4. turnaj 28.09.2022, Kaštanka Open

28.09.2022

Claudiu po kvalifikačním váhání vyhrává!

Dnes byl sváteční den. Nejen podle kalendáře, ale pro Claudia i podle jeho umístění v dnešním turnaji Kaštanka Open. Ale popořádku... Hrálo se na lehčím mazacím modelu 41 stop s necelými 23 ml oleje, tedy trochu mastnější model. Účast sice dnes byla nejslabší letos, ale to nenechalo žádné negativní stopy ani na výkonech, ani na příjemné atmosféře klání, natož na obvyklém rautu zdarma pro všechny hráče. Centrum bylo jak je zde zvykem perfektně připravené, takže vše klapalo, jak mělo.

Kvalifikace se podle očekávání zadařila nejlépe domácím borcům - Ondra Surán 1299, Míla Kratochvíl 1288. Ondřej zahrál nádhernou hru 279, která zůstala náhozem celého dne. Best ženou byla zkušená Jana Lébrová se součtem 1140. S ohledem na nízký počet hráčů odpadlo semifinále a tak o účastnících finále rozhodla přímo kvalifikace. Smůla prvního nepostupujícího se přilepila na ruce Mirka Krcha. Cenu útěchy přijal s rozpaky, ale co už... příště to prý polepší. Finále bohužel vynechali Míla Kratochvíl a Petr Plšek, takže 2 náhradníkům udělali radost.

Finále se hrálo klasicky na 3 hry od nuly. Tak nějak samozřejmě se čekalo, že Ondra Surán poprvé Kaštanku vyhraje, dosud mu vítězství vždycky uniklo. První hrou jde ale do čela Milan Soušek 225, Ondřej 215, Jana Lébrová 213, Claudiu Septimiu Molnar 212 a další 3 dvoustovkáři. Druhou hrou 226 se Ondřej Surán vzepjal a už to vypadalo, že to dotáhne. Milan jen 182, ale Jarda Butal 218 a Claudiu 216. Třetí hry přinášejí zásadní obrat: Ondra propadá na 158 a loučí se s bednou. Milan hraje průměrných 186, ale v součtu mu to stačí na bednu. Jarda přidává slabších 173, ale vzhledem k jeho dvěma pěkným hrám to na bednu stačí také. Šok přichází od ve finále skvěle hrajícího Claudia, poslední hra 243 a s celkovým finálovým součtem 680 suverénně vyválčil zlato. Gratulujeme!

Takže dnešní oceněné premianty máme zde: Claudiu Septimiu Molnar 1. místo, Milan Soušek 2. místo, Jaroslav Butal 3. místo. Nejvyšší náhozy Onřej Surán 279 a Jana Lébrová 215. Nejlepší senioři nad 65 let Milan Soušek a Anna Brokešová. A ve výčtu musíme připomenout i dva vylosované hráče, kterým bylo vráceno startovné: Claudiu Septimiu Molnar a Petr Henzl.

Dnešní turnaj byl čtvrtý v pořadí. Celkem se jich hraje 6, přičemž do roční tabulky se jich započítává 5 nejlepších. Ve vedení je po dnešku Ondřej Surán (272 bodů), druhý Míla Kratochvíl (261 b.), třetí Anička Brokešová (256 b.). Prvních 13 hráčů má odehrány všechny 4 turnaje, první se třemi je Jana Lébrová, těsně za ní Irena Zelinková, Lenka Lacigová a Lubomír Blažek. Ti mají dost velkou šanci atakovat v žebříčku čelo. První třináctka hráčů totiž bude 1 turnaj "odepisovat", čili se jim nebude započítávat. Bude to ještě velká matematika...

Díky všem za krásný den a už nyní se lze registrovat do 5. turnaje TADY. Výsledky jsou níže ke stažení. A prohlédněte si i fotky.