Baker CZ 09.07.2022 Pardubice

09.07.2022

Brokešovi se dočkali: třetí start, první vítězství

Naprostou většinu startujících Boardwalk při 4. turnaji Baker CZ docela zaskočil. Sportovní mazací model 35 stop. Hráli jsme v Pardubicích, vše odsýpalo bez jakýchkoliv potíží. Jen těch spojených strajků bylo pomálu...

Kvalifikace na součet 10ti her vyšla nejlépe domácím Lindě Vondráčkové s Tomášem Urbanem. Se součtem 1905 jasně kralovali. Druzí za nimi skončili seniorští Standa Nejezchleba s Jirkou Klečkou 1801. Třetí pak Alenka Brašnová s Péťou Floríkem. Zdálo se, že právě tato trojice bude aspirovat ve finále na stupně vítězů. Do finále šlo 8 dvojic, posledními postupujícími byli mladí Robin Vondráček s Adélkou Meluzínovou, ač tomu dost dlouho sami nevěřili. Nicméně čísla hovořila jasně, na devátého mělo k dobru 32 bodů...

Finále znamená 8 her od nuly. Dráhy si dvojice vybíraly podle pořadí v kvalifikaci. Hned první hrou se hrnuli do čela pořadí brňáci - Ondra Surán s Mykolou Fufalkem a Honza Hoschna s Markem Škrabalem. V dalších hrách se pořadí přelévalo všemi možnými směry. Nikdo se nechytil tak, aby jasně předčil ostatní. Sem tam nějaké dvoustovka, povětšinou to ale byl boj o každý dohoz. O prvenství nakonec rozhodla zcela poslední hra Brokešových 231. Jednak je vynesla do čela a jednak to znamenalo nához celého turnaje (dosud 220 Pavel Nádvorník + Milan Soušek). Druhé místo vydřeli Standa Nejezchleba s Jirkou Klečkou, kteří tak vlastně jako jediní potvrdili své ambice z kvalifikace, kde rovněž skončili druzí. Bronz se stal kořistí Mykoly Fufalka s Ondrou Suránem.

1. místo: Anna a František Brokešovi

2. místo: Stanislav Nejezchleba, Jiří Klečka

3. místo: Mykola Fufalko, Ondřej Surán

Tři nejlepší dvojice pobraly své ceny dnes trochu zaměřené i na vitamíny a letní produkty, vítězové navíc měli vráceno plné startovné- Fanda s Aničkou získali ocenění za nejvyšší nához dvojic a sladkou pozornost dostali všichni 4 mladí (Adéla, Robin, Daniel. Marek dostal náhradu).

Do evidence rekordních her v systému Baker, kterou na našem webu vedeme, se dnes bohužel nikdo nezapsal (ve statistikách jsou hry 240+).

Roční žebříček: ten celostátní díky dnešku vedou Brokešovi (124 bodů) před pár dalšími, jež mají nějakých 30 bodů ztrátu. Z 9 turnajů se započítává 8 nejlepších. Na nějaké závěry je tedy rozhodně ještě brzy. Ale... kromě celostátního žebříčku jsou vedeny i samostatné pro Brno, Pardubice i Prahu. Všude se odehrají 3 turnaje, nic se neškrtá. V Pardubicích máme za sebou po dnešku 2 turnaje. A tady jsou na čele Standa Nejezchleba s Jirkou Klečkou (90 b.). Náskok na další dvojice v pořadí mají přes 25 bodů. Jsou tedy blízko celkovému pardubickému úspěchu.

Příští Baker se bude hrát 30.07.22 v Praze na Zličíně. Obsazovačka je otevřena, informace ZDE. Brno je naplánováno na 13.08.22 (obsazovačka rovněž otevřena) a poslední Pardubice budou 08.10.22 (i sem se lze po dnešku již hlásit). Jen pozor na datum 10.09.22, to se mělo hrát na Zličíně, ale v kalendáři je MČR seniorů, takže tento zličínský Baker přesuneme na jiný termín. Bude to včas uvedeno na našem webu.

Jinak z dneška vyplynuly ještě 2 další plánované věci: jednak Liga dvojic, která byla potvrzena i v Pardubicích a kam se lze registrovat (detaily viz Liga dvojic) a jednak kemp pro seniory pod názvem Bologna 23, který bude pravidelný v Brně na Kaštance, poprvé 19.+20.08.22, další termíny budou zhruba každý měsíc. Detaily najdete na Bologna 23.

Za dnešek děkujeme především všem, co si našli na Baker CZ cestu a rovněž bezchybně šlapajícímu centru Bowlingzone Pardubice.

Výsledky jsou níže ke stažení (excel).

Na fotkách vidíme všechny 3 nejlepší dvojice, majitele max náhozu a juniory se sladkým oceněním jejich snahy.

Mějte se všichni dobře!

Milan Soušek, organizace turnaje