

13. Co dostanete a co lze vyhrát

Ceny jsou jak věcné, tak i finanční, poháry jsou specifické ceny odpovídající charakteru turnaje.Věcné ceny: všichni finalisté (48 hráčů, neděle 18.11.) obdrží upomínkovou věcnou cenu. Hráči na 1. až 8. místě specifické poháry, věcné ceny, hráči kategorie B: 1. až 5. místo specifické poháry, věcné ceny.

Navíc finanční prémie:

Podle celkového pořadí v superfinále:

1. místo 5.000 Kč, 2. místo 3.000 Kč, 3. místo: 2.000 Kč, 4. místo: 1.000 Kč, 5. místo: 1.000 Kč.

Kategorie B (hráči s celkovým herním hendykepem 8 a více): 1. místo: 3.000 Kč, 2. místo: 2.000 Kč, 3. místo: 1.000 Kč.

Nejlepší žena, nejlepší dítě/junior do 15ti let, nejlepší senior (60+ let): poháry, věcné ceny

Nejvyšší náhozy muž, žena: 500 Kč.

1. PERFECT GAME: 1.000 Kč, všechny další 500 Kč.

Oceněno bude i stylové oblečení = speciální cena. Kromě cen pro nejlepší hráče dostane každý účastník turnaje po celý týden uvítací dárkový balíček a zdarma též hlavní jídlo, nápoj (pivo nebo limo), kávu.

14. Započítávání výsledků turnaje, výsledkový info servisTurnaj je kategorie B dle klasifikace ČBA. Výsledky turnaje se započítávají do průměrových žebříčků ČBA a do žebříčku FIRO Tour. Výsledky (včetně průběžných) budou dostupné denně na www.way4u-bowling.cz, záložka Turnaje, turnaj Kmotr Bowling Cup 2021. Komentář s kompletními výsledky bude rovněž vložen na tyto stránky, včetně všech fotografií a příp. videa, a rovněž na web www.czechbowling.cz (stránky ČBA).
15. Ostatní

Celý turnaj je připraven ve stylu filmu "Kmotr", včetně zcela specifických cen, nečekaných scének v tomto stylu s různými stylovými překvapeními. Centrum má kvalitní kuchyni s plným zázemím, připravena budou i jídla a chody za výrazně příznivé ceny. Připraveno je i pár netradičních soutěží o ceny, které budou vyhlašovány vždy až na místě. Nechte se překvapit, šanci mají všichni.

16. Partneři turnaje

Yashica, Way 4U - Bowling Media Production.

Právní doložka: veškerá autorská práva k turnaji jsou vyhrazena pořadateli, případné pořizování a zveřejňování videozáznamů podléhá předchozímu souhlasu pořadatele.