Čtvrtý turnaj, čtvrtý vítěz. Double nemá ještě nikdo.

17.06.2024

Ano, je to tak, série Kaštanka Open zatím stále ještě nemá nikoho, kdo by zvládl letos zvítězit dvakrát. Ale popořádku... Dnes jsme hráli na modelu High Street, 43 stop, po pár odhláškách a také bohužel neodhlášce si to na drahách rozdalo 18 hráček a hráčů.

Kvalifikaci ovládl tak jako už dříve mnohokrát Ondra Surán. Součet 1298. Krásné. Těsně za ním s 1277 Vláďa Pitaš, ovšem za dopomoci 13ti bodového HDC. Další v pořadí obouručař Ondra Kotrla naházel 1254, ten ovšem zcela bez jakékoliv pomoci. Nejlepší ženou kvalifikace se stala Magda Dvořáková. Do finále jde ale jen 16 lepších, tudíž dva hráči se museli spokojit s tím, že dnes končí. Jednak dobrovolně Milan Soušek, z čehož se zaradovala Jarmila Krejčí, jež by při finále mohla jen fandit, a také Lubo Blažek, jemuž se dnes šeredně nedařilo. A tak si odnáší alespoň drobnou náplast v podobě ceny útěchy. Při jeho kvalitách nepochybujeme, že příště se tomuto nelichotivému umístění jistě vyhne. Dnes padala krásná čísla, hned 5 hráčů si zahrálo nad 250, přičemž dominance patřila Ondřejovi Kotrlovi s 274. Nához turnaje to ovšem nebyl... Dalších dvoustovek bylo snad až nad poměry. To mazání zase nebylo tak úplně jednoduché a tak to lze jen a jen ocenit...

Finále skvěle nastartoval Ondra Kotrla - 276. Párkrát svými hrami atakoval třístovku, ale vždycky se něco málo pokazilo a tak na 300 si musíme počkat do dalších turnajů. S 223 se rozjel Vít Hasník a s 222 i Vladimír Pitaš, zatímco Ondřej Surán zaváhal se 180 a v pořadí citelně propadl na nízké pozice. Druhé hry a vidíme další skvělou hru Ondřeje Kotrly, tentokrát 266. Všem dochází, že se rodí další nový vítěz turnaje. Za zmínku stojí 221 Magdy Dvořákové. To jí rozhodně potěšilo, ale přece jen ta první hra to dost potápí... Závěrečné třetí hry přinesly mírný pokles u Ondry Kotrly (199), skvělý finiš Ondry Surána (255), 239 ukazuje Petr Henzl, 222 Lenka Zvěřinová. Celkový součet finálových her (+ HDC) je nekompromisní: 1. místo Ondřej Kotrla (741), 2. místo za vyrovnané finálové hry a součet 677 Vladimír Pitaš a 3. místo zejména díky poslední hře má Ondřej Surán (645). Gratulujeme všem na stupních vítězů, které tu máme i na fotce (další fotky viz dole ve fotoalbu).

Vedle stupně vítězů své ceny přebrali: za nejvyšší nához turnaje 276 Ondřej Kotrla, nejlepší žena turnaje celkově čtvrtá Lenka Zvěřinová a nejlepší hráči svých HDC kategorií: Lenka Zvěřinová (HDC 3 body), Petr Henzl (HDC 6 bodů) a Radomil Paclík (HDC 12 bodů). Devítibodové HDC dnes nebyly obsazeny. Takže všem rovněž gratulace!

Roční žebříček je právě ve své polovině. V něm se započítává hráčům jejich 6 nejlepších turnajů z celkem osmi letošních. A zde zatím vede Ondřej Surán (292 bodů) pronásledovaný dámským triem Irena Zelinková, Magda Dvořáková, Lenka Zvěřinová s počtem bodů 255, 253, resp. 245). Jim na paty z těsné blízkosti kouká Petr Henzl. Ovšem jsme v polovině série, že...

Jinak připomínáme, že všichni vítězové jednotlivých turnajů mají v závěrečném letošním turnaji start zdarma. Zatím jde po dnešku o Ondru Surána, Irču Zelinkovou, Kamila Škorvánka a Ondřeje Kotrlu.

Díky všem za účast a mnohé nádherné hry. Pátý turnaj hrajeme v pátek 5. července (státní svátek), obsazovačka je na to již připravena, takže zveme jakékoliv zájemce! A tady najdete informace o příštím turnaji.