2. turnaj Vojkov Open 30.05.2019 - Výsledky

Druhý Vojkov Open se uskutečnil za přítomnost 25 hráček a hráčů ve čtvrtek 30. května 2019. Tentokrát se hrálo na mazacím modelu Ladies&Seniors s délkou 40 stop a středním olejem. Oproti předchozímu turnaji to dnes bylo poněkud méně padavé, přesto jsme se dočkali pěkných her. Motivace za počet strajků zůstala samozřejmě a tak všichni měli možnost si odnést alespoň nějakou tu menší ceničku, pokud ji nezkonzumovali hned na místě. Od 7 strajků výše už se vyplácely finanční prémie. A hned zkraje je třeba říci, že dva si ji odnesli. Martin Pošta a Anežka Lencová. Dole je vidíte na fotce s jejich blaženými úsměvy...

Kvalifikačních 5 her vyneslo do čela Petra Ivanciva (1032, průměr přes 206). Druhý končí Martin Pošta, jemuž sem nahoru pomohla hra 260. V ní právě získal svou prémii. Později se ukázalo, že tato hra se stala náhozem celého turnaje, takže Martin pobral ještě další cenu při závěrečné předávačce odměn nejlepším. Třetí místo má Krystýna Janočková (i tady předcházíme upozorněním na pravopisnou chybu - Krystýna má skutečně toto jméno v občance, je to tak). Posledním postupujícím byl opět Honza Kaňka a opět jen díky odstoupivšímu Vaškovi Fialovi, jenž spěchal domů. Někdo prostě ví, co zahrát, aby to stačilo... Po hříchu to ale má jednu nevýhodu, že v semifinále musí následovat excelentní hra, která slabý výkon z kvalifikace zkoriguje. Poněkud předbíháme, ale to u Honzy nenastalo. Tak snad příště. O přestávce jsme zkoušeli, zda bankomat vydá svoji hotovost, nicméně marně. 232 neměl nikdo, takže vše přechází do června. To už by tam mohlo být nějakých 1.000 Kč.

Semifinále je na 1 hru plus kvalifikační průměr. Z každého páru drah vypadne jeden nejslabší. Ostatní postupují do závěrečného finále. Smůla se v této fázi turnaje přilepila na paty kromě Honzy Kaňky též Petrům Miklíkovi a Eliášovi, stejně jako Pavlu Javůrkovi.

Finále pro 16 nejlepších je na 2 hry od nuly + přiznané HDC. Vláďa Merva nenechal nikoho na pochybách, o co mu tady jde. Prostě zahrál suverénních 234 a 244 a došel si tak pro 1. místo, což v jeho případě znamená double. Skvělé! Druhý flek bere Petr Ivanciv, zůstal zpět o 47 bodů. Bronzovou příčku si zaslouženě vydolovala Ingrid Liebichová. U nás se odměňuje i hráčská kategorie B, tedy ti, co mají herní HDC na základě Turnajového žebříčku ČBA 8+ bodů ke hře. I dnes vydoloval 1. příčku, a tím také double, Jarda Běhal. Druhá je Anežka Lencová a třetí Jarmila Mervová. Nejlepší ženou turnaje se stala Ingrid Liebichová, ceny za náhozy si odnášejí Martin Pošta (260) a Anežka Lencová (259).

Všem úspěšným a oceněným gratulujeme a současně děkujeme vojkovskému centru za bezchybný provoz. Sejdeme se příště 20. června, informace o tomto turnaji už jsou u nás také. TUDY se na ně můžete dostat. Výsledky turnaje jsou níže ke stažení. A ještě pod tím najdete fotky vítězů turnaje, vítězů kategorie B, majitele nejvyšších náhozů s nejlepší ženou večera a také generační fotku Poprockých.