4. turnaj: Bílá sobota pro Zdeňka

09.04.2023

Zdeněk Havlíček, Jana Lébrová, David Klein.

4. turnaj Kaštanky Open se odehrál za účasti 30 hráček a hráčů v sobotu 8. dubna, tedy na Velikonoční Bílou sobotu. A že bílo skutečně bylo dokládalo aktuální počasí se sněhem a teplotou. To však nikterak nevadilo aktérům.

Kvalifikaci zvládl nejlépe Ondra Surán se součtem 1290 (5 her). Vypadalo to, že si Ondra chce dojít pro svůj triple... Druhý končí Jarda Butal, třetí Vláďa Pitaš. Oba s uctivým odstupem. Nejlepší žena kvalifikace je Ivanka Fojtíková (1121). Přímo do finále jde jako obvykle osma nejlepších, kterou uzavíral Standa Dolanský s 1133. Hráči na 9. až 24 místě museli do semifinále, aby se pokusili propracovat také do závěrečného finále. Nejvyšší kvalifikační hru předvedl Mirek Krch, hodnota 249. Že by to snad zůstalo náhozem celého turnaje? To asi těžko, ještě bude mnoho her k vidění, zejména finále, v němž se každý chce ukázat naplno.

Po kvalifikacích bylo možné předat první ocenění. I když slovo ocenění možná není až tak to nejlepší vyjádření. Šlo totiž o ceny útěchy jednak pro zcela posledního, jemuž se dnes nedařilo a pak pro smolaře prvního nepostupujícího. Aktéry této drobné oslavy se stali Petr Henzl a kupodivu jindy jistý finalista Fanda Brokeš. Dnes mu to však moc nešlo a tak na něj dohlédneme příště...

Devátí až dvacátíčtvrtí hráči a hráčky museli nastoupit do semifinále. Ze šestnáctky se do finále dostane jen 8 lepších. Nejlepší formu ukázal David Klein a Milan Soušek čímž oba nabrali potřebné sebevědomí do finále. Posledním postupujícím ze semifinále do finále byl Vítek Hasník.

Finále pro 16 dnes nejlepších hrajeme jako obvykle na 3 hry od nuly. HDC zůstávají plně v platnosti, což se nakonec ukázalo jako dost důležité. Tedy pro dnešní nejlepší. První hrou atakuje stupeň nejvyšší, tedy zlatý, Ondra Surán (215) a Ivana Fojtíková (206). Druhé hry to lehce mění: Zdenda Havlíček 214, Lenka Zvěřinová 203. Takže třetí hry rozhodnou a tady dává David Klein 242, Jana Lébrová 226 a 223 Ondra Surán. Doufejme, že nezapomněli na hendykepy... ale zdá se, že přece jen trochu podcenili věky. S celkovým součtem 643 vítězí Zdeněk Havlíček, druhá končí s 638 Jana Lébrová, bronz bere za 637 David Klein. Kdyby teoreticky ty proklaté hendykepy nebyly, zvítězil by David před Ondrou Suránem. Ale, bohužel, HDC k tomuto turnaji patří, ženy jsou prostě ženy takže +8 bodů na hru a starci jsou prostě starci, tedy za každý rok nad 60 let +1 bod. A to rozhodlo.

Vítězům gratulujeme! Na fotce je vidíte a zdá se, že nejsou nespokojeni... jen možná David se svoji nejlepší finálovou hrou 242 by se chtěl vidět výše. My ti to, Davide, přejeme, ale potřeboval bys k tomu nějakých 7 bodů navíc. No tak snad příště...


Nejlepší trojka dnes je tedy známa. A co doplňkové ceny, jak to dopadlo tam? Logicky nejlepším seniorem turnaje je jeho vítěz Zdeněk Havlíček. Nejlepší ženou turnaje se stává Jana Lébrová. Nejvyšší hry předvedli Miroslav Krch v mužské části (jemuž to kupodivu vydrželo) a Jana Lébrová v dámské. Děti či juniory, jsme dnes neměli a tak ceny pro ně nemohly být vydány.

Příští, již pátý, turnaj se hraje o svátku 1. května. Hlásit se tam je možné, pár volných míst je ještě k dispozici. Máme zde jeden kolizní termín Kaštanky Open, což je původně plánovaný termín 07.10.23. Ten jsme museli změnit a na základě požadavků hráček a hráčů se náhrada bude konat 27.12.2023. Tento den tedy bude i dnem vyhlášení celoročních vítězů žebříčku. A to si ujít nenechte, tenhle poslední turnaj roční série bude doprovázet jak bohatý raut, tak i řada ocenění.

Děkujeme za účast všem přítomným a uvidíme se na dalším turnaji Kaštanka Open 01.05.23. Nezapomeňte se do turnaje registrovat, kdo jste to ještě neučinili. Současně je otevřena i obsazovačka na červnový turnaj, jenž se bude hrát 17.06.2023. I tam můžete už dnes obsadit svá požadovaná místečka...

Děkujeme všem co si přišli poměřit své bowlingové umění v centru, které jako jedno z mála v ČR nabízí hráčům perfektní technický servis a záruku toho, že to, co je na grafu mazání, je skutečně i na drahách. Kaštanka nebalamutí, je technicky absolutně na výši a když si na turnaje zde připravíte koule a svoji hlavu, máte úspěch prakticky jistý.

Níže naleznete výsledkovou listinu z dneška, ale i aktuální stav ročního žebříčku, v němž je prozatím na čele Ondřej Surán, Anna Brokešová a Milan Soušek. A podívejte se dole i na fotky z dnešního turnaje...

Mějte se všichni fajn, hezké Velikonoce všem a moc se těšíme na květnový a červnový turnaj (detaily a pozvánka TADY).