6. turnaj: Jarda Zapletal rekordně

18.06.2023

Dnes byl den Jardy. Šestého turnaje se zúčastnilo 28 hráček a hráčů, mezi nimi i 3 junioři -  Jarda Zapletal, Viki Brokešová, Pavel Vorálek. Zatímco Pavel a Viktorie dnes byli poprvé, Jaroslav Zapletal měl dnes již čtvrtou účast. Předchozí turnaj sice vyhrál, ale sám se sebou příliš spokojen tehdy nebyl. Obouručař vycepovaný Hustopečemi chtěl více a hlavně lépe. Tak se na jeho dnešek podíváme hned zkraje: v kvalifikaci (6 her amerikou) začal 269, pak byl trochu méně spokojen, ale vyšel z toho průměr přes 215. Tedy velice slušný úvod dne. Překonal jej pouze domácí Ondra Surán s průměrem téměř 225, a to i přes trochu zdecimovaný palec. Tím si Jarda zajistil přímý postup do finále. V něm již exceloval, i když k úplné euforii chyběla ještě jedna kuželka. Jeho dnešní finále (3 hry od nuly)? Fantastické: 257, 259 a 299. Takže už všichni tuší, co jsme měli na mysli, když jsme hovořili o jedné zatrolené kuželce... I přesto je v tom jistý bonus, 299 je Jardovým osobním turnajovým rekordem. Bylo z toho pochopitelně 1. místo. Gratulujeme a přejeme, aby se brzy přidala i ta dnes ještě chybějící kuželka.

Ale pojďme k dalším... Ondra Surán vyhrál kvalifikaci a ve finále už jeho zdravotní omezení bylo trochu znát. 224, 193, 245 = 2. místo. Vláďa Pitaš - v kvalifikaci třetí, ve finále třetí. Vláďovi, seniorskému matadorovi, citelně pomáhá věkový hendykep 17. Bez něho by i tak ve finále končil šestý. HDC ale zasloužený, ne každý ve věku 77 let dokáže být stále takto na výši. Obdivuhodné. To byly stupně vítězů.

Další dnešní vítěze vidíme v doplňkových cenách. Anežka Lencová dnes předvedla extra výkon a stává se nejlepší ženou turnaje (celkově skvělé 6. místo). Je vidět, že jí vysloveně prospívá krádež koulí a stres, dnes vlivem zácpy na D1. Copak ta zácpa, tu jsme vyřešili (zdůrazňujeme, že máme na myslí zácpu dopravní), ale jeví se to trochu jako drahé řešení vlivem těch ukradených koulí... Vláďa Hrdlička - v kvalifikaci šestý, ve finále čtvrtý. Průměr vždy přes 200 jak v kvalifikaci, tak ve finále. Co mu ale chybí, je příliš nízký věk, kdy ještě na věkový HDC nedosáhne (což má ale v životě i řadu výhod, že...) nebo o nějakých 8 až 10 bodů vyšší náhozy. Tak by byl na bedně i bez HDC. Míla Kratochvíl - 631 ve finále, ale vlastně pod jeho obvyklé možnosti a schopnosti. Dnes to nebylo špatné, ale jindy... Bezesporu velmi zajímavou dvojicí dnes byli turnajoví novicové Kačka Šponerová a Tomáš Barták. Jednak dorazli ve stresu díky koloně na D1, jednak k nám přijeli z Prahy, dále jsou to frekventanti bowlingové školy Honzy Macka s oficiálními průměry nenahánějícími ostatním strach či nějaké deprese. Ovšem jen do doby, co nastoupili na dráhy. Oba své oficiální průměry silně popřeli svými výkony v kvalifikaci (Kateřina průměr 163, Tomáš 189), čímž ostatní překvapili. Oba potvrdili, jak je Kaštanka perfektně připravená a že co je na grafu, je i na dráze. A tak svým naučeným stylem hry najednou zjistili, že pokud se při hře stala nějaká chyba, hledat ji musejí u sebe, nikoliv na dráze, či v mazačce. To bylo pro ně velmi pozitivní zjištění. Zjištění, které je ovšem dobře známé těm, co zde hrají pravidelně. A výsledek? Tomáš oceněn v hráčské kategorii B, Kačka nejvyšší dámský nához turnaje. Gratulujeme a věříme, že to zde není jejich poslední návštěva a že se o své zkušenosti podělí i ve svém domovském centru. Cenu útěchy převzala Viktorie Brokešová, juniorka v klanu Brokešových, která doufala ve více, ale příliš se jí nedařilo. Inu byla na Kaštance poprvé, příště tu bude jistě lepší. Ta cena byla za první nepostupující.

Takže dnešní pořadí nejlepších: 1. místo Jaroslav Zapletal, 2. místo Ondra Surán, 3. místo Vláďa Pitaš, nejlepší žena Anežka Lencová, oceněný v hráčské kategorii B (průměr do 169,99) Tomáš Barták, nejvyšší náhozy Jaroslav Zapletal a Kateřina Šponerová. Všem gratulujeme!

Kaštanka Open má za sebou 6. turnaj z celkem deseti v roce 2023. V ročním žebříčku vede Ondřej Surán před Aničkou Brokešovou a Milanem Souškem. Do celoroku se započítává 8 lepších turnajů z celkem deseti.

Děkujeme zcela všem, co si dnes našli na turnaj cestu a rozhodně i centru, které bylo jako obvykle postaveno na kvalitě a výborném rautu. Děkujeme, rádi přijdeme zas...

Nyní má Kaštanka Open prázdniny, příští turnaj hrajeme 2. září a přespříští 4. listopadu. Na oba se lze již dnes hlásit, informace o nich najdete ZDE. Mezitím ale hrajeme Brněnského draka (15.07.23), jenž má sice trochu jiný herní formát, ale také je to turnajová série otevřená zcela všem. Srdečně zveme a těšíme se na vás všechny!

Výsledky dneška i předchozích turnajů najdete ke stažení níže a nezapomeňte nahlédnout i na přiloženou fotogalérii.