5. turnaj Vojkov Open 21.11.2019

Pátý, tedy předposlední, turnaj navštívil mírně nižší počet 22 hráček a hráčů. To však nijak nevadilo pěkným výkonům na mazacím modelu house 1. Kvalifikace na 5 her zvládl nejlépe vojkovský matador Petr Sova s průměrem téměř 214. Přes 200 se dostává i Petr Miklík. Zdá se tedy, že o favority je postaráno a jde jen o to, zda dnes prvenství bude prvního, či druhého Petra. Ale to byl jen předpoklad na základě kvalifikačních her. Zvlášť následující vyřazovací play off na 1 hru o tom může vyprávět, jak se to někdy vyvrbí. Bude to i dnes? Dále z přítomných 22 hráčů má postupovat dvacítka lepších. Ale Standa Engelman a Honza Švácha opouštějí bojiště i přes své postupy předčasně. A tak dále jdou vlastně všichni.

O mazací pauze před semifinálovým play off se tradičně losoval Vojkovský bankomat. V jeho útrobách bylo 840 Kč. Nic moc, ale na přilepšenou k dnešnímu večeru by se to hodilo každému. Chvilka napětí - a bankomat zveřejňuje své číslo 200. Je krásně zarovnané, ale i trochu lstivé. Máme tu 199, dokonce 2x 201, ale 200? Žel bohu nic. Takže bankomat na nás opět vyzrál ma příště v něm bude už přes 1.000 Kč. Kdo by to nebral, že...

Jdeme do semifinále na 1 hru. Je to lotérie, ale kdo má nahráno z kvalifikace, může mít problémy menší, než ten, kdo kvalifikaci flákal, jen aby postoupil. A je to tady: Ivan Kober, sedmý po kvalifikaci, v níž si zahrál 252 a měl průměr 182,60, končí. Jeho 149 prostě a jednoduše na postup do finále nestačí.

Do závěrečného superfinále na dvě hry od nuly jde 16 úspěšných. První hrou 235 všem uniká Michal Poprocký. Ve druhé hře značně přidává Petr Miklík a Dalibor Polívka, hrají 236, resp. 225. Ale bude to na letitého seniora Michala stačit? Nestačilo. Přestože ve druhé hře hraje Michal Poprocký 168, stačí mu to a stává se celkovým dnešním vítězem. Za ním končí druhá Milena Jašková a třetí místo si přivlastňuje Dalibor Polívka. V hráčské kategorii B (herní hendykep 8 bodů a více) dnes jasně dominuje Zorka Machálková (celkově 12. místo), před Mirkem Adamcem a Irenkou Kováčovou. Nejvyšší nához zahrál Ivan Kober (252) a nejlepší ženou turnaje je po zásluze Zorka Machálková.

Poděkování patří především všem přítomným hráčkám a hráčům, přátelská atmosféra turnaje byla prostě fajn, poděkovat musíme i bowlingovému centru, které šlapalo, jak mělo. 

Příště se uvidíme na posledním turnaji letos ve čtvrtek 5. prosince na Mikuláše. Ceny tomu budou odpovídat a kromě denních vítězů budeme ohodnocovat i celoroční úspěšné. Zatím je celoroční špici docela nával:  tabulce vévodí Janočková Kristýna, Javůrek Pavel, Polívka Dalibor, Jašek Karel, Miklík Petr. Protože se započítává 5 nejlepších výsledků z 6ti turnajů, jsou na tom o dost lépe poslední 3 jmenovaní, protože ti mají na svém kontě pouze 4 turnaje a tak se jim poslední turnaj bude započítávat všemi získanými body. Na rozdíl od prvních dvou, kteří už na svém kontě 5 turnajů mají a tak musejí spoléhat jednak sami na sebe se svým umístěním v posledním turnaji roku 2019 a především na dosažené prémiové body za vysoké hry, jež se do celoroku započítávají zcela všechny bez ohledu na počet odehraných turnajů. Uvidíme, jak vše dopadne, ceny pro vítěze celoroku jsou již připraveny. Výsledky dneška a celoroku po dnešku jsou ke stažení níže. A ještě dále vidíme fotky: vítěze dnešního turnaje, nejlepší ženu turnaje a vítěze dneška kategorie B: