2. turnaj 19.03.2022, Kaštanka Open

20.03.2022

Druhý turnaj, druhý vítěz. Raduje se Ondřej Kotrla!

V pátek 18.03. předehrávky, v sobotu 19.03.22 další kvalifikace, semifinále a finále. Hrálo se na stejném mazání, jako první turnaj. Pro třetí turnaj 30. dubna (s předehrávkou 29. dubna) to však už bude jinak, půjdeme do jiného mazacího modelu... Zahrát si, pobavit se, pochutnat si na rautu a pokusit se propracovat do horních výsledkových pozic dnes přišlo 48 hráček a hráčů.

Kvalifikačních 6 her se nejlépe vydařilo domácímu Ondrovi Suránovi, o hodně bodů zpět, ale přesto druhý, končí Kamil Škorvánek a třetí je lednové překvapení David Barak. V dámské části se nejlépe dařilo Boženě Pankivové. Čára postupu do semifinále končí pod 32. místem. Vzhledem ke dvěma omluvám se štěstí přiklonilo i k Jiřince Zapletalové a Magdě Dvořákové.

O mazací pauze před semifinálem se ujal své role hostitel a začalo se losovat z celého startovního pole hráček a hráčů: 2x se vracelo komplet startovné (příjemná záležitost!), 2x byly předmětem drobné pozornosti a konečně 2 hráči mohli radostně přijmout uzená žebra domácí výroby. Bolestné obdržel 1. nepostupující, což byl vzhledem k nepřítomnosti ostatních Lubo Matera.

A pak už se šlo do semifinálových 2 her, který měly za cíl jedinou věc: prosít všechny zájemce o finále tak, aby jich zůstalo pouze 16. Na rozdíl od lednového turnaje se podařilo pouze Irence Zelinkové proniknout do finále ze spodního patra. A to na úkor Lubomíra Blažka, který ale nesl svůj osud statečně.

Finále hrajeme na 3 hry od nuly. První hrou jde nekompromisně nahoru Ondra Kotrla (263) následovaný Ondrou Suránem (235). Ostatní jakoby čekali, co se bude dít. Převzít iniciativu se druhou hrou pokusili Marek Škrabal (246) a Jarda Butal (245). Oba dosud vedoucí hráči zahráli spíše údržbu. Po zjištění, kdo že se to snaží vyškrábat se po jejich zádech nahoru, přešli do frontálního útoku. Třetí hry tří hráčů rozhodly: 257 Ondřeje Kotrly znamenalo celkové 1. místo, 247 Ondřeje Surána 2. místo a 237 Marka Škrabala 3. místo. Gratulujeme! Bramborová medaile dnes patřila Davidovi Barakovi, páté místo potěšilo Mykolu Fufalko.

Výsledky dneška se promítly již i do ročního žebříčku, který je na jednom z listů Výsledkové listiny (viz dole ke stažení). Nicméně na hodnocení je skutečně brzy, máme za sebou 2 turnaje. Hrajeme jich letos celkem 6, přičemž se do celoroku započítává 5 s nejlepšími umístěními.

Vítězové po zásluze obdrželi své poháry a množství hmotných cen. Dalšími oceněnými byli autoři nejvyšších náhozů: David Barak za juniory, Lenka Lacigová za ženy a Jirka Kocián za muže. Extra ceny si přišli vyzvednou také: nejlepší dítě Patrik Šlégr a nejlepší muž a žena - senioři nad 60 let, což byla manželská dvojice Brokešových.

Děkujeme bez rozdílu všem hráčkám a hráčům, kteří se do turnaje zapojili, stejně tak patří poděkování i bezchybně fungujícímu centru Kaštanka a místnímu personálu.

Příští turnaj je naplánován na sobotu 30.04.22 opět s páteční předehrávkou. Na informace o turnaji se dostanete TUDY a odtud se lze rovnou do turnaje i zaregistrovat. Samozřejmě srdečně zveme, domácí raut nás opět nemine.

Ještě před tím máme ale na pořadu i oblíbený turnaj dvojic Baker CZ, který se na Kaštance hraje v pátek 15.04.2022 (státní svátek). TADY jsou o této akci bližší informace včetně možnosti přihlášení se do ní.

Níže je ke stažení Výsledková listina a ještě níže máme pár fotek z akce... Mějte se hezky!

Milan Soušek, organizace turnaje

  .