Baker CZ 30.10.2022 Praha Zličín

30.10.2022

Pražská série skončila, má dva vítěze

Třetí turnaj v Praze na Zličíně završil roční pražskou sérii. Odehrály se zde 3 turnaje, z nichž vzešly hned dvě dvojice vítězně. Jak je to možné? Jednoduše. Před dneškem v pražské roční tabulce byly na čele Irena s Ingrid, měly z dřívějších dvou klání 83 bodů. Druzí Petr Havrilec se Standou získali 78 bodů. Tyhle dvě dvojky se dnes utkaly o roční první místo.

Základem ovšem bylo postoupit z kvalifikací do finále. To zvládly obě bez problému. Před nimi sice byli lepší Vláďa Pitaš s Pavelm Šimůnkem, ale to v tuto chvíli nehrálo žádnou roli. Tyto 3 v kvalifikaci nejlepší dvojice do finále doprovodili Milan v nové dvojici s Lubošem Slezákem a Dana Soukupová s Danem Nejezchlebem. Smůlu nepostupujících měly zbylé 2 dvojice. Ovšem pozor, pro obě dvojice Magda Dvořáková, Pavel Voborný a Filip Mlynář, Michael Zahrádka byl dnešek rovněž velice důležitý. Protože jejich bodové příděly je po dnešku vyhouply o hodně výše, Filipa s Michaelem dokonce na 1. místo v ročním žebříčku bez ohledu na herny. Mají tak především v Pardubicích skvělou výchozí pozici pro místní finále, stejně jako pro celkový roční žebříček ze všech devíti turnajů. Nebyla to rozhodně žádná zbytečná účast, naopak.

V dnešním zličínském finále to bylo docela zajímavé. Milan s Lubošem a Dana s Danem celkem brzy odpadli z bojů o stupně vítězů a tak se souboj zúžil na trojici těch lepších. 5 her hrály Ingrid s Irčou třetí housle. Už se zdálo, že je obě pánské dvojice převálcují. Pak však zabraly, daly 247 a 252 a rázem bylo všechno jinak. Poslední hrou přejely dvojku Vláďa Pitaš, Pavel Šimůnek, ale nestačilo to na Standu s Petrem Havrilcem.

Takže dnešní konečné pořadí: 1. místo Petr Havrilec, Stanislav Nejezchleba, 2. místo Irena Straková, Ingrid Liebichová, 3. místo Vladimír Pitaš, Pavel Šimůnek. Gratulujeme! Nejvyšší dnešní hra byla 252 od autorek Inka s Irčou. Všichni převzali své ceny a šlo se na roční pořadí. Za 1. místo 50 bodů, za 2. místo 45 bodů. A jsme u vysvětlení, jakto, že máme dvě dvojice na prvním místě... Body Inky s Irčou 50, 33, 45, vody Standy s Petrem 33, 45, 50. Součet obou stejných 128.

Konečné roční zličínské pořadí: 1. místo Ingrid Liebichová, Irena Straková a Petr Havrilce, Stanislav Nejezchleba, 3. místo Mykola Fufalko, Ondřej Surán. Nához zličínské série: nezapomenutelných 300 Tomáše Liebicha s Lukášem Jelínkem, stalo se přesně před 3 měsíci 30.07.2022. A protože Lukáš dnes nebyl (skvělý úspěch v Olomouci!!!), cenu přebral Tomáš samotný, ale na fotku jsme ten památný snímek "přimontovali"...

Všechny hry 240+ byly zapsány do databáze rekordních her systémem baker.

Díky všem co si na Zličíně Bakera někdy zahráli, gratulujeme všem v roce 2022 oceněným! Výsledková listina je níže ke stažení a nezapomeňte si projít i pár fotek z dneška.