Baker CZ 30.07.2022 Praha Zličín

30.07.2022

Lukáš Jelínek a Tomáš Liebich se zapisují do dějin bowlingu v ČR

Pátý turnaj série Baker CZ, druhý v Praze na Zličíně. Mazací model Broadway, 37 stop. Účast prázdninová, zato výsledky fantastické. Lukáš Jelínek se s Tomášem Liebichem dnes trvale zapsali do historických tabulek bowlingu v ČR. Svoji pátou kvalifikační hrou zahráli perfect game 300, což se v herním systému Baker v České Republice ještě nikomu nepodařilo. Již nikdo v budoucnu nemůže být lepší, než právě Lukáš s Tomášem. Gratulujeme!

Právě tito dva mladíci suverénně ovládli kvalifikaci s náskokem 262 bodů (!) na druhou dvojici Petr Havrilec, Standa Nejezchleba. Třetí po kvalifikaci je nově složená dvojka Jirka Klečka + Milan Soušek. Do finále postupuje 8 nejlepších, což znamenalo pro 3 dvojice konec v dnešním turnaji. Snad se příště zadaří lépe. Nicméně i pro tyto 3 dnes neúspěšné jsou důležité dnes získané body do ročního žebříčku. Ten je veden jak republikový (3x Brno, 3x Pardubice, 3x Praha Zličín), tak i pro každé centrum zvlášť.

Ve finále na 8 her hned prvními hrami 245, 246 Lukáš s Tomášem jasně sdělili všem ostatním, kdo je tu dnes králem. Ve čtvrté hře opět atakovali 300, ale jedenáctý hod přinesl pouze 9, takže s dohozem vzniklo druhé nejvyšší číslo 289. V pohodě vše dotáhli do úspěšného konce ve stejném stylu a podobně suverénně jako po kvalifikaci obsazují 1. místo i ve finále. 244 bodů za nimi zůstávají Petr Havrilec a Standa Nejezchleba. Vydatně jim k 2. místu přispěla hra 256. Bronz si přivlastnila dvojice Jirka Klečka, Milan Soušek. Všem úspěšným na stupních vítězů gratulujeme! Všichni ocenění obdrželi své ceny tekuté a dnes i vitamínové, vítězové navíc dostali zpět plné startovné. Komu patřila odměna za nejvyšší nához netřeba připomínat...

Na našem webu jsou vedeny rekordní hry (240 a více) v herním systému Baker. Z dneška tam přibývají čísla 300, 289, 258, 256, 249, 247, 246, 245 a 244. Pěkně to tam Lukáš s Tomášem provětrali, jen co je pravda...

Dnešek se významně zapsal i do ročního žebříčku. V republikovém vedou Brokešovi před druhou dvojicí Filip Mlynář, Michael Zahrádka o 11 bodů a před třetími Mykolou Fufalkem s Ondrou Suránem o 12 bodů. Jak to vypadá v jednotlivých centrech, kdo zatím vede: v Brně Jan Hoschna, Marek Škrabal, v Pardubicích Jiří Klečka, Stanislav Nejezchleba a v Praze Ingrid Liebichová, Irena Straková. Nicméně dnes Baker CZ překročil teprve polovinu turnajů. Ještě se hraje 2x v Brně, 1x v Praze a 1x v Pardubicích. Šance jsou tedy ještě hodně otevřené.

Nejbližší dalši Baker CZ se hraje 13.08.22 v Brně. Info o turnaji i s možností přihlášky jsou TADY. Současně byla otevřena obsazovačka i na Zličín 30.10.22 (stejný proklik případně přímo obsazovačky).

Děkujeme všem hráčkám a hráčům a těšíme se na setkání na dalším některém Bakeru CZ. Výsledková listina z dneška je níže ke stažení a nezapomeňte se podívat i na fotky úspěšných, především těch novopečených třístovkářů!