Brno/Blansko

02.11.2023

4. kolo a konečné pořadí: Kaštanka se vrací na čelo

Závěrečné kolo skupiny vyznělo pro Kaštanku se 38 body, jasně nejlepším průměrem a také nejvyšší týmovou hrou 473. Druhý končí tým ABB s 28 body a třetí Zelistar s 24 body. Oslabený tým KoKa končí dnes až šestý... Nejlepšími jednotlivci závěrečného kola byli Ondra a Míla z Kaštanky, před Koljou (KoKa) a Magdou Dvořákovou (Spam).

Jak tedy po dnešku dopadlo celkové pořadí: na první místo se díky dnešku vrátila Kaštanka (126 bodů), na druhém místě je KoKa (109 bodů) a 3. místo je pro tým ABB (100 bodů). Tyto 3 týmy tedy postupují do Finále 29.06.2024. Gratulujeme! Vítězné týmy převzaly své poháry a ceny, oceněny byly nejvyšší náhozy ligy v jednotlivcích (Ondřej Surán), ve dvojicích (Ondřej Surán + Míla Kratochvíl), nejlepší žena ligy (Anna Brokešová). Vítězové ligy jsou tedy na fotce (další fotky z vyhlašování jsou ve fotoalbu níže).

4. místo vydolovala Osmička (77 bodů), pátí jsou H+H (75 bodů). Stejně bodů má i Zelistar, ale nižší průměr, proto je to místo šesté. 7. místo má Duna a tabulku uzavírá s 48 body Spam. V celoročním hodnocení jednotlivců na tom jsou nejlépe Ondřej Surán s Mílou Kratochvílem (Kaštanka), Mykola Fufalko (KoKa) a mezi ženami Anna Brokešová (ABB).

Finalisty jistě budou zajímat Propozice pro Finále, na které se lze přímo dostat TUDY

V celé soutěži byla k vidění dlouhá řada krásných her dvojic i jednotlivců. Ocenění, uznání a obdiv patří zcela všem hráčkám a hráčům této skupiny, kteří se dobře vyrovnali i se změnou centra z Kaštanky na Blansko. Věříme, že se budeme setkávat i v podzimní vlně Ligy dvojic. Všem bez výjimky díky!

 

Kaštanka odsunuta, do čela jde KoKa!

Třetí kolo přineslo změnu na čele tabulky. Dosud vládnoucí Kaštanka má dnes pouze 3 výhry, 4 utkání nezvládla a končí až na 4. místě. To se dá označit za překvapení kola. Naopak KoKa, která až dosud ztrácela na Kaštanku pár bodů, dnes zabrala - jediná prohra, 6 vítězných zápasů, 36 bodů, nejlepší průměr přes 392. Logicky tedy 1. místo. Mezi týmy KoKa a Kaštanka se vklínily Osmička s 23 na 2. místě a DuNa s 22 body, která končí na 3. místě. KoKa je zde na fotce...

V jednotlivcích byli dnes v laufu Ondra Surán z Kaštanky (průměr přes 212), Kamil Škorvánek a Kolja Fufalko, tedy parťáci z týmu KoKa. Mezi ženami se dnes nejvíce dařilo Irče Zelinkové (průměr téměř 190). Nejvyšší hra 278 patří Ondřejovi, nejvyšší hru dvojice má Kaštanka - 455. Ani to jí však nezabránilo pádu z 1. na 2. místo...

Do celkové tabulky se dnešek promítl celkem výrazně: KoKa postupuje na 1. místo, má 95 bodů a vytvořila si mírný náskok na druhou Kaštanku (88 bodů). Třetí místo si s přehledem drží ABB Vidlatá Seč se 72 body. Ztráta na druhé místo je 16 bodů. Je to dost, nicméně i v posledním kole se bude rozdělovat až 42 bodů... Čtvrté je H+H (57), pátá Osmička (55), šestý Zelistar (51), sedmé místo má DuNa (48) a tabulku uzavírá Spam (28 bodů). 

Do Finále ze skupiny postupují 3 nejlepší týmy, což by dnes byly KoKa, Kaštanka a ABB. Vypadají pravděpodobně, ale nikdy neříkej nikdy... Zcela otevřený je souboj o 4. místo, o které se zřejmě poperou týmy na 4. až 7. místě.

Poslední 4. kolo doprovodí večeře a bude se samozřejmě oceňovat...


Kaštanka včera, dnes... A zítra?

Kaštanka ve 2. kole prohrává pouze s Osmičkou, jinak 6 vítězství, ovšem z toho 3x jen za 4 body. Tým KoKa tak dostal šanci být dnes nejlepší, ale přichází prohra právě s Kaštankou. Takže dnes, stejně jako minule, nejlepší Kaštanka s 32 body, za ní druzí KoKa se 30 body. Faktem je, že Kaštanka má výrazně lepší průměr. Třetí dnešní místo bere ABB Vidlatá Seč za 26 bodů. S mírným odstupem za nimi následují Zelistar, Osmička a Spam. Tyto týmy navzájem dělí 4 bodíky, tedy nic neřešitelného.

Nejlepší hru dvojice předvedla Kaštanka 442, nejvyšší výkon jednotlivce má Kolja Fufalko 246. Nejlepší žena dneška je Anna Brokešová. Nejlepšími hráči dnes byli oba Kaštankáři - Míla Kratochvíl 209,7 průměr, Ondra Surán 204,8.

 V celkové roční tabulce tak na vedoucí příčce zůstává Kaštanka ((68 bodů), druzí jsou KoKa (59), třetí ABB Vidlatá Seč (52). Další týmy už začínají mít citelnější odstup, nicméně jsme teprve v polovině soutěže.

Třetí kolo se hraje 5. června. Týmy se již mohou začít seznamovat s Propozicemi pro Finále, které se hraje v sobotu 29.06.2024.


1. kolo: Kaštanka s jedinou prohrou na čele tabulky

Liga dvojic, skupina Brno-Blansko, první kolo proběhlo 4. dubna 2024 za účasti všech přihlášených týmů. Kaštanka ani tentokrát neváhala, utrpěla jedinou porážku se Zelistár, jinak šla za svým cílem bez zaváhání. Se ziskem 36 bodů s průměrem přes 434 je na prvním místě. Se ztrátou 7 bodů jsou druzí KoKa a třetí H+H. Dělí je jen celkový denní průměr, jenž má KoKa lepší cca o 26 bodů. Oba týmy utrpěly 2 porážky. Ty má na svém kontě také ABB Vidlatá Seč, ale obě byly za nula bodů a navíc v dalších zápasech ztratili ještě po bodíku díky remízám vždy jednoho hráče, tak proto ta větší bodová ztráta. Takže 26 bodů, ale solidní průměr přes 381. Týmy na 5. až 8. místě dnes sbíraly body hlavně ve vzájemných zápasech, jen Zelistár sebral všechny body Kaštance. Jde ale o první kolo, nic není ztraceno. Na fotce je vítězný tým (a dole kromě něho také všechny týmy Ligy).

V jednotlivcích je po dnešku na čele Ondra Surán a Míla Kratochvíl, oba Kaštanka. Průměr mají přes 225, resp. 208. Nad 200 se dostal ještě Kolja Fufalko. Nejvyšší hru dal Ondřej Surán 279 a nejvyšší týmový nához patří Kaštance za skvělých 493. Nejlepšími ženami dnes jsou Anna Brokešová s průměrem 196,29 a Magda Dvořáková (196,00), obě včetně HDC.

Děkujeme zcela všem hráčkám a hráčům a již nyní se těšíme na 2. kolo, které se bude hrát až 30. května, samozřejmě opět v Blansku.