Baker CZ 15.04.2022 Brno

15.04.2022

Ondra s Mílou našli své přemožitele. Jsou to Marek Škrabal a Jan Hoschna.

Velký pátek 15. dubna 2022, to je sváteční den, o němž se hrál turnaj Baker CZ na Kaštance v Brně. Připraveny byly krásné ceny pro 3 nejlepší dvojice, pro nejlepší nához dvojice, nejlepší ženu, nejlepšího juniora a také nějaká ta cena útěchy pro toho, komu to dnes zrovna dobře nevyšlo. Utkat se o tyto pocty přišlo 17 dvojic. Naopak pro zcela všechny bez ohledu na výkony a umístění byl připraven zdarma speciální oběd s dvěma přílohovými saláty a krásně vonícími kuřecími stehýnky, které pro nás připravil Ondra Surán.

Kvalifikace na 10 her se podle očekávání nejlépe vydařila domácí dvojici Ondřej Surán - Míla Kratochvíl. Jejich průměr přes 233 prostě nebyl k překonání. Opět se tak zařadili mezi jasné uchazeče o konečné 1. místo. Druhá končí nově stvořená dvojka Standa Nejezchleba s Milanem Souškem a třetí Marek Škrabal - Honza Hoschna. Nához kvalifikace patřil komu jinému, než Mílovi s Ondrou. Hodnota? 266! Posledními postupujícími do finále se stali Petrové Plšek a Koryčanský, jenže zřejmě nevěřili sami sobě a čas začátku finále již trávili kdesi po svém. Nahradili je tedy Magda Dvořáková s Petrem Leinweberem. Cenu útěchy po kvalifikaci převzali nováčci turnaje Vít Čonka s Vasylem Rebianem.

Finále se hraje na součet 8 her. A tady nebylo nic jisté. Všichni hráli co to dalo, ale tak nějak to v prvních hrách u nikoho nebylo úplně ono, dokonce ani favorizovaní Míla s Ondřejem nijak moc ostatním neodskočili. A tak rozhodla hra 268 Marka Škrabala a Honzy Hoschny. Odpovědět se pokusili Ondra Surán s Mílou Kratochvílem hrou 236, 204, 221, ale v součtu to na 1. místo nestačilo. Velmi solidní vystoupení předvedli Anička s Fandou Brokešovic a vyplatilo se.

Konečné pořadí: 1. místo Marek Škrabal, Jan Hoschna, 2. místo Miloslav Kratochvíl, Ondřej Surán, 3. místo Anna a František Brokešovi. Gratulujeme!

Doplňkové ceny: nához 268 Marek Škrabal, Jan Hoschna. Nejlepší žena Anna Brokešová, nejlepší junior Filip Mlynář. Vrácené startovné Marek Škrabal, Jan Hoschna.

Výsledková listina je ke stažení níže. Nezapomeňte se podívat i do fotogalérie. Díky všem za účast a pěkné hry, díky samozřejmě i centru a personálu.

Příští turnaj Baker CZ se koná 9. července v Pardubicích (informace o turnaji včetně možnosti registrace už jsou k dispozici, přímo na info TUDY). Zde na Kaštance je Baker CZ plánován až na 13. srpna, ale i sem se už lze také registrovat na stejném prokliku.