Vojkov Open 2020 - Výsledky

Zde budou zveřejňovány komentáře, výsledky a fotky k jednotlivým turnajům 2020

4. turnaj 03.09.2020

Tentokrát se nás po pár omluvách sešlo méně, než obvykle. Připraven byl mazací model House 1 a tak se očekávaly solidní výsledky. 

Kvalifikaci zvládl nejlépe Petr Ivanciv s průměrem 217. Za ním končí Petr Eliáš a třetím v pořadí je Zdeněk Štekrt. Krystyna Janočková si zahrála 227, stejně hrál i Milan Soušek. Coby nához to ale dlouho nevydrželo, Petr Ivanciv to vylepšil na 237. Ale ani to nebylo náhozem večera.

Finále: do prvního kola postupovali všichni na chvostu díky tomu, že Míra Malec si pohmoždil koleno, a tak o postupová místa do finále se utkala jen sedmička hráček a hráčů. Za branami postupu zůstali Vláďa Machálek a Jarda Běhal. Tak snad příště. Finále na součet 2 her od nuly přineslo zajímavé souboje. Andrej Paračka vytáhl 232, což podpořil hrou 199 a zvítězil. Překvapivě druhé místo obsazuje Zdenda Štekrt, jenž první hru celkem zvoral, aby ve druhé předvedl 247. A tohle zůstalo náhozem celého turnaje. Petr Ivanciv obě hry nad 200 a to vyneslo třetí místo. V hráčské kategorii B se ukázal Honza Žák, jehož pěknou první hru pokazila hra druhá, jinak umístění v absolutním pořadí mohlo být někde úplně jinde. Druhé místo náleží Irence Kováčové, které se rovněž nezadařilo ve 2 finálové hře a béčkový bronz si převzala Zorka Machálková. 

Nejlepší ženou se stala ve finále pěkně hrající Anežka Lencová (celkově 4. místo) a jak už bylo zmíněno, cenu za nához si odnesl Zdeněk Štekrt za finálových 247. 

Závěrem snad ještě zmínka vojkovském bankomatu. U něj dnes nastala trochu netypická událost - nikdo totiž vylosovaných 233 na kontě neměl. Vidíme tam 234, 231, ale 233 nikoliv. Takže letos vůbec poprvé se hotovost přenáší do dalšího turnaje. Jinak dosud vždy na každém turnaji bankomat někdo vybral.

Díky patří všem hráčkám a hráčům, jakož i bezvadně fungujícímu centru Vojkov a příjemnému personálu. Příště hrajeme ve čtvrtek 22.10.2020, info o turnaji, mazání, přihláškách najdete TADY. Rádi se tam opět se všemi potkáme... Kompletní výsledky ke stažení jsou níže: 

3. turnaj 06.08.2020

Třetí letošní Vojkov Open byl na mazání Open play. Tedy na krátkém modelu o délce 36 stop. Vzbuzovalo to obavy, jak se na něm bude hrát. Ale jak to tak bývá, dalo se to, jen pár lidí na to ne a ne přijít. Snad si užijí příští turnaj, na němž bude House model. Zahrát si přišlo prázdninových 24 hráček a hráčů. Nemnoho, ale přece jenom výhoda. Do dalších bojů nepostoupili pouze 3, jimž se nedařilo. Čtvrtým je tradičně pořadatel Milan Soušek, který odehrává kvalifikaci, ale dále už nejde, jelikož by asi nestíhal vstupy dat...

Kvalifikace na 5 her: překvapuje Dalibor Polívka, jenž se ocitl úplně nahoře se součtem 1.004. Hned v první hře si zahrál krásných 243. A to bylo nakonec docela důležité. Protože těch 243 zahráli v průběhu večera ještě Petr Ivanciv a Standa Semerák. Nicméně Dalibor tohle číslo dal hned ve své první hře, tedy nejdříve ze všech tří abonentů a jak se ukázalo, byl to nakonec nához turnaje. Proto to bylo důležité. Druhý končí Standa Semerák s 995 a třetí, rovněž překvapivě, Irena Kováčová se součtem 987. K umístění jí dopomohly HDC, ale hry to od ní byly tak jako tak velmi pěkné, nechala za sebou řadu papírově silnějších. Posledním postupujícím byla Gábina Malcová, za což může Milanovi poděkovat. Stačí jen skromně a letmo...

Semifinále se hraje pro pozice po kvalifikaci 13. až 20. Prvních 12 to má fajn, ti postupují do Finále přímo. Dalších 8 pod nimi se musí o Finále utkat na 1 hru. Zvládají to Petr Eliáš, Michal Poprocký, Vladimír Machálek a Jaroslav Běhal. První nepostupující do Finále je Gabriela Malcová.

Finále se hraje na součet 2 her od nuly. Nejlépe začínají Míra Malec a Honza Fleischmann. Ne že by to byl nějaký trhák, ale číselně byli tito dva vepředu. Druhé hry přinesly 243 Standy Semeráka, což rozhodlo o jeho celkovém umístění na 1. místě turnaje. Honza Fleischmann hraje i druhou hru velmi odpovědně a končí celkově druhý. Třetí místo bere Míra Malec, rovněž obě hry solidní, ale ten desátý frame... V kategorii B (tj. s hráčským HDC 8+) je nejlepší Míla Suchánková, před Irenkou Kováčovou a šťastnou Zorkou Machálkovou. Nejlepší ženou večera se po zásluze stává Alena Sovová a cenu za nához turnaje patří Daliboru Polívkovi. Všichni převzali své ceny a když se podíváte na fotky, tak je tam uvidíte. 

V ročním žebříčku se tak svým dnešním umístěním Standa Semerák dostává na 1. místo. Míra Malec a Petr Eliáš za ním hledí vzhůru. Nicméně není všem dnům konec, Vojkov Open je po dnešku teprve v polovičce.

Abychom zvýraznili i další hráčská a turnajová pozitiva, nesmíme zapomenout na Vojkovský bankomat. Ten je trochu netradiční, neboť zatím byly 3 turnaje a hned ve všech turnajích byl bankomat zkasírován. Jistota je jistota, že... Dnes to byl Andrej Paračka, kterému se herně zase tak moc nedařilo, ale jeho 211 znamenalo, že Vojkovský bankomat mu vydal vše, co měl v útrobách. No a každý si mohl také trochu něco svými výkony vydělat, již od 3 strajků v řadě jsou odměny. Za 3 nebo 4 strajky sladké dobrůtky, od 5 strajků a více už šlo o hotovostní prémiové peníze. Ty si vybralo hned 5 různých hráčů, někteří i vícekrát. Budiž jim přáno, je to zasloužené.

Příští turnaj se koná ve čtvrtek 3. září. Na základní informace o turnaji se dostanete TUDY a tam se lze i do turnaje registrovat. Srdečně zveme, zase bude o co hrát, ale žádná cena nenahradí osobní setkání přátel a kamarádů.

Níže si můžete stáhnout podrobné výsledky včetně aktuálního ročníku žebříčku a ještě po tím mrkněte na fotky nejlepších a cenový pult.

2. turnaj 09.07.2020

Druhý turnaj Vojkov Open se odehrál ve čtvrtek 9. července. Obsazovačka byla celkem zaplněná, ale v den konání přišlo pár omluv z různých důvodů. To je zcela v pořádku, více nás mrzí 3 neomluvy. Nahlásit se do turnaje a pak nepřijít znamená jediné - omezení počtu míst pro další zájemce. pobavit se bowlingem nakonec přišlo obvyklých 25 hráček a hráčů. Všem za to díky, bowlingové centrum Vojkov to potřebuje... 

Kvalifikace byla velmi zajímavá. Láďa Šimánek zazářil s průměrem přes 226! Druhý za ním Petr Sova měl na svém kontě 1088. Ženou kvalifikace se stala Krystynka Janočková s 1027 před Alenou Sovovou. Přímo do finále postupuje 12 nejlepších, umístění na 13. až 20. místě bojují o účast ve finále. Tam z této osmičky postoupí čtveřice nejlepších. A tak jako obvykle se hodně počítalo a spekulovalo kolem postupové čáry. Posledním postupujícím o boje o Finále se stal po odstoupení Milana Souška Honza Fleischmann starší. Rozhodně se nedá říci, že byl dnes ve formě, ale prostě postoupil.

O mazací pauze se tradičně losoval Vojkovský bankomat. Za nához 204 jej vybral Ládík Šimánek. A to rozhodně nebylo všechno, protože v našem Vojkov Open se ceny a ceničky berou již od 3 strajků za sebou. Zkraje jde o mlsavé drobnosti, od 5ti strajků v řadě ale už o tvrdé peníze. A Láďa jich nasázel 9 za sebou. Tím si po zásluze vysloužil extra prémii 100 Kč. Takže Láďa Šimánek pobral hotovost jak za Vojkovský bankomat, tak i za počet strajků za sebou. Suma jeho odměn rozhodně převýšila startovné. A to ještě za strajky 3 nebo 4 v řadě měl nárok na sladké odměny, které ovšem za něj vybírala (a konzumovala) místní barová dívčina. Takže Láďa dnes rozdával radost...

Větší starosti ale měla osmička hráček a hráčů, kterým se v kvalifikaci moc nedařilo a pokud by chtěli do závěrečného Finále, museli by se na pouhou 1 hru umístit v horní výsledkové polovině. Čtveřici se to podařilo, druhé čtveřici už ne. Ale tak to chodí v bowlingovém světě, někdy jsi nahoře, někdy dole. Za předběžné upozornění stojí postup do Finále Irenky Kováčové. Ta byla po kvalifikaci na 19. místě. Ale přesto šla dál...

Finále se hraje na součet 2 her od nuly (včetně HDC). První hrou jde do čela Petr Ivanciv s číslem 226. Ostatní zůstali trochu pod ním, ale plánovali ve druhé hře útok na jeho pozici. To se ale moc nepovedlo nikomu, protože Petr Ivanciv ve druhé hře dal 279 a tím všem naprosto vytřel zrak. Jednak se to stalo náhozem turnaje a jednak to Petrovi zajišťovalo přední umístění. Petr Ivanciv se součtem ve finále 495 (zahrnut je jeho mínusový HDC -5) nakonec celému turnaji dominuje a obsazuje příčku, tedy zlatou, nejvyšší. Za ním s odstupem končí překvapení v podobě Petra Eliáše. Bronzová příčka nachází majitele v rovněž překvapeném hráči, jím byl Tomáš Rathouský. Hráčská kategorie B, tj. hráčky a hráči s výkonnostním HDC 8+, končí triumfem Ireny Kováčové (celkově krásné 5. místo). Za ní své ceny přebírá druhá Míla Miklíková. Nejlepší ženou turnaje je Irena Kováčová a cenu za nejvyšší nához akce dostává do rukou za krásných 279 Petr Ivanciv. Byla to jeho úplně poslední dnešní hra. 

Poděkování patří především všem dnes přítomným hráčkám a hráčům, jakož i obětavému a skvěle připravenému centru Bowling Vojkov.

Příště hrajeme opět ve čtvrtek, tentokrát 6. srpna. Obsazovací listinu jsme aktualizovali podle dnes přítomných. Pokud by někdo věděl, že je na obsazovačce a přijít nemůže, prosím o urychlenou zprávu, abychom místo neblokovali jiným zájemcům.

Informace o příštím turnaji Vojkov Open naleznete TADY.

Roční žebříček je vidět ve Výsledkové listině, ale na konečné hodnocení je skutečně velmi brzo. Všechny zveme k srpnovému turnaji, jenž se odehraje 06.08.2020. Výsledky dneška se můžete prohlédnou v excel souboru ke stažení níže.

A tady jsou i fotky, podívejte se na ně. Jednak je tu vidět pult s cenami pro hráče, potom Láďa Šimánek s hotovostní prémií za počet striků a za vyrabování Vojkovského bankomatu. A pak jsou tu vítězové hráčské kategorie B a absolutně nejlepší.

1. turnaj 11.06.2020

Tak máme za sebou letos první Vojkov Open. Někdo bowling už po koroně hrál, někdo to zkoušel poprvé. Podle toho také vypadaly výsledky. Po pár odhláškách si přišlo zahrát 26 hráček a hráčů. Bylo o co hrát, protože po kvalifikačních 5 hrách šlo do finále 12 nejlepších přímo a dalších 8 se utkalo na 1 hru o postup do finále.

Kvalifikaci vyhrává Karel Jašek s 1003 na 5 her), za ním skončil Petr Miklík s 993 a třetí Milena Jašková s 975. Poslední přímý postupující do finále je Míla Suchánková se součtem 606. Další hráči pod ní museli do likvidačního boje o doplnění finalistů na 1 hru. A tady uspěli Petr Sova, Jarda Běhal, Anežka Lencová a Irena Kováčová.

Po každé kvalifikaci si hráči s pěti a více strajky za sebou přišli pro své hotovostní odměny. Byli to Michal Poprocký, Milena Jašková a 2x Karel Jašek. Před velkým finále se losoval také Vojkovský bankomat, kde bylo celkem nicotných 520 Kč. Vylosované číslo 213 měl na svém kontě pouze Karel Jašek. Sám tedy vybral jak bankomat, tak prémii za počet strajků. Těch měl v řadě 7 a 5. Dá se říci, že Karel je vlastně hotovostním vítězem dneška. Nikdo jiný na prémiích neměl víc... Gratulujeme!

Závěrečné Finále na dvě hry od nuly bylo docela zajímavé. Míra Malec zahájilo hrou 231, trochu se mu přibližoval Petr Sova s 213. Druhé hry ovšem přinesly změny: vysokých her nebylo mnoho a tak 199 stačilo Petru Sovovi na celkově 1. místo se součtem z finále 412. Druhé místo bere Míra Malec (410) a bronz Dalibor Polívka s 387. V hráčské kategorii B, tj. s herním hendykepem 8 a více je pořadí: Irena Kováčová, Jiří Egert, Míla Suchánková. Všem vítězům gratulujeme!

Ženou turnaje se stala Milena Jašková a cenu za nejvyšší nához turnaje přebral Standa Semerák.

Příště hrajeme 9. července, a tak uvidíme, zda se dnes úspěšným podaří obhajoba. Níže jsou ke stažení výsledky a ještě níže fotky. Díky a uvidíme se na Vojkově 9. července.