Kmotr BC 2019:  Finále - výsledky

Majkl, který letos poprvé rozhodoval o volbě Kmotra na další rok, byl trochu v nejistotě. Nejbližší se ho ptali: "Chceš mít za Kmotra opravdu dítě?". A Majkl den před velkým Finále odpověděl: "Rozhodne zítřek". A tak se také stalo...

Finálový den byl celkem hektický. Na akci se dostavilo celkem 72 jedinců, kteří dohromady absolvovali 145 pohovorů. Ne, že by to Majkla zruinovalo, některé pasáže se mu líbily, ale únavné to pro něj bylo. To tedy zas ano. Dnešek byl vyhrazen těm lepším, kteří prvním kolem prošli. A těch bylo také hodně, dohromady 48. Budiž, nechť si prezentují své další rádoby úžasné věci, Majkl si tak jako tak vybere podle vlastního rozpoložení.

V 1. části Finále pod pracovním názvem Select to bylo docela jednoduché. Ze všech uchazečů šlo do dalšího kola 40, čili pouhých 8 zůstalo za branami a jejich osud se tak stal značně nejistým. Tato osmička nebyla silná v kvalifikacích a tady to jen ke své smůle potvrdila. Majkl jim sice předal jistou odměnu (viz foto), nicméně už z toho, že na fotce nejsou všichni, vyplývají trochu podivné věci... Kde jsou, kam se poděli, co je s nimi... Nikdo nechť se neptá, sudy už byly odvezeny a tak žádný důkaz, co se s nimi vlastně stalo, neexistuje.

Dobře, do další části pohovorů jde 40 těch lepších. Tedy relativně lepších. A protože jich je moc, druhá část nazvaná Mord je vyselektovala už výrazněji. Ze čtyřicítky jich Majkl bere jen polovičku. Tedy 20. Nutno říct jasně, tahle část byla masakr. Ostatně jako každý rok. Přece nikdo nemůže chtít, aby kandidáti odpadávali jen tu a tam. Ne. Ti musí odpadávat mnohem výrazněji. Polovina bude snad stačit. Stejně jako v prvních pohovorech i tady byl na výsluní Dave Barack.. 

Jedna odbočka: k Finálovým pohovorům Majkl vzal i dítě. Nahlas to neřekl, jeho slova ze včerejška byla "Zítřek rozhodne". Ale všichni přítomní dnes cítili, že mít za Kmotra děcko by byl možná problém nejen pro Majkla, ale i pro samotného Dona Vita. A rod Corleone do svého čela angažuje děcka skutečně jen zcela výjimečně. Naposledy to bylo tuším v roce 1926, kdy se Kmotrem stalo 14ti leté dítě, jež ovšem rukou konkurenční rodiny padlo za 124 dní začátku jeho vládnutí. Ale co s tím? Majkl byl celou dobu vážný, ale celkem nijak se k dnešní situaci nevyjádřil. "Nechte je, ať si to srovnají mezi sebou", to byla jeho slova v dnešním dni. Děcko jménem Dave Barack totiž procházelo všemi stupni dneška bez jakéhokoliv zaváhání. Jeho prezentace byly prostě úžasné. Ricky, ještě stále aktuální Kmotr, se na celou situaci díval s nadhledem: "Zná ho někdo?", ptal se kde koho. "No tak vidíte", zněla Rickyho odpověď. Nejistota, co bude dál, ale převládala. Ricky byl v klidu, Dave Barack ale taky.

A jsme u téměř závěru. Na řadě je Lupara. Tedy 2 hry, po nichž z nejlepších dvacítky uchazečů vypadávají jen 4. Ostatní jsou do Superfinále. A co se nestalo... Dave Barack má dva přemožitele. Jde dál, do superfinále, to určitě ano. Ale když v Lupaře zaváhal, nebude váhat i dál? A právě na tom stavěl svoji možnost obhajoby Ricky. Ale, podaří se mu to? Anebo ho mladík deklasuje a pošle ke dnu? To ukáže zcela závěrečný souboj na 2 hry Superfinále.

SUPERFINÁLE pro šestnáctku nejlepších zahrnuje 2 hry. Tady se to rozhodne. Ve hře je pár bývalých Kmotrů, co prahnou po svém opakovaném úspěchu: Ricky, Pitaschino, Collier. A to jsou jen bývalí Kmotři, co by chtěli žezlo i letos. Nechceme extra zmiňovat další chrty, co se na titul Kmotr 2019 také těšili. Atmosféra je napjatá, dá se krájet. Někdo říká "nožem", ale my tady v mafiánském prostředí dodáváme "čímkoliv". První představení a co se vlastně děje: Ricky, Dave, Carlos, Horse Man. To jsou zatímní lídři. Rozhodne druhá hra. Nejlépe se předvedl George Collier. Za ním je Ricky, následuje Jaro But. Co tu udělá s Majklem a tedy i s novým Kmotrem 2019? Úvahy Majkla se jako obvykle naplnily. Takže pojďme nahlédnout na závěr definitivní: po celkovém součtu Ricky obhajuje své postavení a stává se Kmotrem i pro rok 2019. Po Collierovi je to druhý Kmotr, který obhájil své postavení. Mladý a rozhodně velice nadějný Dave Barack končí druhý. Třetí místo bere Pitaschino, také jeden z dřívějších Kmotrů, věrný a zřejmě poctivý chlapík, jenž ví, co a jak a dokáže si vždy najít svou cestu k úspěchu. George Collier, dřívější dvojnásobný Kmotr, končí na 4. místě. Pátý je překvapivě Franz Chermack z jihozápadního cípu Nevady. 

Shrňme si tedy vše podstatné z dneška: Ricky obhajuje pozici Kmotra, Dave Barack byl celkově lepší, závěr mu však nevyšel. Přesto je jeho umístění velmi překvapivé a do budoucna velice nadějné. Třetí Pitaschino, to je veličina věrná a spolehlivá, od které víme, co lze očekávat. Čtvrtý George Collier, známe ho a víme, že u něj je kvalita a oddanost. Páté místo je také překvapení. Dave Barack je sice překvapení větší, ale Franz Chermack potvrdil, že v závěrech umí. V kategorii B dominovala Dana Succes. Absolvovala toho na místě příliš mnoho, aby to dopadlo jinak. 

Nejlepší jednotlivý výkon turnaje 288 ale předvedl Hansi Schenk, ale ten výkon už Hansi dále nepotvrdil. I přesto byl jeho výkon oceněn. V dámách se zaskvěla mlaďounká Kathrin Young se svým nejlepší výkonem 262. Oba se tak zapsali do Majklových statistik 

Závěrem oceňme i nejlepší výkony "starých známých osvědčených", mezi nimiž dominoval Pitaschino. Ve své kategortii prostě nejlepší. I proto se mu dostalo uznání.

Další oceňovanou kategorií jsou junioři. Tady není o čem diskutovat, letos poprvé přijel ve svých 12ti rocích Dave Barack a od samého počátku svého působení deptal veškeré favority. Závěr mu trošku nevyšel, celkově 2. místo, ale coby junior naprosto zářil. Z něho dost možná bude jednou taky Kmotr. 

Všichni ocenění obdrželi své ceny, nejlepších z nejlepších také v podobě čistě peněžní. A nám nezbývá, než všem uchazečům a jejich rodinám poděkovat za účast a velkou snahu. Ocenit musíme i místní centrum U Kmotra, které celou akci zvládlo na jedničku, jakož i  místní gastronomickou obsluhu. Za rok se zde sejdeme opět, bude-li to přání Majkla a především Dona Vita.

Níže si můžete stáhnout kompletní Finálové výsledky a také přehled všech odehraných her. A ještě pod tím i fotky z Finále a portréty nejlepších. Rickyho, coby obhájce svého postavení, a nyní dvojnásobného Kmotra vidíte tady v článku nahoře. Je ale zvěčněn i ve Fotogalérii níže.

Don Vito a Majkl děkují zcela všem, kteří přišli, a doufají, že většina dorazila zpět do svých domovů v pořádku. Pokud tomu  snad někde nebylo, nenese na tom Majkl, a tím méně Don Vito, jakoukoliv vinu. Kdoví, kde jsou...