5. turnaj 28.10.2022, Kaštanka Open

28.10.2022

Zajímavé finále, stehna, žebra, spokojenost

5. turnaj navštívilo 28 hráček a hráčů. Tak to být asi mělo, protože se hrálo 28.10.2022. Zahrát si přišli i 3 zcela noví hráči. Jeden z nich, byl Honzík Otec. Srdnatě bojoval a nebýt trocha smůly při hře, postoupil by zřejmě i do finále. V kvalifikaci za sebou nechal 7 hráčů. Jen pro pořádek - 11 let. Honza dostal cenu za nejlepšího juniora. Petra si vychovává opravdu zdatného nástupce, či snad lépe následníka. Gratulujeme oběma.

Kvalifikaci ovládl domácí Ondřej Surán s průměrem téměř 235, za ním se seřadili Jarda Butal a Míla Kratochvíl. Poslední postupující byla Jana Pavelková. O mazací přestávce byl jako vždy na Kaštance raut, tentokrát grilovaná kuřecí stehna a vepřová žebra se salátem. Výborné, jako vždy, děkujeme. Pauza byla využita i k předání ceny útěchy pro nejlepšího nepostupujícího. A tím byl další nováček turnaje Filip Čekal. Zkraje se mu moc nedařilo, ale pak to rozbalil a předvedl, že také umí. 242 je toho důkazem. Zdá se, že Kaštanka bude mít dalšího táborského pravidelného návštěvníka. Což je jen dobře... Losoval se také hráč, kterému bylo vráceno startovné. Obšťastněna byla Jana Lébrová.

Finále začalo velice zajímavě. První hrou se utrhl Claudiu Molnar - 268. Ondřej Surán má sice 239, ale pokukuje po soupeři, co vymyslí dál. Ale Claudiu nic nevymýšlel, což se moc nevyplatilo - 149. Ondřej 191 a bylo velmi vyrovnáno. Do toho navíc vstoupil ještě Kolja Fufalko s číslem 245 a dostal se tak do kontaktu s vedoucí dvojkou. Třetí hry vnesly jasno, Ondřej Surán hraje 246 a nenechává tak nikoho na pochybách, že chce prostě 1. místo. Claudiu Molnar má 210 a Kolja Fufalko odpadl s hrou 181. Toho fikaně využívá Jarda Butal, hraje 228 a doufá, co na to řekne počítač přičítající hendykepy. A ten vynesl svůj rozsudek: 1. místo Ondřej Surán, 2. místo Claudiu Septimiu Molnar, 3. místo Jaroslav Butal. Ocenění za náhozy si odnáší právě Claudiu Molnar a za dámskou účast Jana Lébrová. Nejlepšími seniory se tak stali Jarda Butal s Irenkou Zelinkovou. Vítěze vidíme na fotce (další fotky níže ve fotogalérii. Výsledky jsou dole ke stažení.

Důležitý je i roční stav žebříčku. Dnes se hrál 5. turnaj, před námi je už jen poslední šestý. Přitom se do celoroku započítává 5 turnajů s nejlepším umístění. První je Ondřej Surán (352 bodů), druhý Jarda Butal (320), třetí Míla Kratochvíl (317). Prvních 11 hráčů odehrálo všechny turnaje, takže jejich bodové zisky příště budou mít hodnotu nejvýše 80 mínus dosavadní nejnižší bodový zisk. Z tohoto pohledu se zdá 1. místo Ondry neotřesitelné. Podívejme se však na hráče, kteří nemají odehráno všechno. Nejlépe je na tom Irena Zelinková (po dnešku 12. místo a 241 bod). Ta v případě vítězství v posledním turnaji může jít skutečně velmi hodně nahoru. Totéž Jana Lébrová. Šance ostatních, že by atakovali třeba první desítku hráčů, už není. Ale bojovat se bude o každý stupínek, o tom nelze pochybovat.

Závěrečný turnaj s oceňováním nejen denních úspěšných, ale i celoročních, se bude hrát 17.11.2022. Nahlaste se tedy včas, obsazovačka je již otevřena.

Děkujeme všem za příjemnou atmosféru celého dne, všem hráčkám a hráčům za účast a rozhodně herně, její kuchyni a personálu.