Brno sk. B

19.09.2023

Konečné výsledky po 4. kole potvrzují trend této skupiny. Se 149 body a jasně nejlepším průměrem do Republikového finále postupuje z 1. místa Kaštanka. Počet jejich zápasových zaváhání je zcela minimální. Nejvíce jim body odebírala Vidlatá Seč a pak Vlak a Standardní směs.  Druhé postupové místo potvrzuje Vlak. Ten má na svém kontě celkem 119 bodů. Jim body odebíraly zejména Kaštanka a pak překvapivě Úderníci.  A to je přesně věc, proč jsou i ty dejme tomu slabší týmy v lize důležité. Jsou to právě ony (vedle vzájemných zápasů favoritů), jež těm tzv. favoritům komplikují život a kradou jim body, čímž spolurozhodují o tom, kdo se jak nahoře umístí... Na třetím postupovém místě končí ABB Vidlatá Seč. Tento tým zaslouží obdiv už jen kvůli tomu, že ve svých letech předvádějí takové výkony. Samozřejmě, mají své věkové hendykepy, což je naprosto zasloužené. Jejich výsledky jsou hodné obdivu. Nejlepší 3 týmy tady máme na fotce, ale nezapomeňte se podívat do přiložené fotogalérie na všechny fotky.

4. místo má Standardní směs a páté Svit. Šestý končí Free-time, u kterého je zajímavost: jsou šestí, ale svým průměrem předčili jak pátého, tak i čtvrtého v konečném pořadí. Jinak řečeno, prohrávají na vysoká čísla, tedy tak nějak snad smůla, či co... Konečnou tabulku uzavírají Úderníci. Mají celkem 49 bodů. Zajímavé je, komu hlavně brali body: vedle samozřejmého sparingu to byly týmy Free-time, Vlak a Svit.

Nahlédněme ještě na jednotlivce za všechna odehraná kola. Suverénně nejvýše je Ondřej Surán (Kaštanka) s průměrem ze všech her přes 211. Druhý je Marek Pavelka (Kaštanka), průměr přes 204, který ale odehrál jediný den, takže je tu uveden spíše statisticky. Fakticky je druhý Miloslav Kratochvíl (průměr přes 201) a třetí Kolja Fufalko (Vlak). Ten má průměr přes 197. Nejlepší ženou této ligy se stala Anna Brokešová (průměr téměř 194).

Ocenění převzali své poháry a ceny: 1. Kaštanka, 2. Vlak, 3. ABB Vidlatá Seč. Nejvyšší nához celé ligy ukázal Kamil Škorvánek (Standardní směs). Zahrál nádherných 278. Nejlepší ženou ligy se stala Anna Brokešová (ABB Vidlatá Seč). .

A teď jak je to s Republikovým finále: do něj ze skupiny Brno B postupují Kaštanka, Vlak a ABB Vidlatá Seč. Postupující týmy by se měly do Finále zaregistrovat TUDY, ale udělali jsme to za ně. Propozice Finále a související věci najdete TADY. Brněnské týmy obou skupin A a B hrají Finále od 11:00 hod, na místě ale buďte s ohledem na registrace nejméně 15 minut předem. Mazací model pro Finále bude zveřejněn cca týden předem. Rozhodně budeme držet palce, je to tam dost těžké, ale už jen ta zkušenost ale stojí zato...

Ještě jednou děkujeme zcela všem týmům a hráčům za účast v Lize dvojic. Bylo to fajn, napínavé až do konce. Poděkování rozhodně náleží i Ondrovi, který se o vše na místě staral. Příští Liga dvojic bude otevřena pro 1. pololetí 2024, hrát by se měla základní 4 kola od února do května 2024, konkrétní termíny dá dohromady Ondra Surán po dohodě s kapitány. Následně zveřejníme zde na webu.

4. kolo: Kaštanka jasně potvrzuje. Poslední, tedy 4., kolo podzimní fáze Ligy dvojic v této skupině si Kaštanka nenechala ohrozit své postavení lídra, vyhrála všechna utkání a získala 38 bodů. Druhý Vlak původně doufal, že se mu podaří dostat úplně nahoru, ale nevyšlo to. Dvě prohry (Kaštanka, ABB Vidlatá Seč) byly moc. I kdyby Vidlatou Seč udolali za 6 bodů, na 1. místo by to nestačilo. Takže i ve 4. kole 2. místo. Třetí končí s 26 body Vidlatá Seč. Po 20ti bodech má Free-time a Standardní směs, Svit vybojoval 18 bodů, Úderníci 12. Na fotce tedy mám opět Kaštanku, coby dnešní vítěze.

V jednotlivcích dnes nejlepší Ondra Surán měl denní průměr přes 229. Těžko se proti němu hraje, dnes to jen potvrdil. Druhý se 1432 body je Míla Kratochvíl, oba Kaštanka. Třetí je Kolja Fufalko (Vlak) s 1688 bodů. Nejlepší ženou dnes byla Jarmila Krejčí (1219 bodů).

Vložená soutěž, ve které se v každém kole týmům načítaly hry proti sparingovi, ta byla do dneška docela otevřená. Jenže... Kaštanka si zahrála 463, což vcelku za všechna kola dalo dohromady 1651 bodů a tím skočila na 1. místo. Druhá je ABB Vidlatá Seč (1624), třetí Free-time (1513).

Dnešek rozhodl o postupujících do Republikového finále. O tom už ale pojednává článek výše. Rozhodně děkujeme zcela všem týmům a jejich hráčům za účast v Lize dvojic a za jejich pěkné hry a zajímavé souboje. Těšíme se na jarní vlnu Ligy dvojic 2024.


3. kolo: Kaštanka má definitivu, ostatní musí počkat... Třetí kolo Ligy dvojic této skupiny opět vyznělo pro Kaštanku. Utrpěla sice porážku s ABB Vidlatá Seč, ale dva bodíky se jí přece jen podařilo urvat. Jinak všechny zápasy zvládla za 6 bodů. Dnes si připsala tedy 38 bodů s průměrem přes 397. Druhý je dnes Vlak, sice 2 porážky, ale 28 bodů na dnešní stříbrnou pozici stačí. Třetí končí Vidlatá Seč s 26 body, tedy stejně jako čtvrtá Standardní směs, ale ABB má lepší průměr, proto třetí a směs čtvrtá. Free time 5. místo, Svit šesté. Vzájemně je dělí 1 bod. Úderníci s devíti dnešní body uzavírají tabulku. Takže dnes na fotce opět Kaštanka, tentokrát v černobílém provedení, což není vyjádření degradace, ale změny. Aby to nebylo furt stejný...

Z hlediska výsledků dnes naprosto zazářila Standardní směs s číslem 501. To se stalo v utkání s Free timem v šestém kole. Kamil Škorvánek zahrál naprosto skvělých 278 a jeho parťák Petr Širůček přidal 223. Celkem 501. Neradi bychom se mýlili, ale to vypadá jako nejvyšší nához dvojice v celé podzimní vlně této skupiny Ligy dvojic. Gratulujeme! Přesto však to dnes nebyl pro Kamila nejúspěšnější den ze všech hráčů. Celkově za dnešek se nad něj dostali Míla Kratochvíl (1396), Kolja Fufalko (1385) a Ondra Surán (1380). Přesto však dnešní absolutórium náleží právě Kamilovi. V dámské části byla dnes nejlepší Magda Dvořáková s 1207, Anička Brokešová zaostala o jediný bodík za ní. V celkovém pořadí jednotlivců jsou zcela nahoře všichni členové Kaštanky.

V celkovém žebříčku za všechna kola jasně dominuje Kaštanka se 111 body, která má tak už s předstihem zajištěno Finále. Druhý Vlak má na kontě 85 bodů, třetí Vidlatá Seč 82 body. Obě tyto dvojice může ještě ohrožovat Standardní směs se 70 body, případně i Svit (62 body), ale tam už je to trochu obtížnější. Do Finále jdou 3 nejlepší. Kaštanka má jistotu, Vlak dost velkou pravděpodobnost. Definitivně uvidíme až po závěrečném 4. kole této skupiny, jež se bude hrát 16. listopadu. V rámci posledního kola budou oceněny 3 nejlepší týmy postupující do Republikového finále a nejlepší jednotlivci, ale raut čeká na zcela všechny týmy a hráče této skupiny nez ohledu na výsledky a umístění.

 

2. kolo: Kaštanka jasně do čela, Vlak klopýtá... Ve 2. kole se domácí Kaštanka naprosto vzchopila a svým soupeřům se vzdálila. Mrzí to zejména Vlak, který v prvním kole na Kaštanku velmi silně tlačil. Tentokrát ale bylo vše trochu jinak. Kaštanka vyhrála vše, co mohla, avšak ve 3 případech "pouze" za 4 body. Získala 36 ze 42 možnýchh bodů a prostě dnes byla nejlepší. Dříve velký konkurent Vlak končí až šestý. Dnes se na druhém místě ukázala ABB Vidlatá Seč, která sice nezvládla 2 utkání, ale nasbírala krásných 30 bodů. Vytáhla se i Standardní směs, dnes třetí s 26 body. 22 bodů nasbíraly týmy Svit a Free time. Dnes nejlepší vidíme i na fotce:

V součtu obou odehraných kol se Kaštanka dostává jasně na čelo se 73 body a nejlepším průměrem. Vlak sice zůstává druhý, ale "díky" dnešním slabým výsledkům už má celkem citelnou ztrátu na vedoucí Kaštanku. Na svém kontě má 57 bodů. Na paty jim vehementně šlape třetí ABB Vidlatá Seč s 56 body. Další týmy už mají citelný odstup a bude pro ně těžké se dostat mezi postupující do Finále Ligy dvojic. Tam jdou z této skupiny 3 nejlepší. Nicméně máme za sebou polovinu soutěže a tudíž nelze dělat jakékoliv definitivní závěry.

V jednotlivcích jsou po 2. kole na čele všichni tři aktéři Kaštanky v čele s Ondrou Suránem. Za nimi je v závěsu dvojka z Vlaku, Vláďa Hrdlička s Mykolou. Mezi ženami i nadále vládne Anna Brokešová.

Díky všem hráčkám a hráčům, jakož i centru. Třetí kolo je na pořadu 2. listopadu a uvidíme, zda po tomto kole už bude možné činit nějaké jasnější závěry, které z týmů postoupí do republikového finále. Z této skupiny se to bude týkat tří nejlepších týmů.. 


Kaštanka potvrdila roli favorita skupiny. V úvodním kole podzimní Ligy dvojic nezaváhala a všechna utkání zvládla, většinu za 6 bodů. Celkem tedy vydolovala 37 bodů, přičemž nejvyšší možné maximum je 42 bodů. Pouze díky nižšímu průměru je druhý se stejným počtem bodů Vlak. Ten sice jednou prohrál (právě s Kaštankou), ale až na jednu pětibodovou výjimku inkasovali za všechna svá vítězství 6 bodů. Tyto dva týmy poodskočili ostatním, ale po prvním kole je předčasné dělat nějaké závěry. Třetí místo má ABB Vidlatá Seč s 5 výhrami a 26 body. Na čtvrtém místě je Svit se 3 výhrami. Nižší místa po dnešku v tabulce mají Standarní směs, Úderníci, Free-time. Těm se dnes nevedlo příliš dobře, nicméně v dalších kolech může být vše jinak. Dnešní nejvyšší hru dvojice předvedla Kaštanka - 504. Na fotce je Kaštanka, dnes nejlepší tým.

V jednotlivcích bychom očekávali na vedoucím místě s ohledem na jejich dnešní 1. místo někoho z Kaštanky. To však odmítl Vláďa Hrdlička (Vlak) s krásným průměrem přes 215 a zabral 1. místo sám. Za ním jsou srovnáni oba Kaštankáři - Ondra Surán a Marek Pavelka, oba rovněž s průměrem přes 200. Marek si zahrál i nejvyšší hru večera 268. 

V rámci skupiny se v každém kole hraje doplňková soutěž "Tabulka náhozů", která je rovněž součástí výsledkové listiny. Tady jsou zaznamenány hry dvojic proti chybějícímu osmému týmu ve skupině. Je to taková motivace, aby utkání na skóre mělo vyšší náboj, tato soutěž má extra cenu. V tabulce po dnešku vede Free-time s číslem 410! Ano, skutečně je to ten Free-time, jenž v ostrých utkáních skončil v tabulce po dnešku na posledním místě s průměrem nějakých 356. Že by roli hrály nervy z ostrých zápasů? Nebo jen tým chtěl trochu postrašit ostatní do budoucna? Uvidíme, 2. kolo se hraje 19.10.23.

Díky všem hráčkám a hráčům za pěkné hry a pohodovou atmosféru večera. Dole na fotce máme zcela všechny dnešní hráčky a hráče...