Brno skup. 1

28.07.2022

Termíny: 12.09., 10.10., 07.11., 21.11.2022

Závěrečné 4. kolo: Martin Kadeřábek s Františkem Ráabem to zvládli

Po 3. kole byli nahoře Marek Pavelka s Lubomírem Blažkem (Bla-Pav). Jenže dnes v posledním kole byl jejich bodový zisk pěkných 26 bodů, ale Martin s Františkem (Kad-Ráa) vydolovali skvělých 32 bodů. Tím se dnes dostali na 1. místo. Rozhodl jejich vzájemný zápas, jenž vyzněl 6:0 pro Martina s Františkem. Druzí končí Radek Wiesner s Patrikem Šlégrem s 28 body, čímž Marka s Lubomírem odsunuli na třetí místo. Radek Wiesner byl dnes ze všech nejlepší hráč s průměrem přes 194, nejvyšší hru dne dal Martin Vejmělka (264), což vydatně přispělo i k nejvyššímu náhozu dvojice ve spolupráci s Jitkou - 448! To se stalo nejen dnešní nejvyšší hrou, ale dokonce celé této skupiny za všechna 4 kola.

Celkové pořadí ligy po všech kolech: 1. místo Martin Kadeřábek, František Ráab (124 bodů), 2. místo Lubomír Blažek, Marek Pavelka (120), 3. místo Jitka a Martin Vejmělkovi (89). Vítězná dvojice již také byla zapsána do Galérie vítězů Ligy dvojic. Ocenění převzali své ceny, k dispozici byl i rautík pro všechny. Vítězové jsou na fotce...

Nejvyšší nához dvojice jsme již zmínili, nejlepšími jednotlivci za celou ligu byli Martin Kadeřábek (průměr 185,07), Marek Pavelka (180,93) a Radek Wiesner (179,24). Nejlepší ženou ligy se stala Jitka Vejmělková (166,32), celkově na 7. místě mezi jednotlivci.

Nejlepší 3 týmy postupují do celostátního finále 10.12.2022 v centru Kaštanka v Brně, účast je třeba potvrdit registrací v obsazovačce (obsazovačka). Propozice pro Finále 2022 najdete TADY. Registrovat se lze už i do Ligy dvojic pro 1. pololetí 2023 přímo u Ondřeje. Konkrétní termíny hracích dní budou dohodnuty s centrem a kapitány týmů po 15.01.2023, kdy je uzávěrka příjmů přihlášek. Vydány jsou již také Propozice pro 1. pololetí 2023..

Liga dvojic má za sebou první zkušební půlrok, věříme, že se soutěž líbila a že se všichni budeme setkávat i v dalším půlroce. Poděkování patří bowlingovému centru Kaštanka a samozřejmě všem 8 týmům a jejich hráčkám a hráčům za předvedené hry, pěknou atmosféru.

Výsledky jsou níže ke stažení, podívejte se i na fotky z vyhlašování nejlepších.

 

3. kolo: noví lídři, do čela jdou Bla-Pav

Před dneškem byli na čele tabulky Kad-Ráa, tedy Martin Kadeřábek s Františkem Ráabem. Dnes však vydolovali "jen" 26 bodů, čehož využila dnes skvěle hrající dvojka Bla-Pav, tedy Marek Pavelka s Lubošem Blažkem. Ti dnes vyhráli všechna svá utkání, což jim přineslo 38 bodů. Vytáhli se i Šle-Wie (Patrik Šlégr, Radek Wiesner), dnes druzí. Nejvyšší hru ukázal František Ráab - 237. Ženou kola je Jitka Vejmělková. Marek s Lubošem jsou tedy dnes zcela zaslouženě na fotce...

Jak po dnešku vypadá celková tabulka po 3 kolech: Marek s Lubošem po dnešním bodovém zisku jdou do čela skupiny, mají celkem 94 bodů. Dva bodíky za nimi jsou Martin Kadeřábek s Františkem Ráabem a třetí pozice patří Andree Kubešová s Jarem Peštálem. Ti už ale mají ztrátu 26 bodů na druhou pozici. Ale jen bodík za nimi jsou Vejmělkovi. Vzhledem k tomu, že z této skupiny postupují do Republikového finále 3 týmy, bude to v posledním kole ještě zajímavé. Vedoucí dvě dvojky, zdá se, mají postup téměř jistý, ale to třetí postupové místo... o něj bude ještě boj. Tím spíše, že po něm pokukují i Radek Wiesner s Patrikem Šlégrem. Ti ztrácejí dalších 6 bodů.

Detailní výsledky jsou níže ke stažení. Poslední 4. kolo se bude hrát 21.11.2022. Souboje to budou napínavé především v boji o to třetí postupové místo, tady už bude hrát roli každý bodík a možná dokonce i průměr. Uvidíme...

2. kolo, stejní vítězové

První kolo ovládla dvojka Martin Kadeřábek, František Ráab. Na nejbližší soupeře ale měla náskok pouhý 1 bod, resp. 2 body. Proto se dnes čekalo, zda prvenství udrží... Za svým si šli hned od prvního utkání. Vyhráli všechny své zápasy, ztratili pouhé 4 body, tudíž je i dnes prvenství jejich. Zaslouženě. A navíc měli pěknou motivaci navrch - Martin měl totiž právě dnes narozeniny! Tož oslavil je kvalitně, to se musí konstatovat... 30 bodů nasbírali Marek Pavelka s Lubomírem Blažkem, takže oproti 1. kolu se polepšili o 4 body a poskočili tak na 2. místo. Stejný počet 30 bodů dnes nasbírali výborně hrající Vejmělkovic, minule to bylo o dost slabší. Mají z toho dnes 3. místo. Zdenka Petruchová s Michaelou Prokešovou (dvojka Pet-Pro) dnes absentovala - covid. Proto dnes mají 0 bodů. Doufejme, že tohle už nikoho nepostihne... Dnešní nejvyšší nához 222 zahrál oslavenec Martin Kadeřábek.

Na fotce jsou dnešní vítězové Martin Kadeřábek, František Ráab. Ale vlastně nejen dnešní, i po dnešku jsou lídři tabulky po 2 odehraných kolech. Mají celkem 66 bodů a navíc nejlepší průměr. 10 bodů ztráty jsou vidět u druhých Luboš Blažek-Marek Pavelka, kteří se na 2. místo propracovali díky dnešku. Na 3. místě se ztrátou dalších 5 bodů jsou Martin a Jitka Vejmělkovi. Také díky jejich dnešním skvělým výsledkům. Další dvojice v pořadí budou muset trochu více zabrat, aby měli šanci na bednu a postup do Republikového finále. Mimochodem pro něj už jsou na světě Propozice (proklikem se na ně podívejte) a z této skupiny tam postupují 3 nejlepší týmy. Ovšem jsme dnes přesně v polovičce, 2 kola za námi, 2 kola před námi... všechno ještě tedy může být úplně jinak. V jednotlivcích jsou po dnešku nejlepší Martinové Kadeřábek a Vejmělka, nejlepší ženou skupiny je zatím Jitka Vejmělková.

Detailní výsledky jsou níže ke stažení. Díky všem co dnes hráli a už dnes vyhlížíme 3. kolo, které je na pořadu 07.11.2022.

1. kolo zvládla nejlépe dvojice Kadeřábek-Ráab

V pondělí 12.09.22 se odehrálo 1. kolo Ligy dvojic na Kaštance v Brně. Výsledky zápasů byly velmi zajímavé. Vždyť hned 5 dvojic má na kontě vítězný zápas, což je nebývale vyrovnané. Výsledková tabulka ukazuje i docela vyrovnané herní průměry. Pár výsledků bylo vysloveně překvapivých s ohledem na "papírové favority" jednotlivých klání. Ale jedna věc je "papír" a druhá věc dráha. Po 1. kole je na tom s 28 body nejlépe dvojice Martin Kadeřábek + František Ráab. Tahle dvojka má i nejvyšší denní průměr přes 350. Druhé místo patří dvojce Andrea Kubešová + Jara Peštál, o bodík méně jsou třetí Marek Pavelka s Lubošemm Blažkem. Nejvyšší hru zahrál dnes Martin Kadeřábek (233) a nejlepší dnešní ženou je Andrea Kubešová.

Níže jsou ke stažení detailní výsledky včetně konečné tabulky po 1. kole. Fotku nejlepší dnešní dvojice jsme nestihli, při dalším kole napravíme a fotku sem dodáme...

Díky všem hráčkám a hráčům za zajímavý večer a nezapomeňte, že 2. kolo se hraje 10.10.22 ale POZOR - už od 18:30 hod (místo 19:00 hod).