Baker CZ 13.08.2022 Brno

13.08.2022

Domácí doma poraženi dvojicí Nejezchleba, Soušek.

Druhý turnaj Baker CZ v Brně se odehrál v sobotu 13. srpna 22 na středně obtížném mazacím modelu 41 stop s 24 ml oleje za účasti letních 10 dvojic.

Kvalifikaci podle očekávání suverénně ovládli domácí favorité Mykola Fufalko s Ondřejem Suránem se součtem 2059, tedy s průměrem 205,9. Druzí za nimi se součtem 1902 skončili Dan Nejezchleba s Danou Soukupovou, třetí pak Brokešovi se součtem 1879. Kolja s Ondrou zahráli 246, což už zůstalo nejvyšším náhozem celého dne. Posledními postupujícími do finále jsou Vít Čonka s Petrem Plškem. Smůla prvního nepostupujícího páru se dnes přilepila na Magdu Dvořákovou s Pavlem Voborným. Cena útěchy je zřejmě utěšila jen sporadicky, příští jejich cíl je jasný: postup! Snad se jim to podaří...

Finále hrajeme na 8 her od nuly. Výkony všech byly celkem rozpačité, a tak Standa Nejezchleba s Milan Souškem chtěli ostatní trochu vyprovokovat hrou 234. Ale bez valného výsledku, čísla zůstávala i nadále celkem nízká. Takže v šesté hře přidali další lepší hru 224 a to se už setkalo s úspěchem, Kolja Fufalko s Ondrou Suránem zareagovali číslem 214. Zdálo se, že nabrali správnou motivaci k celkovému úspěchu. Ovšem ani sedmá jejich hra nebyla nic moc a tak se obuli do hry osmé. Bylo z toho 233. Ani Milan se Standou v posledních hrách nijak nezářili, byla to spíše udržovačka. Takže bylo třeba počkat na celkové finálové součty, které posléze ukázaly, že domácí Kolja s Ondřejem našli své přemožitele... Překvapení je tedy na světě!

1. místo: Stanislav Nejezchleba, Milan Soušek, 2. místo: Mykola Fufalko, Ondřej Surán, 3. místo: Anna a František Brokešovi. Nejvyšší hra 246 Kolji s Ondrou se dostává do přehledu rekordních her systémem Baker, který pro Českou Republiku vede pořadatel.

Zajímavý je po dnešním turnaji Roční žebříček. Po dnešku jsou na všech 3 hernách odehrány 2 turnaje a v každém centru zbývá odehrát poslední turnaj, na kterém budou vyhodnoceni nejlepší v daném centru. Po dnešku to jsou v Praze Inka Liebichová s Irčou Strakovou, v Pardubicích Jirka Klečka se Standou Nejezchlebem a v Brně Standa Nejezchleba s Milanem Souškem. Na zcela posledním turnaji 17.12.22 v Brně budou kromě brněnských vítězů vyhodnoceni i republikoví vítězové bez ohledu na centrum. A v tomto ohledu vedou Brokešovi se 164 body před druhými Koljou s Ondřejem (159) a třetími Markem s Michaelem (148 bodů). Podle Propozic se započítává 8 nejlepších turnajů z celkem 9, ale POZOR, již po dnešku nemáme ani jednu dvojici, která by měla odehrány všechny turnaje, takže veškeré získané body v posledních 3 turnajích se budou připisovat vždy v plné výši.

Příští turnaj Baker CZ se měl podle plánu hrát 08.10.22 v Pardubicích, nicméně velký počet hráčů Bakeru CZ bude v této době na zahraniční bowlingové misi, takže termín bude změněn. Kdy se v Pardubicích bude hrát bude známo v nejbližších dnech, informaci samozřejmě ihned zveřejníme. Ode dneška je možné se již zapisovat i do posledního turnaje v Brně (17.12.2022), obsazovačka je na to již připravena. Tady se omlouváme za mystifikaci, na turnaji ohlášený termín 12.11.22 byl již dříve z organizačních důvodů změněn na 17.12.2022, tak si na to dejte pozor. Díky za pochopení.

Na pár fotek se podívejte níže ve fotogalérii. Děkujeme všem dvojicím, které dnes přišly bojovat o vavříny a děkujeme i perfektně připravenému a vychlazenému centru Kaštanka Brno.

Milan Soušek, 13.08.2022 23:55 hod