Brněnský drak 15.07.2023

16.07.2023

Druhý dračí pohár má Kolja.  2. turnaj o Brněnského draka se hrál v sobotu 15.07.2023. Prázdninová účast 26 hráček a hráčů. Mazací model ABT_2 motající některým borcům hlavu. Polední raut pro všechny. Další sada speciálních dračích pohárů čeká na své nové majitele (viz foto dole ve fotogalérii, no kdo by ho nechtěl mít doma, že...).

Dračí procitnutí: úvodní 4 hry o postup do dalšího kola. Dnes zůstanou pod čarou pouze 2 hráči, na které čeká alespoň utěšovací cena. Dominuje Fanda Brokeš, bowlingový nestor a zájemce o exkluzivní pohár. Zahrál si 856 (včetně HDC). Pěkný počin. Druhý končí novic turnaje Ondra Kurka s 845. Kdyby Fandovi nebylo tolik let, byl by nejlepší. Ale coby kdyby, že... Ukázal, co v něm je a jaké jsou jeho ambice. Třetí Anička Brokešová věrně doprovází Fandu, zahrála si krásných 235 a nějakou dobu to aspiruje na nához turnaje. Pod čarou zůstávají Franta Urbánek a Jana Mlčáková. Franta si posteskl, že není poslední a tak nedostane cenu útěchy. Omyl, dnes ji drak předává všem pod čarou...

Dračí drápek: je dnes poněkud milosrdnější s ohledem na nižší, než obvyklý počet bojovníků o dračí pohár. Po 2 dalších hrách odpadávají pouze 4, jimž dračí drápek zatrhl další působení. Těm nahoře šlo jen o to, aby vysloveně nezkolabovali, těm níže postaveným po kvalifikaci aby se trochu více zasnažili a prošli dál. Kdo neměl v součtu ani 500, mohl už ostatním jen držet palce...

Dračí zub: má za úkol ohlodat dvacítku lidí na 16. To je jeho úkol a ten také splnil. Dračí zub se hraje od nuly a tak zpozornět museli i ti dosud ve výsledkovém žebříčku nahoře. O tom by mohl vyprávět takový Fanda Mlčák, šestý po úvodním Dračím procitnutí a teď tohle. Na šestnáctku to dnes prostě nevyšlo. Z kolbiště jej doprovodili další 3 hráči. Tím se vytříbila dnešní elita, jenž si brousila zuby na Dračí pohár. Jedna věc je ale brousit, druhá realita sobotního dne...

Dračí oheň: konec legrace a laškování. Tři hry naostro, kde jde již o vše. První hra 224 a Ondra Kurka to myslí vážně. Druhou hrou mu oponují Marek Pavelka a Lubo Matera, shodně číslem 222. Neusnul Ondra na vavřínech? Nezdá se, 198 není nic špatného. Plíživě za nimi se nahoru derou Ondra Surán a Kolja Fufalko, ale našlápnuto má i pár dalších. Takže třetí závěrečná hra a je to tady... Kolja 224, Lenka Zvěřinová 204, Ondra Surán 203, Marek Pavelka 200. Vidět jsou i další solidní výsledky, ale u těch, jimž se v 1. nebo/a ve 2. hře příliš nezadařilo. Ke své smůle Ondra Kurka slabších 175 a už tuší... Rychlý pohled na součty v tabulce a drak jde oceňovat: 1. místo Mykola Fufalko, 2. místo Ondrej Surán, 3. místo Marek Pavelka. Vzájemně je nedělí mnoho bodů, nicméně ty rozdíly tam jsou. Proto je také máme tady na fotce v daném pořadí:

Čtvrtá končí nejlepší žena turnaje Lenka Zvěřinová. Pátý pak trochu zklamaný Ondřej Kurka. Ale zklamání není na místě, prodrat se hned na svém prvním Brněnském drakovi takhle nahoru mezi ostatní Drakem otlučené hráče je rozhodně počin hodný obdivu. Nejlepším seniorem ve věku 65+ let, dnes tedy seniorkou, je Anička Brokešová. Ta má na svém kontě i nejvyšší dámský nához 235. Pánský sebral domácí Ondra Surán (250).

Všichni ocenění přebrali své ceny, trojice nejlepších i finanční prémii. Děkujeme zcela všem za příjemnou atmosféru, pěkné hry a samozřejmě gratulujeme úspěšným. Příště hrajeme 11. listopadu, info o tom je ZDE. Hlásit se na třetího Draka je možné již nyní. 

Stáhněte si detailní výsledky a nahlédněte i na přiložené fotky níže. 

K vidění je tam i Roční žebříček, který je trochu jiný, než obvykle: zaznamenává se v něm pořadí hráčů v turnajích, tedy čím nižší číselný součet, tím vyšší pozice v žebříčku. Do celoroku se ze 6 turnajů započítává 5 s lepším umístěním. 

Přejeme krásné léto a kdo ještě nebyl, tak pěknou dovolenou a v listopadu jdem na třetího Draka!