6. turnaj Vojkov Open 05.12.2019

Dnes vítězí Gábina Malcová, celoroční pořadí ovládl Petr Miklík

Ve čtvrtek 05.12.2019, tedy na Mikuláše, se konal výroční turnaj Vojkov Open za účasti 27 hráček a hráčů. Vzhledem k dnešnímu dni byly všechny ceny zaměřeny "Mikulášsky", tedy především na sladkosti, dobroty a vínko. Dnes se tedy hrálo nejen o dnešní stupně vítězů v obou hráčských kategoriích (A, B), ale také o pořadí v celoročním žebříčku. Adeptů na dnešní vítězství bylo před zahájením turnaje 27, ale adeptů na roční vítězství 5, možná 6. Tedy v "áčku". "Béčko" bylo dost otevřené... Mazací model byl dnes slušný, 38 stop, středně oleje. Obavy o vyšší hry byly liché.

Kvalifikace vyzněla celkem přesvědčivě pro Andreje Paračku: součet 1084 (5 her), průměr přes 216. Za ním Gábina Malcová s průměrem 193 a navrch dámským a malým výkonnostním hendykepem hrála jak z partesu. Třetí končí Vláďa Merva, součet rovněž přes 1.000. A co na konci... dále jako obvykle postupuje 20 nejlepších. Jenže: z 5. místa odstupuje Milan Soušek (aby zvládal vstupy dat) a ze 6. pozice Petr Eliáš, který se na další boje necítil z důvodu na něj lezoucí choroby. Takže postoupili dva náhradníci. Jednou z nich byla i Milena Jašková, ta ale výmluvně ukázala svůj pochroumaný prstík a tak tedy do finále jako poslední postupující šel její Karel. Tedy Karel Jašek.

O přestávce na mazání před Finálem se pokoušelo štěstí ve Vojkovském bankomatu. Obsahoval celkem přijatelných 1.340 Kč, což by pro každého přítomného asi bylo docela dobré přilepšení na dnešní večer. Jenže tvrdohlavý bankomat jen tak peníze nevydává. Je třeba mít ten správný PIN. Ten dnes byl 148. A ejhle - nejen, že ochotně vydal, zřejmě pod vědomím, že jde dnes o výroční turnaj a kdyby je nevydal, tak co s těmi penězi, že..., ale vybral si číslo, kterým disponovali hned dva dnešní borci. Každý z nich dostal 670 Kč. No, proč ne, brali to oba. A kdo že to tedy byl? Normálně bychom číslo 148 nijak zvlášť u hráčů nepropagovali, ale v tomto případě je třeba udělat výjimku: výplatu celkem ochotně přijali společně Dalibor Polívka a Krystyna Janočková.

Jdeme tedy do první vyřazovací finálové hry. A tady se docela děly překvapující věci. Snad Mikuláš, snad Anděl, ale nejspíše Čert zapůsobil, že Michal Poprocký, minulý vítěz, Vláďa Machálek, co měl v kvalifikaci průměr 191,4 a dva další. Nedá se nic dělat, každý pár drah prostě jednoho vyřadí...

Následné Finále od nuly na součet dvou her bylo rozhodně dost zajímavé. Pár hráčů bojovalo i o roční vavříny a tak se snažili nelenošit, zamakat a uspět. Jak se jim dařilo? První hra, ale ani druhá hra, nepřinesly žádné převratné výsledky. Zmiňme snad jen 211 Gábiny Malcové, 205 Petra Miklíka a 205 Aleny Sovové. Rozhodující byl součet obou finálových her se započítáním hendykepů. A máme jasno: dnes se zaskvěla prvním místem Gabriela Malcová se součtem 413! Druhý končí docela překvapivě Jaroslav Běhal s 391. Ale u něj není divu, hodně mu šlo o celkové umístění v ročním žebříčku. A bronz si přivlastnil Jaromír Malec, takže Malcovi měli zcela jistě po návratu domů exkluzivní večer, v němž počítali všechny ty ceny a kdo ví, možná se do nich i rovnou pustili. V kategorii B by měl slavit Josef Čáp, před Jarmilou Mervovou a Irenou Kováčovou. Ale protože Josef opustil kolbiště okamžitě po finále, spadla jedna z cen na čtvrtou Zorku Machálkovou. Škoda, příště, Pepíku, vyčkej, abys nepřicházel o zasloužené ceny. Ženou večera je jednoznačně Gabriela Malcová, nához turnaje patří Vladimíru Mervovi za 257.

Celoroční žebříček byl znám během pár minut a tady to bylo rovněž velmi zajímavé: na 1. místo se dostává Petr Miklík se součtem bodů za celý rok 199, neboť druhý v pořadí Dalibor Polívka měl zcela stejně bodů, ale jeho nejlepší umístění bylo horší, než u Petra. Proto tedy 2. místo. Třetí flek má se 198 body Karel Jašek. Asi ho to trochu mrzelo, kdyby se dnes umístil ne devátý, ale osmý, byl by na druhém místě. Ale to je coby kdyby a to u nás neplatí. 4. místo má Krystyna Janočková a 5. místo Michal Poprocký. V hráčské kategorii B (výkonnostní hendykep větší, než 5) je pořadí nejlepší trojice následovné: Jaroslav Běhal, Anežka Lencová, Zorka Machálková. Gratulujeme všem nejlepším, dostat se na dané pozice nebylo právě jednoduché. Vyhlášeny byly i doplňkové ceny: nejlepší žena série = Krystyna Janočková. Nejvyšší pánský nához série - Jaromír Malec mladší (263). Nejvyšší nához hráčské kategorie B = Miroslav Adamec (234), nejvyšší dámský nához = Anežka Lencová (259).

Dnes jsme tedy zakončili další roční kapitolu seriálu Vojkov Open. Poděkovat musíme zcela všem hráčkám a hráčům, kteří si v průběhu roku 2019 přišli na Vojkov zahrát. Naše díky patří i bowlingovému centru Vojkov, které je technicky na úrovni, průběžně udržované a obvykle bývá radost na něm hrát (tedy pokud mi to padá, že... tak už to bývá). Vojkovský vstřícný personál nás také celý rok těšil, vše fungovalo, jak mělo a za to jsme opravdu rádi.

A co v roce 2020? Ještě není nic jasného, lze připustit, že Vojkov Open bude pokračovat i v příštím roce, ale jak to nakonec bude, to dáme všem hráčkám a hráčům na vědomí do konce ledna 2020.

Dnešní i celoroční výsledky jsou ke stažení níže, podívejte se i na fotky úspěšných dnes i v celoroku. Ještě jednou díky všem účastníkům turnajové série a věříme, že se zase brzo budeme na Vojkově vídat.