Brněnský drak 29.10.2023

29.10.2023

Cenné poháry předány, vyhrává opět Ondřej Surán. Na dnešním turnaji byla vysloveně komorní účast díky podzimním prázdninám a konání jiných akcí ve stejném termínu. Má to ale i svoje výhody. Kromě klasické pohodové atmosféry celého turnaje a chutného oběda pro všechny hráče jsme si zahráli téměř všichni 9 her, 4 kvalifikační, plus 2 rozřazovací a nakonec 3 hry finále. To se netýkalo pouze jediného hráče startovního pole... Všichni si tak užili všechny hry v plné parádě.

Všechny tři části dnešního turnaje se odehrály ve znamení domácího Ondry Surána, jenž turnajový den zakončil svým celodenním průměrem téměř 232. Po právu zasloužené 1. místo, speciální pohár, tištěné ocenění, luxusní lahvinka a prémie 1.500 Kč k tomu. Ondra měl logicky na svém kontě i nejvyšší nához s hodnotou 266. 

Druhý končí Kolja Fufalko, ačkoliv první dvě části turnaje neměl tak úplně ideální, ale ve finále se vytáhl se součtem 611. Tudíž rovněž speciální pohár a vše ostatní, + prémie 1.000 Kč. Kolja tak má doma poháry tohoto typu už dva. 

Třetí místo bylo trošinku nečekané, zálusk na stupně vítězů si určitě dělal junior Jarda Zapletal, hrál velmi slušně, ale finále mu opět nevyšlo podle představ. Kromě něj si naděje dělalo i pár dalších zkušených hráčů, ale chyba lávky. Lenka Zvěřinová se v kvalifikace zahřívala, v nadstavbě hrála zkušeně a ve finále jen pěknou formu potvrdila. Krásné 3. místo, velká radost z poháru, něco věcného a prémie 500 Kč.

Zmínit musíme i místo čtvrté, jelikož obecně bramborová potěší málokoho, tím spíše Jardu Zapletala, obouručaře, který má obvykle pěkné kvalifikace i nadstavby, ale to finále... to pořád ne a ne vyjít podle jeho představ. A to se týká nejen Draka, ale i třeba Kaštanky. Dnes se to opět potvrdilo na mazacím modelu Middle Road: kvalifikace 773 a druhá příčka za Ondrou, nadstavba těsně 3. nejvyšší výkon (o bodík za druhou Lenkou), ale ve finále na bednu chybělo 7 bodů. Vliv mají i hendykepy, zatímco Jarda disponuje 4 body (2 body za každý rok pod 18 let), tak Lenka jich má 11 (3 výkonnostní, 8 pro ženy). A to dnes rozhodlo. Jardo, tak snad příště...

Takže jak dnes byly rozděleny speciální poháry, věcné ceny, prémie: 1. místo Ondřej Surán, 2. místo Mykola Fufalko, 3. místo Lenka Zvěřinová. Nejvyšší náhozy Ondra Surán 266 a Lenka Zvěřinová 215. Nejlepší žena Lenka Zvěřinová. Cena pro juniora: Jaroslav Zapletal. Nejlepší senior: Milan Soušek.

Výsledková listina je tady ke stažení:

V ročním žebříčku je na tom nejlépe Ondra Surán, dělené 2. místo Lenka Zvěřinová a Mykola Fufalko, za nimi pak Marek Pavelka. Pozor na bodování: Drak počítá umístění, tedy čím nižší číslo, tím lepší pozice v žebříčku. Hraje se 6 turnajů, do celoroku jdou 4 nejlepší. Termíny pro rok 2024 budou známy cca koncem roku.

Musíme poděkovat všem hráčkám a hráčům, co se dneska přišli bavit bowlingem a samozřejmě i bowlingu Kaštanka za přípravu drah a skvělé pohoštění.

Mějte se všichni fajn, za týden je Kaštanka Open, tak se snad zase se všemi potkáme.

.