Brno sk. A

19.09.2023

Konečný stav Ligy dvojic Brno A: Drsňáci, Bedol, Paroháči. Ve čtvrtém kole (viz článek níže) se kormidla dějin chopili Drsňáci, kteří porazili všechny své soupeře. To se samozřejmě promítlo do konečné tabulky ligy pro Drsňáky velmi pozitivně: s celkovým ziskem 91 bod obsazují první místo! Přestože jejich průměr je až třetí, rozhodují body a těch mají na svém kontě nejvíc. Bedol končí se ziskem 86 bodů druhý, což je pro ně vzhledem k vývoji ve všech kolech tak trochu zklamání... Třetí příčku mají Paroháči za 84 bodů. Paroháči mají nejvyšší týmový průměr ze všech. Nebýt váhání v předchozích kolech... Tyto 3 týmy postupují do Republikového finále (viz níže). 

Vítězné trojice převzaly své poháry a ceny. Součástí vyhlašování nejlepších byly i doplňkové ceny, které obdrželi František Ráab (Paroháči) za nejvyšší nához celé ligy 276 a nejlepší žena ligy Anna Hodboďová (7070). Vyhlašování nejlepších bylo podkresleno rautíkem pro všechny hráče ligy. Pok-Hrd končí čtvrtí, Černý kůň pátý a tabulka uzavírají 7070. Takže zde máme vítěze na fotce, ale nezapomeňte se podívat na přiložené fotky z vyhlašování níže. 

Pokud nahlédneme na výsledky jednotlivců, tak prvá 4 místa obsazují Paroháči a Bedol v pořadí: František Ráab, Stanislav Dolanský, Martin Kadeřábek a Luboš Blažek. Celkoví vítězové Drsňáci okupují 5. a 6. místo.

Vyhodnocena byla i doplňková soutěž "Tabulka náhozů", do které byla v každém kole vložena každému týmu 1 doplňková hra. Tady byl celkově nejlepší Bedol se součtem 1468. druzí jsou Paroháči a třetí končí Drsňáci. Vůbec nejvyšší hru v rámci této doplňkové soutěže ukázali Paroháči hned v 1 kole - 407.

Všem oceněným samozřejmě velice moc gratulujeme, soutěž byla velmi vyrovnaná, jen Bedol se snažil ostatním trochu poodskočit, ale nakonec to na prvenství nevyšlo. To je prostě bowlingový život...

A teď jak je to s Republikovým finále: do něj ze skupiny Brno A postupují Drsňáci, Bedol a Paroháči. Postupující týmy by se měly do Finále zaregistrovat TUDY, ale udělali jsme to za ně. Propozice Finále a související věci najdete TADY. Brněnské týmy obou skupin A a B hrají Finále od 11:00 hod, na místě ale buďte s ohledem na registrace nejméně 15 minut předem. Mazací model pro Finále bude zveřejněn cca týden předem. Rozhodně budeme držet palce, je to tam dost těžké, ale už jen ta zkušenost ale stojí zato...

Ještě jednou děkujeme zcela všem týmům a hráčům za účast v Lize dvojic. Bylo to fajn, napínavé až do konce. Poděkování rozhodně náleží i Ondrovi, který se o vše na místě staral. Další Liga dvojic bude otevřena pro 1. pololetí 2024, hrát by se měla základní 4 kola od února do května 2024, konkrétní termíny dá dohromady Ondra Surán po dohodě s kapitány. Následně zveřejníme zde na webu.

Určitě se ještě podívejte na fotky z vyhlašování...

Ve 4. kole to byla jízda Drsňáků! Poslední kolo bylo velice dramatické. Bedol měl po 3. kole bodový náskok před druhými Paroháči a třetími Drsňáky o 4, resp. 6 bodů. Jenže dnes Drsňáci byli skutečně v laufu a ze 30 možných bodů vydolovali 27! Překvapivě ztratili 2 body se 7070 a 1 bodík s Černým koněm, dá se tedy říci, že ztráceli se slabšími týmy, ale udolali přesvědčivě v přímých soubojích všechny své hlavní konkurenty. Dnes měli i nejlepší průměr přes 369. Zaslouženě tedy dnes první. Paroháči 2x svůj zápas prohráli, bylo z toho 18 bodů a 2. místo. Stejný počet bodů nasbírali i Pok-Hrd, ale nižší průměr, takže 3. místo. Ve 4. kole se nedařilo Bedolu, dosavadnímu nejlepšímu týmu, sice 3 výhry, ale také 2 prohry za nula bodů. Takže 16 bodů a 4. místo. Na fotce máme dnešní vítěze:

V jednotlivcích byl na tom nejlépe Radek Wiesner (Drsňáci) s 972 body, druhý Franta Ráab (Paroháči), nahrál celkem 903 body a třetí Martin Kadeřábek s 897 body.

Toto závěrečné 4. kolo rozhodlo o postupujících do Republikového finále, jež se na Kaštance hraje 26. listopadu. Hodnocení konečného pořadí naleznete v článku výše.

Díky všem hráčům a hráčce za napínavé boje a kvalitní hry. 

 

3. kolo: o postupu stále nejasno! Bedol, Paroháči, Drsňáci. To bylo pořadí vedoucího tria po 2. kole. Toto je i nejlepší trio v dnešním 3. kole ve stejném pořadí. A tak se po 3. kole pořadí těchto 3 týmů nemění... Jediná změna je v tom, že v celkové tabulce po třech kolech Bedol svým pronásledovatelům utekl o další 2 body. Ale bodová diference je minimální: Bedol 70 bodů, Paroháči 66, Drsňáci 64. Před námi je poslední 4. kolo. Maximální bodový zisk v něm je 30 bodů. A jelikož tyto 3 týmy hodně odskočily před zbývajícími třemi, budou rozhodovat jednak vzájemné zápasy a jednak neztratit pokud možno ani bodík s týmy na 4. až 6. místě (Černý kůň, Pok-Hrd, 7070). Tohle bude ještě velmi zajímavý boj...

Podívejme se tedy na dnešek: Bedol prohrává s týmem 7070, bere jen 2 body! Velké překvapení. Ostatní zápasy zvládl, s Drsňákama ale jen za 4 body. A pak že je 7070 do počtu... Kdepak, i týmy ve spodní části tabulky jsou velice důležité, tu a tam papírovým favoritům nějaké bodíky seberou a tím ovlivňují celkové pořadí. Paroháči prohráli s Bedolem s nulou na kontě, zbytek vyhráli, s Drsňáky jen za 4 body. Drsňáci mají na kontě 2 prohry s Bedolem a Paroháči, ale vše ostatní vyhrávají šestibodově. 

Bedol dnes nejlepší, proto ho tu máme na fotce:

Rozhodně je zajímavé, že průměrově jsou na tom nejlépe Paroháči před Drsňáky a Bedolem. Týmový nához kola ale předvedli Drsňáci s číslem 468. Nádherné! V jednotlivcích je nejlepší Franta Ráab z Paroháčů, a to jak dnes ve třetím kole, tak i celkově za všechna 3 odehraná kola. Dneska skvěle zahrál i Martin Kadeřábek (Paroháči) a tak není žádný div, že koukají na postupovou příčku do finále. Nejvyšší hru kola dal ale Radek Wiesner od Drsňáků 253. Co je ale také zajímavé a pro dotyčnou hráčku asi příjemné, je, že už asi máme nejlepší ženu skupiny. Tou by měla být statečně bojující Anička Hodboďová

Ke stažení tu máme výsledkovou listinu po 3. kole:

Takže celkovou tabulku jsme výše už trochu pořešili, ale přece jenom: stále vede Bedol (70 bodů), druzí Paroháči 66 bodů a třetí Drsňáci 64 bodů. Jsme fakt zvědavi na poslední 4. kolo. Tady to asi bude dost řežba mezi nejlepšími třemy dvojicemi. Doufejme, že hlavy budou vyrovnané a ruce budou poslouchat..

Poslední 4. kolo se hraje 13.11.2023 a jako obvykle bude doprovázeno jednak předáváním ocenění a také rautíkem pro zcela všechny hráče a hráčky týmů bez ohledu na to, jak nakonec dopadnou.


Ve 2. kole se Bedol dostává na vedoucí pozici. Po 1. kole byl Bedol druhý za Drsňáky, po 2. kole již vede. Dnešek však patřil Paroháčům (Martin Kadeřábek, František Ráab). Se ziskem 28 bodů ze 30 možných zvítězili ve všech utkáních, přičemž jediné bylo čtyřbodové. Jinak samé šestky. Mají dnes i nejvyšší týmový průměr a navíc Franta Ráab ukázal i nához dne 278! Martin Kadeřábek se ovšem také vytáhl se svou hrou 253 v jiném utkání. Patří jim samozřejmě i skvělý týmový nához kola 480. 

Na celkové první místo to však nestačilo, ale velice rychle se k němu po prvním kole dnes přiblížili. Prvenství po dnešku patří Bedolu (Standa Dolanský, Luboš Blažek), jenž nasbíral 22 bodů s jedinou prohrou právě s Paroháči. Náskok na ně má Bedol pouze 2 body. Předchozí lídr Drsňáci dnes spadli na 12 bodů, což jim v součtu s prvním kolem stačí na 3. místo. Ztráta na dva vedoucí týmy velká není a tyto 3 mančafty ostatním docela bodově utekly. Černý kůň, Pok-Hrd a 7070 už mají ztrátu docela citelnou. Jsme však teprve v polovině, ale při pohledu na dnešní výsledkovou tabulku vidíme, že i oni sem tam vedoucí trojici nějaké ty bodíky berou. Po dnešku tedy týmové pořadí: 1. Bedol 46 bodů, 2. Paroháči 44 bodů, 3. Drsňáci 42 body. Na fotce jsou Paroháči, dnešní vítězové:

V jednotlivcích je vidět, že dnes byl jasně nejlepší František Ráab se součtem ze všech her 1060, tedy průměr 215. Celkově za obě kola ale dominuje Standa Dolanský z Bedolu, před právě Frantou Ráabem a třetím Lubošem Blažkem, rovněž Bedol.

Doplňková extra soutěž "Tabulka náhozů" je šestá extra hra, která se započítává do přidané soutěže. V ní dnes zabodoval Bedol, čímž se v této soutěži ujal vedení se 747 body. Druhý po dnešku je tým Paroháči se součtem 729 a třetí je Černý kůň se 729. Pro celkové vítězství v této doplňkové soutěži je třeba míst nejvyšší součet ze všech 4 kol. Náhozy v této soutěži se nezapočítávají do Ligy dvojic ani v týmech, ani v jednotlivích. Tabulku náhozů najdete na posledním listě excelu ve Výsledkovém souboru.

Výsledková listina je níže ke stažení. Třetí kolo se hraje 30. října 2023.

První kolo pro Drsňáky. Na paty jim šlape Bedol. Úvodní kolo podzimní Ligy dvojic této skupiny dost razantně oddělilo dva týmy od ostatních. Drsňáci dostáli svému jménu a dostali se na čelo skupiny bez ztráty květinky, tedy plných 30 bodů. Sbírali body zcela ve všech utkáních, a to občas i na nízké náhozy, které však vždy na soupeře stačily. Druhý za nimi je Bedol, který rovněž bodoval na 100%, tedy kromě zápasu právě s Drsňáky. Bedol má však na svém kontě fenomenální úspěch - zahráli si 488 (!), což se stalo samozřejmě náhozem celého kola. Standa Dolanský vytáhl dvě skvělé hry 256 a 255, což výrazně přispělo k tomu, že je se svým denním průměrem jedničkou. Hodnota jeho průměru je nádherných 211.80 (včetně HDC 6 na hru). Luboš Blažek, jeho parťák, k tomu přidal 225 a bylo z toho zmíněných 488. Bedol vydoloval celkem 24 bodů a průměrově je ale nejlepší. Oba tyto týmy poodskočily svým soupeřům. Dnes třetí Paroháči 3x vyhráli, ale ani s Drsňáky, ani s Bedolem si poradit nedokázali. Takže 16 bodů. Další 3 týmy soupeřily hlavně mezi sebou, ale třem premiantům dnes body nebrali. Jedině Pok-Hrd uzmuli 2 bodíky Paroháčům.

V jednotlivcích je na tom logicky nejlépe Standa Dolanský z Bedolu, za ním Franta Ráab z Paroháčů a třetí Luboš Blažek také z Bedolu. Zajímavé jistě je, že vítězní Drsňáci jsou v jednotlivcích až pod touto dnes nejlepší trojkou.

Doplňková soutěž "Tabulka náhozů" je nově přidána přímo do souboru výsledků (poslední list). Tady se ujali vedení Paroháči s hrou 407.

Omluva: v původní verzi výsledků zapracoval šotek, jenž přidělil 6 bodů Bedolu v utkání s Drsňáky, ačkoliv Bedol prohrál. Šotka jsme napomenuli a výsledek opravili. Fotku vítězů vložíme co nejdříve... 

Druhé kolo se hraje 16. října. Jsme zvědavi, jak si kdo povede a zda forma dosavadních lídrů tabulky bude přetrvávat.