Brno sk. B

19.09.2023

Kaštanka potvrdila roli favorita skupiny. V úvodním kole podzimní Ligy dvojic nezaváhala a všechna utkání zvládla, většinu za 6 bodů. Celkem tedy vydolovala 37 bodů, přičemž nejvyšší možné maximum je 42 bodů. Pouze díky nižšímu průměru je druhý se stejným počtem bodů Vlak. Ten sice jednou prohrál (právě s Kaštankou), ale až na jednu pětibodovou výjimku inkasovali za všechna svá vítězství 6 bodů. Tyto dva týmy poodskočili ostatním, ale po prvním kole je předčasné dělat nějaké závěry. Třetí místo má ABB Vidlatá Seč s 5 výhrami a 26 body. Na čtvrtém místě je Svit se 3 výhrami. Nižší místa po dnešku v tabulce mají Standarní směs, Úderníci, Free-time. Těm se dnes nevedlo příliš dobře, nicméně v dalších kolech může být vše jinak. Dnešní nejvyšší hru dvojice předvedla Kaštanka - 504. Na fotce je Kaštanka, dnes nejlepší tým.

V jednotlivcích bychom očekávali na vedoucím místě s ohledem na jejich dnešní 1. místo někoho z Kaštanky. To však odmítl Vláďa Hrdlička (Vlak) s krásným průměrem přes 215 a zabral 1. místo sám. Za ním jsou srovnáni oba Kaštankáři - Ondra Surán a Marek Pavelka, oba rovněž s průměrem přes 200. Marek si zahrál i nejvyšší hru večera 268. 

V rámci skupiny se v každém kole hraje doplňková soutěž "Tabulka náhozů", která je rovněž součástí výsledkové listiny. Tady jsou zaznamenány hry dvojic proti chybějícímu osmému týmu ve skupině. Je to taková motivace, aby utkání na skóre mělo vyšší náboj, tato soutěž má extra cenu. V tabulce po dnešku vede Free-time s číslem 410! Ano, skutečně je to ten Free-time, jenž v ostrých utkáních skončil v tabulce po dnešku na posledním místě s průměrem nějakých 356. Že by roli hrály nervy z ostrých zápasů? Nebo jen tým chtěl trochu postrašit ostatní do budoucna? Uvidíme, 2. kolo se hraje 19.10.23.

Díky všem hráčkám a hráčům za pěkné hry a pohodovou atmosféru večera. Dole na fotce máme zcela všechny dnešní hráčky a hráče...