Baker CZ 11.12.2021 Brno

12.12.2021

Baker CZ v Brně opět kořistí Ondry Surána, tentokrát s Mílou Kratochvílem

Druhý zaváděcí turnaj Baker CZ se odehrál na Kaštance v Brně v sobotu 11.12.2021 na místním house mazacím modelu. Tím zaváděcí turnaje končí a v roce 2022 už jdeme na ostro do série, která obnáší celkem 9 turnajů - 3 v Brně, 3 v Praze, 3 v Pardubicích. Povedeme roční žebříček za celou republiku, ale také oddělené žebříčky za jednotlivá centra. Propozice pro rok 2022 už jsou zveřejněny na stránkách turnaje, oproti roku 2021 doznaly jen mírných změn podle zkušeností z obou zaváděcích turnajů.

Ale pojďme na dnešek...

Zahrát si přišlo 15 dvojic, přestože nahlášených bylo 16. Tohle rádi samozřejmě nemáme, na omluvu stačí sms nebo email a místo se uvolní pro dalšího zájemce. Podobně jako v Pardubicích na prvním turnaji i zde chvilinku trvalo, než se herní systém Baker hraný amerikou vstřebal. Brzy ale bylo vše jasné a jednoduché. Stejným systémem se bude hrát i v roce 2022. Ještě než se pustíme do hodnocení dnešních výsledků, nemůžeme nezmínit pohodu v herně, příjemnou atmosféru a také dva rautíky z domácí produkce - sekaná výborná a pak výpečky prostě skvělé! Jen se po všem zaprášilo. A tak to má být...

Kvalifikace: hrálo se 10 her. První rundu ovládli Zdenda Havlíček s Milanem Souškem se součtem 1949 (vč. HDC) s nejvyšší hrou 245. Pýcha jim vydržela jen do druhé rundy, kde nastoupili domácí Míla Kratochvíl s Ondrou Suránem a dali 2095 a navíc si přivlastnili nejvyšší nához výkonem 248. Hodně se zadařilo i Pavlovi Nádvorníkovi s Irenou Zelinkovou (1853), šli na druhé místo. Dále postupuje 8 nejlepších, posledními kdo se prodrali do finále byli Brokešovi. Jen o 4 bodíky méně měli na svém kontě Petr Henzl s Alenou Pačinkovou. Dnes jim to tedy na finále nevyšlo, ale coby první nepostupující dostali aspoň náplast na duši v podobě Bohemky. Možná tedy příště. Před finálem byla předána cena útěchy pro zcela poslední dvojici po kvalifikaci, snad je to namotivuje k trénování a budoucím lepším umístěním.

Finále: hraje se na součet 8 her od nuly. Taktovky se hned zkraje chopili domácí borci, kteří jiným do dalších her moc nadějí nadávali, Ano, jsou to Míla Kratochvíl a Ondra Surán. Suverénně berou 1. místo, navíc dvakrát vylepšili svůj vlastní nejvyšší nához z kvalifikace, nejprve 249 a pak zřejmě aby se to dalo lépe zapamatovat, přidali 250. Takže kromě pohárku, dárkových balíčků a 1.000 Kč za vítězství pobrali i cenu za nejvyšší hru turnaje. Gratulujeme! O další příčky se vedly docela tuhé a vyrovnané boje. Nakonec si stříbro odnášejí Fanda a Anička Brokešovi, rovněž s příslušným věcným oceněním. Jen na okraj - za vítězi zůstali zpět o 229 bodů.... Co dodat. Ač se jim to oběma v průběhu finále moc nezdálo, nakonec bronz si přece jenom přebrali Zdenda Havlíček s Milan Souškem, kteří za Brokešovými zůstali zpět o 14 bodů. I oni svá ocenění s radostí přebrali. Pouhé 3 bodíky za nimi skončili Standa Nejezchleba s Danou Soukupovou na 4. místě. Ano, je to velmi těsné, ale čtvrté místo již oceňováno bohužel není. Snad tedy příště. Nejlepší žena turnaje byla Anna Brokešová a nejlepší dítě/junior Adam Haxa. Oba dostali dobroty za své výkony.

Nezapomeňte se prohlédnout přiloženou fotogalérii níže.

Příště: hrajeme 12.02.22 v Praze na Zličíně, 12.03.22 v Pardubicích a 09.04.22 opět zde v Brně. Obsazovačky už jsou na všechny 3 nejbližší turnaje otevřeny, takže nezaváhejte s přihláškami. Informace o turnajích jsou ZDE.

Výsledky, fotky, komentáře nejen za tento turnaj, ale i za předchozí, najdete na zdejších stránkách turnaje. Posíláme to i na bowlingové weby, kde by se výsledky měly během pár dnů rovněž objevit.

Poděkování patří všem aktérům, díky za krásné odpoledne, a samozřejmě perfektně připravenému centru Kaštanka.

S kým se neuvidím - přeji krásné Vánoční svátky, hezkou oslavu příchodu Nového roku a těším se na další setkání v roce 2022.

Milan Soušek, organizace turnaje