2. turnaj zvládla nejlépe Irena Zelinková

02.04.2024

Druhý turnaj Kaštanky proběhl o sváteční Velikonoční neděli v centru Blansko za účasti 16 hráček a hráčů. Mazací model byl z ranku sportovních typů. Kvalifikaci zahrál nejlépe Ondra Surán (1237), za ním s 1157 skončil Petr Henzl. V dámské části zahrála nejlépe Anna Brokešová. Standardně do 3 finálových her postupuje 16 nejlepších, čili i dnes by si zahráli finále zcela všichni, nicméně dráhy byly proti. Závada drobné součástky vyřadila 1 pár drah, tudíž jsme do finále šli jen ve dvanácti. Skvěle první hru zahrál Fanda Mlčák – 229, za ním Láďa Schůt 211 a Milan Soušek 208. Ve druhé hře bodovala Irena Zelinková, ve třetích hrách svá bodová manka z druhých her doháněli Ondřej Surán a Milan Soušek.

V konečném součtu připadlo dnešní vítězství Irence Zelinkové (599), na druhém děleném místě končí svorně Ondřej Surán s Milanem Souškem, který ale má herní HDC, takže cenu bere tu, co je pro třetího.

Nejvyšší náhozy dne dali Fanda Mlčák a Magda Dvořáková. Té náležela rovněž cena útěchy za nepostup. Oceněni byli nejlepší hráči hendykepových kategorií, což byli Láďa Schůt (tříbodové HDC) a Magda Dvořáková (šestibodové HDC). K tomu jen poznámka: hráči na stupních vítězů se do toho nezapočítávají. Všem oceněným gratulujeme a naprosto všem děkujeme za účast a příjemnou atmosféru turnaje.

Třetí turnaj Kaštanka Open hrajeme o svátku 01.05.2024, opět v Blansku. Obsazovačka je k tomu již otevřena, takže srdečně zveme všechny hráčky a hráče.