A zase ten Ondřej. Již po páté...

03.12.2023

Již devátý turnaj Kaštanky Open 2023 se hrál v sobotu 2. prosince 2023. Poťouchlé zimní počasí s množstvím sněhu. Účast 19 odolných hráček a hráčů, kteří bojovali nejen o dnešní úspěch, ale pokud možno i o bodový příděl do ročního žebříčku. Z deseti turnajů v roce 2023 se započítává každému hráči 8 těch s lepším výsledkem a dnes se hrál devátý turnaj. Někteří tedy dnes mohli nasbírat do celoroku jen tolik bodů, o kolik byl jejich dnešní výkon lepší, než letos dosavadní nejslabší. Zcela poslední turnaj 2023 hrajeme hned po svátcích 27. prosince. Tady budou rozdávána ocenění nejen za daný turnaj, ale i za pořadí v Ročním žebříčku. Ten je součástí výsledkové listiny níže.

Kvalifikace: 6 kvalifikačních her zahrál nejlépe Míla Kratochvíl s průměrem téměř 220. Za ním je Franta Brokeš se 191,83, třetí pak Milan Soušek, jehož průměr byl 190,83. Nejlepší ženou kvalifikace se stala Jana Lébrová. Dnes patnáct lepších postupuje do Finále, poslední místo má šanci obsadit jeden z těch, kteří se umístili na 16. a nižším kvalifikačním místě. 

Semifinále na součet 2 her ze 4 kandidátů na finále zvládla nejlépe Eva Štefková, ač její první hra 147 to vůbec nenaznačovala. Naštěstí se Eva rychle vzchopila a ve druhé hře dala krásných 216. A to rozhodlo nejen o jejím postupu do Finále, ale i o prvním nepostupujícím, jímž byl Petr Leinweber, který si tak domů veze alespoň cenu útěchy pro prvního nepostupujícího do Finále.

Finále se jako obvykle hraje na součet 3 her od nuly. První hrou nastoupili Ondra Surán, Lenka Zvěřinová, Míla Kratochvíl a Milan Soušek. Rozdíly nebyly dramatické, i tak tady ale nějaké náznaky snah o úspěch byly patrné. Druhé hry ovládla Jana Lébrová s číslem 248, ale nasazují i Ondra (227), Lenka Zvěřinová (215) a Míla Kratochvíl (213). Třetí hry přinášejí rozuzlení: Ondřej s 236 nemá konkurenci a v součtu bere 1. místo. Janě Lébrové stačí 183 na místo druhé, a ne moc spokojený Míla Kratochvíl se 196 má nakonec místo třetí. Gratulujeme! Dnešní vítěz turnaje, letos již po páté, je tedy domácí Ondra, ale fotka ukazuje všechny 3 na stupních vítězů:

Doplňkové ceny brali za nejvyšší náhozy Míla Kratochvíl a Jana Lébrová, za nejlepší ženu Jana Lébrová, za nejlepšího seniora 60+ let Míla Kratochvíl a za nejlepšího hráče kat. B s průměrem do 169,99 Irča Zelinková.

Roční žebříček na čele je jasně Ondřej Surán, kterému už celkové roční prvenství nikdo nemůže vzít. Díky dnešku se na druhé a třetí místo propracovali manžele Brokešovi, Anička je druhá a Franta třetí. Nedá se ale říct, že by bylo rozhodnuto. Na 4. místě Milan Soušek má ztrátu jediného bodu na Frantu a navíc za nimi číhá na svoji šanci taky Evča Štefková, případně i Jiřinka Zapletalová. Ta už by však musela spoléhat na absolutně totální zaváhání Milana, Anny a Františka současně v posledním turnaji. No, stát se může leccos.... takže si počkáme na 27. prosinec a až pak bude zcela jasno. Nebo že by do pořadí v celoroku na prvních pěti místech promluvil ještě i Jirka Harašta? Nu, počkejme si...

Závěrečný 10. galaturnaj se hraje po svátcích 27.12.2023. Je tam už dost přihlášených, ale i ještě volných míst. Přijďte se poprat o poslední body do Ročního žebříčku, ale hlavně užít si ještě letos poslední Kaštanku Open.

A když už jsme u té budoucnosti: Kaštanka Open se bude samozřejmě hrát i v roce 2024 s mírným změnami v Propozicích: přímý postup do Finále po kvalifikacích bude mít pouze čtveřice nejlepších po kvalifikacích a mírné změny doznají i hendykepy pro hráče. Ostatní si budou muset účast ve Finále pro 16 nejlepších vybojovat v semifinále. Jinak se nic zásadního měnit nebude.

Pro rok 2024 již máme i konrétní termíny pro Kaštanku Open, které si, prosím, hned poznamenejte do svých bowlingových diářů: soboty 10.02., 09.03., 06,04., 04.05., 01.06., 07.09., 19.10., 02.11. a 07.12.2024. 

V každém případě děkujeme všem hráčům a hráčkám, kteří Kaštance Open věnovali svoji pozornost a zúčastňovali se jí. Díky i centru Kaštanka Brno za péči o nás a přípravu centra pro turnaje. Mějte se všichni dobře, přejeme krásné Vánoční svátky a zveme na závěrečný galaturnaj Kaštnka Open 2023, co se bude hrát 27.12.2023. Informace o nejbližších turnajích máte TADY.