2022-02 Praha Zličín

13.02.2022

"Íčka" vyučovala: takhle se hraje Baker...

V celkem komorní atmosféře se v sobotu 12.02.22 v Praze na Zličíně na lehčím, ale delším, mazacím modelu, odehrál první turnaj roční série Baker CZ. Hraje se trochu odlišně od jiných dvojic - dvojice hráčů hrají stejnou hru (jakoby 1 hráč), ale střídají se nikoliv po hodech, ale uzavřených frejmech. Takže k úspěchu nestačí kvalita jednoho, nutná je kvalita obou hráčů dvojice. Jejich výkony se prostě musí sejít. Jinak sorry...

Hráčům byly přiznány drobné věkové hendykepy a něco navíc ženám. Takže nejvyšší hendykep vůbec měl hodnotu 12 bodů. Po pár omluvách se sešlo 10 dvojic, aby se pokusily v celkem kvalitní konkurenci uspět.

Kvalifikace se hrála na součet 10ti her. Nejlépe v ní zahráli Standa Nejezchleba s Petrem Havrilcem - průměr 196,10, součet 2016. Druhé končí čistě dámské duo Irena Straková s Ingrid Liebichovou, součet 1984. Vytáhly se hrou 245, ale dvěstětřicítek bylo ve startovním poli hned několik. Do finále dnes šlo 8 nejlepších dvojic, smůla nepostupujících se přilepila na dvě dvojice. Ale není všem dnům konec, co nevyšlo dnes, může vyjít v dalším turnajích.

Finále bylo dnes na 6 her od nuly (od příštího turnaje to bude 8 her). A tady začal takový celkem masakr. Irča s Inkou se rozhlédly a s úsměvem na rtech ukazovaly, co v praxi znamená systém baker. 279, 268, 278... na tohle nikdo nemohl najít odpověď. Byla radost se na to dívat. A zcela suverénně obě dívky naprosto ovládly finále a berou bez jakýchkoliv ohledů na kohokoliv 1. místo. Jejich finálový součet je neuvěřitelných 1439! Navíc do Síně rekordních her hraných systémem Baker nejenže zapsaly své 4 hry (žebříček je veden pro hry 240+ na níže uvedeném webu), ale dvě z nich jsou na čele žebříčku. Velká gratulace a obdiv jim patří naprosto zaslouženě! Na 2. místo se dostávají Vláďa Pitaš s Petrem Mráčkem - 1284, bronz vybojovali Mykola s Ondrou - 1206. Pomyslná brambora spadla na dvojku Zdenda s Milanem, která nasbírala o 3 body méně. Takže konečné výsledky:

1. místo: Irena Straková, Ingrid Liebichová

2. místo: Vladimír Pitaš, Petr Mráček

3. místo: Mykola Fufalko, Ondřej Surán

Nejvyšší nához: Irena Straková, Ingrid Liebichová (279)

Nejlepší byli oceněni cenami za umístění a za nához, navíc vítězové každého turnaje dostávají zpět své startovné, což jsou Irča s Inkou. Dnešní turnaj také znamenal první přísun bodů do roční tabulky, která je vedena jednak za všech 9 turnajů a jednak pro každé centrum extra (Praha, Pardubice, Brno Kaštanka).

Na fotkách níže vidíme jednak úspěšné dvojice a hlavně dnešní vítězky. Výsledky ke stažení rovněž níže.

Kdy hrajeme další turnaje je vidět ve výsledkové listině (ke stažení) na záložce Roční žebříček. Nejbližší turnaj se bude hrát 12.03.22 v Pardubicích, obsazovačka na to je již otevřena, lze se registrovat. Nejbližší turnaj opět v Praze na Zličíně je naplánován na 30.07.22. I sem se již můžete registrovat. Info o nejbližších turnajích je TADY, odtud je možné přejít na příslušné obsazovačky.

Děkuji všem, co si našli cestu na turnaj, jako obvykle to bylo zajímavé a věřím, že se budeme potkávat pravidelně.

Milan Soušek, organizace turnaje