8. turnaj: Ondřej Surán počtvrté vítězem

05.11.2023

Osmý turnaj Kaštanky Open se hrál v sobotu 4. listopadu 2023. Hrálo se za účasti 23 hráček a hráčů na mazacím modelu Crown Jewels. Domácí Ondřej Surán dominoval ve všech fázích turnaje. Kvalifikaci ovládl jeho hodným stylem se součtem 1278/6 her. Nádherná byla zejména jeho poslední kvalifikační hra 279. Velmi se přiblížil Perfect game 300, ale jediný frejm 9 dohoz ho odsoudil k tomuto číslu. Tak jako tak skvělé, zůstalo to ale náhozem celého dnešního turnaje. Druhý končí Dominik Pelán, třetí pak v pohodě hrající Jirka Harašta. Nejlepší osmička po kvalifikaci postupuje přímo do Finále. Dnes celkem překvapivě v přímo postupujících byli 4 muži a 4 ženy. Jindy to bývalo silněji ve prospěch mužů...

Všichni další se museli snažit v semifinále na 2 hry, aby tam prošli také. K jejich dvěma hrám se připočítávala polovina součtu z kvalifikace. Suverénně to zvládá Zdenda Havlíček a se štěstím jako poslední postupující i Milan Soušek.

Cenu útěchy za prvního nepostupujícího do Finále a zcela posledního ve startovním poli dnes přebírají Franta Staněk a Rosťa Konečný.

Ve Finále na 3 hry od nuly se utkala šestnáctka nejlepších. 8 přímo postupujících po kvalifikacích doplnila nejlepší osmička hráčů ze semifinále. 

V první, druhé, i třetí finálové hře byl na tom nejlépe domácí Ondra Surán a zaslouženě tak dnes vítězí. V tomto ročníku je to již po čtvrté. Ale na dalších místech se děly zajímavé věci: svoji mízu chytila Dana Soukupová, dobře se jí dařilo a končí celkově druhá. Třetí Anička Brokešová se vytáhla především svojí druhou finálovou hrou a to jí v součtu stačilo na dnešní bednu. Na fotce vidíme dnešní vítěze:

Všem dnešním bednařům gratulujeme! Doplňkové ceny pobrali za náhozy Ondra Surán a Magda Dvořáková, za nejlepší ženu a současně seniorku Dana Soukupová. Junioři nedostali dneska nic, jelikož žádní nebyli...

Velmi zajímavý začíná být roční žebříček. Hrajeme 10 turnajů, ale do celoroku se započítává jen osmička nejlepších turnajů. Po dnešku je suverénně v čele Ondřej Surán s 602 body. Druhý se drží i přes dnešní mizerný výsledek Milan Soušek (473). Na něj zespoda tlačí především Franta Brokeš (469) a také Anička Brokešová (433). Anička, ale i další v pořadí za ní, má odehrán o 1 turnaj méně, což může znamenat celkem podstatnou výhodu v závěrečných 2 turnajích. Ale uvidíme, necháme se překvapit. 

Devátý, tedy předposlední, turnaj se hraje 2. prosince a naprosto poslední pak 27. prosince, v rámci něhož se budou oceňovat celoroční výsledky. Tak uvidíme, jak se to celé vyvrbí, Po dnešku máme vlastně jedinou jistotu, a to že celoroční prvenství půjde ve prospěch Ondřeje Surána. Co bude na dalších pozicích, to je naprosto otevřené. 

Srdečně zveme na devátý turnaj 2. prosince, jakož i na závěrečný 27. prosince. Hlásit se je možné už dnes na oba závěrečné turnaje TUDY, kde najdete i potřebné informace.

Díky všem dnešním hráčkám a hráčům, stejně tak děkujeme bowlingovému centru Bowling Kaštanka.