Kmotr BC 2020

POZOR - KMOTR BC 2020 ODLOŽEN
Z důvodu opatření proti covid-19 byl turnaj odložen. Nový termín bude vyhlášen po skončení opatření, až to celková situace umožní. Obsazovačka bude zcela nová. Včas upozorníme. Díky za pochopení.
Don Corleone už všechno svěřil Majklovi. Už vloni to tak bylo, i když za jeho dohledem. Letos, tedy v roce 2020 je už všechno, absolutně všechno pod Majklem. A ten rozhodl: Ricky je dvojnásobný Kmotr. Umí přesvědčit, umí jednat, jeho slovo je nakonec slovem posledním. Ale bude to tak i v třetím roce jeho kruté nadvlády? Uvidíme. Pohovory se všemi zájemci, co by chtěli Rickyho sesadit a sami vládnout, se budou konat na stejném místě od pondělí 28.09. do soboty 03.10.2020. Rozhodnutí ale padne až v neděli 04.10.2020. 

Nebude to jednoduché, Ricky ví, co dělá, jak to zařídit, kdy se má co stát, aby i nadále byl právě on tím úspěšným. Majkl mu věří, protože rodině Corleone přináší vše, co bylo dohodnuto. Ale ostatní rodiny jsou v pohotovosti. Uvidíme, co se vlastně stane a hlavně proč se to stane. Ale můžeme ujistit. že co se stát má, to se také stane.

1. Místo konání: U Kmotra, Třebíč (proklik)

2. Termín konání: pondělí 28.09.2020. až sobota 03.10.2020 kvalifikační pohovory, neděle 04.10.2020 Finálový den

3. Obsazovačka - registrace do akce: TUDY

3. Propozice akce (viz níže)

Pohovory: každý žadatel odehraje 6 kvalifikačních her na vylosované dráze s posunem po 3 hrách o 3 dráhy doprava. Do výsledků se započítává 5 nejlepších her (1 nejslabší hra se nezapočítává vůbec). Nejlepší žadatel z každé kvalifikační rundy má zajištěn přímý postup do finálové neděle 04.10.2020. V případě kvalifikační rundy s 10ti a více žadateli přímo do finále postupují 2 nejlepší. V kvalifikaci v případě shody bodů rozhoduje vždy vyšší nához, případně druhý vyšší nához včetně hendykepu. V kvalifikaci jsou vždy 3 tréninkové frame (cca 7 minut). Dráhy si žadatelé losují při registraci. Výsledky budou denně aktualizovány na domovské stránce turnaje www.way4u-bowling.cz.

4. Mazací model: ke stažení je tady

5. Výsledky - kvalifikace (+ fotky vítězů kvalifikací) budou zveřejňovány denně TADY

6. Výsledky - Finálový den (+ fotky) budou zveřejněny druhý den po Finále, tedy 05.10.2020

Propozice - Kmotr Bowling Cup 2020

1. Název turnaje: KMOTR BOWLING CUP

10. ročník tradičního turnaje Kmotr Bowling Cup. Organizace turnaje Milan Soušek v úzké spolupráci s centrem a consiglierim. Partnery turnaje jsou vyjmenovaní sponzoři, partneři a mediální partneři (viz níže).

Krátký popis: od neděle 28.09. do soboty 03.10.2020 probíhají první pohovory. Počet pohovorů přihlášených zájemců není omezen. Z každé rundy postupuje nejlepší žadatel přímo do finálového dne v neděli 04.10.2020. Pokud je v některé rundě 10 a více žadatelů, postupují do finále přímo 2 nejlepší žadatelé z této rundy. Ostatní postupují do finále na základě svých součtů v kvalifikaci včetně hendykepů, a to až do naplnění kapacity finále, tj. 48 žadatelů.

Žadatelům jsou přiznány hendykepy podle výkonnosti, dále navíc ženám, dětem a seniorům. Hendykepy se sčítají. Nikdo se tedy nemusí obávat, že nemá šanci proti některým tzv. "profi" žadatelům. Minulé ročníky ukázaly, že k poražení je každý. A kdyby přece jen náhodou.... pak jsou tu osobní strážci s luparami a ti zajistí, aby postoupil ten, kdo je v přízni Dona Vita nebo Majkla. Oceněni budou i žadatelé kategorie B, tedy s nižšími dovednostmi. S oceněním rozhodně nezapomeneme ani na nejlepší děti/juniory a ženy.

2. Pro koho je turnaj určen

Akce je připravena pro jakékoliv žadatele, zájmové, amatérské, profesionály, ranaře i vyjednavače. Zkrátka bez rozdílu výkonnosti. Uspět může opravdu každý. Podrobnosti o výši hendykepů jsou níže. Akce je kategorie B podle charakteristiky ČBA.

3. Média, prezentace, lidé

Informace o akci proběhnou největšími bowlingovými internetovými servery a v bowlingovém centru. Účast přislíbily i někteří mistři České republiky, žadatelé nejvyšších kvalit. Přítomni budou i žadatelé ze zahraničí.

4. Kdo jsou, či byli, dosavadní Kmotři?

Don Vito Corleone je velmi obezřetný. Svoji důvěru vloží do rukou jen toho nejlepšího, a to ještě jen na 1 rok. Tedy až do loňska to platilo. V roce 2019 Don Vito s Majklem rozhodli vůbec poprvé v historii, že důvěru dostane tentýž člověk 2x za sebou. Připomeňme si dosavadní Kmotry: v roce 2011, tedy v 1. ročníku, si vybral Don Vito za svoji pravou ruku nevyzpytatelného Vojtilla Sadliniho, v roce 2012 to byl tichý, ale razantní Radino Lanchetti, v roce 2013 uspěl dosud jediný cizinec, mafioso z dalekých krajů Ĺubo Jurinyi, v roce 2014 se na vrchol přízně prodral nebezpečný Vladano Pitaschino. V roce 2015 byl vybrán sice nenápadný, ale o to nebezpečnější George Collier. Dalším kmotrem 2016 se stal George Hindrak, muž neznámé minulosti, jenž v průběhu roku postupně získával přezdívky Drak, v LA Dragon, později Nothing Dragon. Důvodem byla záhadná mizení lidí kolem něj... V roce 2017 se stalo poprvé, že Don Vito jmenoval někoho podruhé. Byl jím George Collier. Jediný, kdo vykonával svoji funkci už 2x. V roce 2018 se prosadilo dravé bezohledné mládí, do čela se dostal Ricky. S ním přišla tvrdá převýchova všech.  A nakonec tady máme další premiéru: poprvé kraluje 2 roky po sobě tentýž Kmotr. Je jím Ricky!  Jeho tvrdá ruka a nekompromisní postoje uspěly podruhé v řadě. Jenže... Počátkem roku 2020 měl Ricky zalehnout na matrace. A nezalehl. To byla chyba a je velkou otázkou, co s ním Majkl provede při letošním výběru...

5. Kde se hraje

Bowling U Kmotra, Táborská 406, Třebíč (vedle supermarketu Billa).

6. Kdy se hraje

Vstupní pohovory probíhají od pondělí 28.09. do soboty 03.10.2020. V neděli 04.10.2020 pak nastane rozhodující finálový den, který rozhodne o všem. O vítězích, "odešlých", i zmizelých...

7. Jak se zaregistrovat k pohovorům

Registrace je možná několika způsoby. Na domovských internetových stránkách turnaje www.way4u-bowling.cz, v menu Turnaje a zde Kmotr Bowling Cup 2020. Tím se dostanete na turnajové stránky, kde vedle Propozic a dalších informací je i možnost se kliknutím na Obsazovačka přihlásit. Dostanete se tak přímo na Obsazovací listinu (www.obsazovacky.cz). Zde si vyberete hrací rundu (den a hodinu), do formuláře zapíšete své jméno, příjmení, kontakt na sebe a kliknete na Přihlásit. Pořadatel následně účast potvrdí. Pokud se někdo již přihlášený nebude moci zúčastnit, dejte nám vědět co nejdříve. Majkl už vše potřebné zařídí a vyřídí sám. O tom není pochyb...

8. Poplatky

Majkl vyžaduje za svoji námahu aspoň malou hotovost. Není se co divit, kolikrát musí poslouchat až neuvěřitelné věci. Je to vyčerpávající. Proto každý žadatel musí uhradit 400 Kč za první slyšení, děti do 15 let 200 Kč. Druhé a další slyšení už vychází levně - 300 Kč, pouze děti a mládež do 15 let stejných 200 Kč. Ale že by Don Vito chtěl za Kmotra dítě není moc pravděpodobné. Zkusit se to ovšem může. Ale POZOR: veškeré přihlášky na pohovory se platí zásadně všechny najednou za všechny přihlášky! Proto pečlivě uvažte, kolik pohovorů si naplánujete. 

9. Příprava drah

Dráhy budou namazány místní mazačkou AMF Summit S series před každou lichou kvalifikační rundou a mazat se bude několikrát i v nedělním finálovém dni. Mazací graf bude k dispozici a ke stažení cca týden před první kvalifikační rundou, jako obvykle na domovských stránkách turnaje na www.way4u-bowling.cz.

10. Herní systém turnaje a harmonogram

Hraje se podle pravidel pro sportovní bowling. Pokud Majkl pravidla změní nebo zruší, nedá se nic dělat. Protesty řeší na místě, a to definitivně. Majkl nebo rozhodčí řeší na místě všechny nejasnosti a spory a ve spolupráci s organizátorem rozhoduje s konečnou platností o všech záležitostech. Hraje se obvykle nejvýše ve 2 hráčích na dráze (pokud Propozice v nějaké fázi turnaje neurčují jinak). O finálové neděli se některé části turnaje hrají americkým systémem na páru drah.

Pohovory: každý žadatel odehraje 6 kvalifikačních her na vylosované dráze s posunem po 3 hrách o 3 dráhy doprava. Do výsledků se započítává 5 nejlepších her (1 nejslabší hra se nezapočítává vůbec). Nejlepší žadatel z každé kvalifikační rundy má zajištěn přímý postup do finálové neděle 04.10.2020. V případě kvalifikační rundy s 10ti a více žadateli přímo do finále postupují 2 nejlepší. V kvalifikaci v případě shody bodů rozhoduje vždy vyšší nához, případně druhý vyšší nához včetně hendykepu. V kvalifikaci jsou vždy 3 tréninkové frame (cca 7 minut). Dráhy si žadatelé losují při registraci. Výsledky budou denně aktualizovány na domovské stránce turnaje www.way4u-bowling.cz.

Dny a hodiny kvalifikačních rund:

Pondělí až pátek 28.09. až 02.10.: v 17 hod a 19:00 hod

Sobota 03.10.: v 11, 13, 16, a 18 hod

Do finále v neděli 04.10.20 postupuje celkem 48 žadatelů buď přímo nebo na součet 5ti nejlepších her z kvalifikace včetně hendykepů.

Finálový den: dnem, kdy se sejdou všichni postupující z kvalifikačních dnů, je neděle 04.10.2020. Všichni postupující z kvalifikací budou seřazeni pro finálový den do společné tabulky podle součtu 5ti kvalifikačních her + hendykepy a tím vznikne jejich pořadí pro nasazování do nedělních hracích rund. Přímo postupující hráči jsou rovněž podle svých součtů z kvalifikace nasazováni do posledních nedělních rund. Sledujte proto průběžné výsledky a poslední pohled jim věnujte v sobotu 03.10. cca ve 21 až 22 hod. To už by měl být definitivní stav po všech vstupních kvalifikačních pohovorech.

Finále 04.10.2020:

První finálové kolo "Select" - všichni účastníci nedělního finále odehrají 3 hry na stejné dráze a jako čtvrtá hra se připočítává průměr z kvalifikace (z 5 nejlepších her + HDC). Na dráhy se žadatelé nasazují podle svého pořadí od dráhy č. 1 po dráhu č. 8. Trénink 2 frame. Do dalšího kola postupuje 40 nejlépe umístěných žadatelů. V případě shody rozhoduje vyšší nához, případně druhý vyšší nához vč. HDC.

Druhé finálové kolo "Mord 1" se hraje na součet ze 2 her od nuly včetně hendykepů. Hrají zde žadatelé umístění po kole "Select" na místě 1. až 10. a 31. až 40. Do dalšího kola "Lupara" postupuje 10 žadatelů s nejvyšším součtem z těchto 2 her + hendykepy. Žadatelé jsou na dráhy nasazováni. Hraje se na dvě hry od nuly amerikou. V případě bodové shody rozhoduje vždy vyšší nához, případně druhý vyšší nához vč. HDC. Trénink 2 frame.

Druhé finálové kolo "Mord 2" je totéž jako Mord 1, zde hrají žadatelé umístění po kole "Select" na místě 11. až 30. Do dalšího kola "Lupara" postupuje 10 žadatelů s nejvyšším součtem z těchto 2 her + hendykepy. Žadatelé jsou na dráhy nasazováni. Hraje se na dvě hry od nuly amerikou. V případě bodové shody rozhoduje vždy vyšší nához, případně druhý vyšší nához vč. HDC. Trénink 2 frame.

Třetí finálové kolo "Lupara", kam postoupí celkem 20 žadatelů z Mord 1 a Mord 2: sestaví se hromadná tabulka postupujících (celkem 20 žadatelů) podle součtů výsledků Mord 1 a Mord 2 včetně hendykepů. Odehrají se 2 hry od nuly americkým systémem a jako třetí hra se připočítá průměr z části Mord 1, Mord 2. Žadatelé se nasazují podle svého umístění od dráhy 1 po dráhu 8 s tím, že na lichých drahách hrají 3 hráči a na sudých drahách 2 hráči. Do závěrečného Superfinále postupuje 16 nejlepších podle součtu odehraných 2 her v této části Lupara + hendykepy. V případě bodové shody rozhoduje vyšší nához, případně druhý vyšší nához včetně HDC. Následuje závěrečná část turnaje s názvem "Superfinále".

Superfinále se hraje na součet 2 her od nuly, hendykepy zůstávají v platnosti. Trénink 2 frame. Dráhy do superfinále si žadatelé vybírají od nejlepšího po Lupaře. 1. hra se odehraje na vybrané dráze, na 2. hru se všichni přesunou o 3 dráhy vpravo. Konečné pořadí bude dáno součtem ze 2 her tohoto Superfinále + hendykepy. V případě shody rozhoduje vyšší, případně druhý vyšší nához vč. HDC. Pokud ani pak není rozhodnuto, přicházejí na řadu nože. Nože se hrají na tři frame (9. a 10. frame) od nuly a vítězí hráč s ostřejším nožem, tedy s vyšším číslem po dohrání nožů. V případě přesné bodové shody včetně HDC se hrají stejným způsobem pěsti. Pokud ani nože, ani pěsti nerozhodnou, přichází na řadu los v podání Majkla. Proti tomu již není odvolání a tak to prostě bude.

Časový rozpis finálového dne:

Mazání drah

10:00 hod - žadatelé umístění na 33. až 48. místě

Mazání drah

11:15 hod - žadatelé umístění na 17. až 32. místě

12:15 hod - hráči umístění na 16. až 1. místě

Mazání drah

14:00 - Mord 1

15:00 - Mord 2

Mazání drah

16:30 - Lupara

17:30 - Superfinále, případně nože, případně pěsti

18:45- vyhlášení výsledků, konec, předávání cen a titulů

11. Opakované pohovory (re-entry)

Opakované kvalifikační starty jsou možné v případě, že bude volné místo (nové přihlášky mají vždy přednost před opakovanými starty). V případě opakovaného startu se vždy započítává lepší dosažený výsledek, nemá to ale vliv na postupující z příslušné kvalifikace (zpětně se postupující z kvalifikací již nemění). Startovné při opakovaných startech - viz bod 8 Propozic.

12. Hendykepy

Hendykepy jsou přiznávány podle těchto kritérií:

a/ Žena = 8 bodů na hru, dítě do 15ti let = 20 bodů na hru (bez rozlišení chlapec - dívka), senioři nad 50 let = 2 body na hru, senioři nad 60 let (61 a více let) = 5 bodů na hru (věk se počítá podle roku narození).

b/ Herní hendykepy - podle 1. turnajového žebříčku, 2. sportovního žebříčku ČBA, 3. podle průměru z ABL, 4. případně podle dalších oficiálních žebříčků ke dni 01.09.2020.

Průměr 200+ = 0, 185,00 až 199,99 = 2, 175,00 až 184,99 = 5, 165,00 až 174,99 = 8, 150,00 až 164,99 = 10, do 150 = 12 bodů na hru. Dosud neevidovaní hráči v žebříčcích = 12 bodů na hru.

Oba typy hendykepů se sčítají. Hendykepy se započítávají ve všech hrách bez výjimky, včetně finálového dne.

13. Co dostanete a co lze vyhrát

Ceny jsou jak věcné, tak i finanční, poháry jsou specifické ceny odpovídající charakteru turnaje. Věcné ceny: všichni finalisté (48 hráčů, neděle 05.10.) obdrží upomínkovou věcnou cenu. Hráči na 1. až 8. místě specifické poháry, věcné ceny, hráči kategorie B (s herním HDC 8 a více): 1. až 5. místo specifické poháry, věcné ceny. Navíc finanční prémie:

Podle celkového pořadí v superfinále:

1. místo 6.000 Kč, 2. místo 4.000 Kč, 3. místo: 3.000 Kč, 4. místo: 2.000 Kč, 5. místo: 1.000 Kč.

Kategorie B (hráči s celkovým herním hendykepem 8 a více): 1. místo: 3.000 Kč, 2. místo: 2.000 Kč, 3. místo: 1.000 Kč. Nejlepší žena, nejlepší dítě/junior do 15ti let, nejlepší senior (60+ let): poháry, věcné ceny

Nejvyšší náhozy muž, žena: 500 Kč.

1. PERFECT GAME: 1.000 Kč, všechny další 500 Kč.

Oceněno bude i stylové oblečení = speciální cena. Kromě cen pro nejlepší hráče dostane každý účastník turnaje při prvním pohovoru zdarma hlavní jídlo a nápoj, případně (bude-li to možné) uvítací Majklův balíček.

14. Započítávání výsledků turnaje, výsledkový info servis

Turnaj je kategorie B dle klasifikace ČBA. Výsledky turnaje se započítávají do průměrových žebříčků ČBA a do žebříčku FIRO Tour. Výsledky (včetně průběžných) budou dostupné denně na www.way4u-bowling.cz, záložka Turnaje, turnaj Kmotr Bowling Cup 2020. Komentář s kompletními výsledky bude rovněž vložen na tyto stránky, včetně všech fotografií a příp. videa, a rovněž na web www.czechbowling.cz (stránky ČBA). 

15. Ostatní

Celý turnaj je připraven ve stylu filmu "Kmotr", včetně zcela specifických cen, nečekaných scének v tomto stylu s různými stylovými překvapeními. Centrum má kvalitní kuchyni s plným zázemím, připravena budou i jídla a chody za výrazně příznivé ceny. Připraveno je i pár netradičních soutěží o ceny, které budou vyhlašovány vždy až na místě. Nechte se překvapit, šanci mají všichni.

16. Partneři turnaje

Yashica, Way 4U - Bowling Media Production.

Právní doložka: veškerá autorská práva k turnaji jsou vyhrazena pořadateli, případné pořizování a zveřejňování videozáznamů podléhá předchozímu souhlasu pořadatele.