Kmotr BC 2019:    Kvalifikace - výsledky, fotky, komentáře

Konečné výsledky kvalifikací ke stažení: 

Máte zájem nahlédnout na tváře vítězů jednotlivých pohovorů? K vidění jsou úplně dole...

Neděle 15.09.2019

Tak to už začalo. První návštěvníci okusili přívětivost Majkla. Ten letos nahradil Dona Vita a on sám rozhodoval, co a jak o kandidátech. Takže první den a hned také první dva, co se dostali do přízně. Jednak Miro Koník, zvaný Horse Man a pak z dřívějška už známý George Harastano. Budiž, využili svoji šanci a byli rovnou přijati do Finálového dne. Majkl s tím neměl moc práce se rozhodnout, i když třeba takový Kamil Bajcsi mu také trochu motal hlavu. Fotky přijatých snad také budou, ale kdoví, zda s tím Majkl nakonec neměl nějaký problém. Před námi je ještě opravdu hodně práce, takže uvidíme, co přinesou další dny. 

Pondělí 16.09.2019

"Opravdu jen dvakrát dva? Jen mých chlapců je tu pětkrát tolik. No dobrá, spusťe to", podivil se Majkl před dnešními pohovory. Znělo to zpočátku trochu zlověstně a nebylo jisté, zda vůbec někdo z uchazečů padne šéfovi do oka. Nakonec to vynahradilo umění šéfkuchaře a tak jak se uchazeči se snažili, Majkl s nejbližšími hodovali. Právě s dojídáním posledního zákusku a závěrečným douškem italského koňaku uchazeči zakončili své vystoupení. "Už je konec? Dobrá, bereme ty nejlepší, ostatní ať si počkají", zazněl k úlevě všech přítomných jeho závěr. Ulevilo se i uchazečům, Iv Anburia může zřejmě poděkovat svému trochu italsky znějícímu jménu a Hanz Zbygniev k tomu přišel jak slepý k houslím. Ale Majklovo slovo platí beze zbytku. 

Úterý 17.09.2019

"Už přijel? Už je tady?", to byla Majklova první slova po vstupu na další pohovory. Koho tím myslel není jasné, měl snad nějaké lepší informace? První sada pohovorů byla jednoduchá, pouze 4, z toho dvě dámy, příjemné zpestření. V hezkém světle se ukázal Paul Fiale, původem z Korsické rodiny, nu což, proč ho nevzít, lidé odtud jsou tvrdí, nesmlouvaví a on uměl. Druhá várka byla velice zajímavá, ze židle uvedla i Majkla, to když Pet Schenk naznačil, co je v jeho silách. 288. Přichází kvalita, hned 6 lidí dostalo modrá čísla, skvělé! Peta samozřejmě bereme dál, jihozápad vždycky produkoval kvalitu, zatím je ze všech nejlepší. Hned za ním končí známý Luky Ben, ten se moc snažil i v dřívějších rocích. Velmi solidní je i letos. Že by "černý kůň"? Dneska byl šéf evidentně spokojen, což se dalo snadno poznat z toho, že si vyžádal jeho doutník vyhrazený jen pro nejlepší příležitosti Cubanos Cabanos Extra Edition 1912. Za ten by běžný smrtelník pořídil pěkný domek. Majkl si ho vychutnal za 36 minut.

Středa 18.09.2019

"Proč nikdy pohovory nevyhrávají ženy?", položil záludnou otázku Majkl. Capo Bastone, jediný vyskytující se v tu chvíli poblíž Majkla, jen bezradně zakoktal: "Nejsem si jist, ale zařídím to". Jeden jediný pohled Majkla do jeho očí mluvil za vše. Dnes se dostavily ženy dvě. V prvních pohovorech se na prvním místě ocitla Tanja Jank. Ale dalo hodně práce to zařídit. Upřímně řečeno s tak slabým projevem ještě letos nikdo pohovor nevyhrál. Ale šéf je šéf a Majkl je Majkl. Takže Tanja jde dál a basta fidli. Druhé pohovory - stejné ženy. "Tanja už tam je, teď mi zařiďte tu druhou", vydal jasný pokyn Capo Bastone svým pěšákům. Ani jim to nedalo tak moc práce. Stačilo pár slov všem účastníkům, kteří pak úpěnlivě průběžně sledovali, jak na tom Dana Succes ze zapadlé vesničky na severu Aljašky aktuálně je. Sem tam něco pokazili, aby snad náhodou nebyli lepší, než Dana. Povedlo se a tak z druhých pohovorů jde přímo do neděle právě Dana. Když bylo po všem, Majkl povstal ze své lenošky a prohodil: "No vida, zdá se, že moje myšlenky stačí, aby se věci naplnily". Elegantním pohybem dopil svoji dnes poslední skleničku Origin Triple Destilerry Malt Whiskey a chystal se k odchodu, evidentně spokojen. "Ne aby se jim něco neblahého stalo, ať je tu v neděli v pořádku zase uvidím. Dohlédni na to, prosím". Capo Bastone jen mírně kývl hlavou.

Čtvrtek 19.09.2019

No, a je to tady. To co dnes Majkl pozoroval vzbudilo jeho enormní zájem. V první fázi se dostavil i tajemný George Collier, jeden z dřívějších Kmotrů, jemuž ale sebrali žezlo. A on se snažil. Snažil se tak, že byl fakt dobrej, to se musí uznat. "Dobrá, tak tedy pojď rovnou do Finále", řekl Majkl. I kdyby nebyl tak dobrej, šel by tam, když ho Majkl pozval. Ale on dobrej byl. Další v pořadí byli také výborní, ale Collier dnes zastínil všechny. Asi chce zpátky na trůn... A další událost: přišel aktuální kmotr Ricky. A všem to nandal. Majkl mu to ohodnotil: "Dobrá, Ricky, zvu tě dál, ale nezapomeň - hodně lidí ti to nepřeje, ale nemyslím si, že bys neměl mít šanci. Zkus ji využít, nicméně já ti pomáhat nebudu. Všechno je na tobě."

Pátek 20.09.2019

Pomaličku jdeme do finále. Dnes byla slyšení celkem nacpaná a není se co divit. Rodiny, které vyslaly své zástupce na akci už jsou trochu nervózní: "Proč tam ten náš nebyl rovnou přijat?", a podobně. Dnes je pátek a už v neděli znovu přijdou jen ti, kteří byli do Finále přijati. A pár dalších lidí navíc coby křoví... Takže co k dnešku: zásadních věcí se událo hned několik. Jednak chyběl koriandr. Ten má Majkl rád a obsluha mu jej nenaservívovala na stůl. Byla z toho menší aférka, ale kuchaře se podařilo sehnat docela brzy nového. Za další se zdálo Majklovi, že osvětlení prostoru není moc dobré. Jemu svítilo do očí a uchazeči byli trochu v temnu. Pár žárovek zlikvidoval přesnými zásahy Majkl hned, pár museli chlapci zdemolovat pažbami. Ale i to se nakonec spravilo, takže pohoda. Po sezeních Majkl odešel do svých komnat. Tedy den jako každý jiný. A vlastně ještě zmiňme, kdo byl přijat do neděle přímo: Dana Succes jen potvrdila, za ní se vtlačil ještě každoročoní snaživec Onsur. Ne, není to číňan, či co, je to středozemec z Jižní Karolíny. A pak ještě z druhých slyšení Pitaschino, mimochodem velmi pěkná prezentace (!) a zasnažil s opět i Ricky. No, v neděli uvidíme, co kdo myslí vážně. Jo a fotky zatím nejsou, netušíme proč k fotografování nedošlo, či zda tam nebyla nějaká korekce od Majkla. Třeba se to ale zítra napraví, kdo ví.

Sobota 21.09.2019

Dnes poslední 4 slyšení. Pěkná šichta, ale Majkl je radostný. Don Vito byl spokojený, proto i Majkl. V prvním slyšení si opět sebevědomí vylepšila Dana Succes a jí v patách jde dále i Jaro But st. Ve druhé si zařádila sličná Kathrin Young, za ní se pověsila Dana Clus. "Stačí, stačí, já jsem ten středeční pokyn o ženách nezrušil? Tak to už neplatí, nechte to volně plynout." Tedy dobrá, poslední dvě slyšení již poplynou bez usměrňování... Předposlední slyšení přineslo tak trochu šok. K pohovoru se dostavil Dave Barack. Nic proti tomu, ale... věk 12 let! "Šéfe, bereme aj děcka?", padl logický dotaz. Odpovědí bylo nepatrné přikývnutí. A výsledek? Drtivě nejlepší, a to hned 2x za sebou. Na mysl se vkrádá otázka: Může být dítě Kmotrem? Majkl to uzavřel jasně: "Rozhodne zítřek".

Výsledková listina ukazuje, jak je na tom kdo s postupem. Vítězové pohovorů jsou jistí (jejich fotky vidíme dole), ostatní musí čekat. Kdy kdo hraje Finále je tam také vidět. 

Definitivní výsledky jsou již vloženy na stránku - viz nahoře ke stažení. 

V každém případě doporučujeme pár prvním nepostupujícím přijít rovněž. Už teď máme omluvu finalisty a pokud se ještě někdo nedostaví, mají šanci právě oni.

Vše o Finále naleznete na záložce Finále - výsledky ve složce Turnaje, Kmotr Bowling Cup