6. turnaj 17.11.2022, Kaštanka Open

18.11.2022

Velký úspěch Jarmily Krejčí, rok pro Ondřeje Surána

Poslední turnaj Kaštanka Open završil první turnajový rok 2022, kdy jsme odehráli 6 turnajů Celkem se zúčastnilo 70 hráček a hráčů, Děkujeme všem, turnajová série se povedla a rozhodně jdem do roku 2023 znovu, opět pod stejným názvem, ale tentokrát jíž budeme hrát plnohodnotně celý rok 2023, celkem 10 turnajů, vždy v sobotu, obvykle o 1. sobotě v měsíci. Informace k tomu jsou již připraveny, registrovat se do lednového turnaje (07.01.23) je již možné buď z toho prokliku nebo přímo přes obsazovačky a my samozřejmě všechny zveme. I příští rok budou turnaje vyšperkovány rautem zdarma pro všechny. Vlivem růstu cen energií a souvisejících služeb se sice o stovku navýšilo startovné, ale jakmile to situace dovolí, snad se budeme moci časem vrátit na ceny roku 2022. Ale pojďme k turnaji samotnému...

Dnešek rozhodoval nejen o tomto turnaji, ale také o konečném Ročním žebříčku série. Dům byl plný, bylo vyprodáno, dostavili se hráčky a hráči doslova ze všech koutů republiky.

Kvalifikaci zvládl nejlépe Ondřej Surán (1227) a v dámské části Jana Lébrová (1178). Nejlepší osmička šla přímo do finále, dalších 16 v pořadí hrálo semifinále, ze kterého lepší polovina hráčů doplnila přímé finalisty na celkem 16. Semifinále docela překvapivě ovládla Irena Zelinková, která na ostatní vytáhla hru 245. Poslední postupující ze semifinále byla Jarmila Krejčí, jež měla o 8 bodů více, než první nepostupující. Toto jméno je třeba extra zmínit...

Finálová šestnáctka odehrála 3 finálové hry od nuly. Do čela pelotonu jde Jarmila s 222 a Jirka Egert s 220. Jana Lébrová vidouc to, spustila ve druhé hře stavidla a bylo z toho 253! Jasný útok na vrcholové pozice... Ondřej Surán se zahřál a nabírá své obvyklé tempo, je z toho 222. Nicméně nejen jeho zrak se udiveně upírá jinam... Jarmilka Krejčí má ve druhé hře 226, je to vůbec možné, jak ona to dělá!? Takže třetí hry, jde se na věc... Ale copak, celé se to nějak zadrhlo... Nejvyšší hru dává, kdo jiný, opět Jarmila. Má 218! Pro ostatní šok... Není to sice zcela zdrcující hra, ale Jarmila ještě navíc disponuje hendykepem a všichni ostatní zatuhli a překonat se nedokázali. Takže na světě je velikánské překvapení a skvělý úspěch - 1. místo Jarmila Krejčí, z ní se na stříbro prodrala Jana Lébrová a docela nečekaně až třetí končí Ondra Surán. To jsou na závěr věci! Gratulujeme všem na stupních vítězů, především pak nikým nečekané vítězce! Nejvyšší dnešní nához má Jana Lébrová (253) a Miloslav Kratochvíl (245). Stejné číslo sice zahrála i Irena Zelinková, ale Míla to dal jako první. Nejlepšími seniory jsou dnes oba Brokešovi, juniorskou cenu si odváží Maruška Malurková. A ještě je snad třeba zmínit, že zadarmo dnes díky losu hrál Pavel Luža. Tak tady máme dnešní vítěze...

A teď rychle na Roční žebříček: tady Ondrovi Suránovi třetí místo z dneška stačilo a končí první (357 bodů), čímž první ročník Kaštanky ovládl. Na druhé místo se dostává Jarda Butal (327) a těsně za ním další domácí hráč Míla Kratochvíl (325). Nejlepší žena série Anička Brokešová končí na 4. místě a 5. místo vybojoval její Fanda. A tak tady vidíme vítěze celé série Kaštanka Open 2022:

V průběhu dne měli všichni skvělé pohoštění v podobě výpočků se salátem, na konci dne se předávaly ceny úspěšným. Dnešek jsme vylíčili nahoře, věnujme se tedy celoroku v doplňkových cenách: nejlepší žena Anna Brokešová, nejvyšší nához celé série Ondřej Surán.

Výsledky jsou níže ke stažení, prohlédněte si i fotky z vyhlašování. Ročník 2022 tak byl ukončen, veškeré ceny byly předány zaslouženým majitelům a již nyní se těšíme na ročník 2023. Vše je na něj již připraveno.

Extra poděkování patří centru Kaštanka, jež vždy fungovalo jak mělo ke spokojenosti hráček a hráčů. Opatrujte se a v roce 2023 do toho samozřejmě jdeme znovu.