10.02.2024: Ondra Surán opět v laufu

11.02.2024

První turnaj Kaštanky Open v roce 2024 se hrál 10. února. Sice prázdniny, takže slabší účast než obvykle, ale na výkonech to nemohlo zanechat žádnou neblahou stopu. Vzhledem k nižší účasti odpadlo dnes semifinále, které jinak rozřaďuje hráče na finalisty a končící. Že to dnes na mazání ABT_2 jasně dokumentoval domácí Ondřej Surán, když si zahrál v kvalifikaci průměr téměř 220 (6 her) a ve finále (3 hry) dokonce 243. Takže suverénní 1. místo. Na stříbrném stupínku končí Vláďa Pitaš, po kvalifikacích čtvrtý, ale ve finále přidal a vyplatilo se. Za Ondrou je zpět o skoro 100 kuželek... Bronzový je dnes Franta Brokeš, po slabší kvalifikaci (9. místo) se mu finále povedlo lépe. Na druhého Vladimíra mu chybělo 6 bodů. 

Krásně dnes hrála Magda Dvořáková. Po kvalifikace 5. místo, ve finále 4. místo s průměrem 190. Škoda poslední finálové hry, mohlo být ještě veseleji. Nicméně byla odměněna cenou pro nejlepší ženu turnaje a rovněž cenou pro nejlepšího hráče s výkonnostním HDC 6 bodů. Jako správná žena si na každou fotku oblékla jiné šaty... (viz fotky dole). Pátá končí Anna Brokešová.

Za zmínku stojí i Lenka Zvěřinová. V kvalifikacích si nebrala servítky a skvělými hrami skončila po kvalifikacích druhá. Jenže... finále a najednou to všechno odešlo, konečné 14. místo ji rozhodně nepotěšilo. A to si v kvalifikaci zahrála úžasných 256!

Vítězové přebrali své poháry a cenové balíčky. Své odměny převzali i majitelé doplňkových cen: nejlepší žena Magda Dvořáková, nejvyšší náhozy Ondřej Surán (277) a Lenka Zvěřinová (256), nejlepší hráči svých výkonnostních kategorií (dle HDC 3, 6, 9 a 12 bodů): František Brokeš, Magda Dvořáková a Rosťa Konečný.

Ještě se musíme omluvit za fotky, zřejmě vlivem nenabité baterie se ve foťáku neuložila fotka majitelů náhozů, takže tu nemám fotku Ondry s Lenkou. Napravíme příště.

Díky všem za účast a pěkné hry, příště bychom měli hrát 9. března.