Kaštanka Open 2023 - Propozice

14.11.2022

1. Název: Kaštanka Open. Otevřený turnaj pro všechny hráčky a hráče bez rozdílu věku, či výkonnosti. Je vhodný pro děti, juniory, dospělé, i seniory, začátečníky i pokročilé.

2. Kde se hraje: bowlingové centrum Kaštanka, Brno, 8 profi drah Brunswick

3. Kdy se hraje: 15.01., 04.02., 04.03., 08.04., 06.05., 03.06., 02.09., 04.11., 02.12., 27.12.2023, celkem 10 turnajů. V případě potřeby může být otevřena předehrávka, obvykle den předem.

4. Herní systém: celý turnaj se hraje "Amerikou", tedy střídáním hráčů na páru drah. Dráhy se losují při registraci do turnaje. Trénink 6 minut. V kvalifikaci všichni odehrají 6 her. O postupu rozhoduje celkový součet kvalifikačních her včetně přiznaných hendykepů.

Přímo do finále postupují hráči na 1. až 8. místě.

Do semifinále postupují hráči na 9. až 24. místě. Při rovnosti bodů rozhoduje vyšší čistý nához, případně druhý, třetí, atd. V semifinále odehrají hráči 2 hry, ke kterým se připočítává 50% bodů z kvalifikace. Trénink 6 minut, na dráhy se hráči nasazují. Do finále postupuje 8 nejlepších semifinalistů.

Do finále pro 16 hráčů si hráči dráhy vybírají od nejlepšího. Trénink 6 minut. Odehrají se 3 hry od nuly, hendykepy zůstávají v platnosti. Konečné pořadí určuje součet finálových her plus přiznané hendykepy.

Výsledky případných předehrávek budou na našem webu zveřejňovány, aby bylo jasné, kdo má jaké šance na postup do semifinále nebo finále.

Přibližný časový harmonogram finálového dne: 11 a 13:30 hod kvalifikační rundy, v 16 hod semifinále, v 17 hod finále. Konec cca 18:30 hod. Případné předehrávky den předem obvykle od 17 nebo 18 hod.

5. Příprava drah: profi mazačka Brunswick, dráhy se mažou před každou rundou a semifinále.Mazací model bude zveřejněn týden před začátkem turnaje.

6. O co se hraje: oceněni poháry a věcnými cenami budou 3 nejlepší hráči, dále věcné ceny získají nejvyšší nához muže, ženy a juniora, nejlepší hráč ve věku do 15 let, nejlepší žena, nejlepší senior ve věku 60 a více let. Nově bude oceněn nejlepší hráč s výkonnostním hendikepem do 169,99 (tedy s max 6 bodů HDC). Věcnou cenu útěchy obdrží první nepostupující do semifinále a zcela poslední hráč ve výsledkovém žebříčku.

7. Pomocné hendykepy: ke každé hře v kvalifikaci, semifinále i ve finále budou hráčům připočítávány bonusové body (hendykepy) takto:

- žena bez rozlišení věku 8 bodů, hráč do 18 let 10 bodů

- hráčům ve věku 60 a více let 1 bod za každý rok nad 60 let (tj. např. 64 let=4 body, 72 let=12 bodů, apod.).

- výkonnostní hendikepy: průměr nad 190 = 0 bodů, 170 až 189,99 = 3 body, 150 až 169,99 = 6 bodů, 130 až 149,99 = 9 bodů. Pod 130 a dosud neregistrovaní = 12 bodů

Výkonnostní hendykepy se posuzují podle turnajového žebříčku, sportovního žebříčku, ABL žebříčku, případně podle místních turnajů.

Hendykepy se sčítají.

8. Startovné: první start 700 Kč (v ceně je sobotní raut), opakovaný start 600 Kč. Děti a junioři do 18 let 500 Kč. Při registraci do turnaje hráči hradí všechny předem nahlášené hry včetně opakovaných startů najednou. Organizátor si vyhrazuje právo změny výše startovného v závislosti na případných změnách cen energií a dalších služeb souvisejících s provozem bowlingového centra.

9. Veden bude též roční turnajový žebříček, do něhož se započte nejlepších 8 turnajů z celkem 10ti. Na posledním turnaji budou vyhodnoceni: pětice nejlepších, nejlépe umístěná žena a junior (pokud nebudou v první pětici), nejvyšší náhozy celé série - muž, žena, junior. Speciální prémii vyhlašuje rovněž bowlingové centrum.

10. Organizační věci: informace a registrace do turnaje TUDY, případné odhlášky z turnaje na email mil.sousek @ seznam.cz (nejpozději však den před startem), zákaz otevřených nápojů a jídla na drahách a hráčských stolcích, zákaz používání jakékoliv spojovací techniky při hrách (od tréninku až po zapsání výsledků do výsledkového formuláře), zákaz jakéhokoliv nevhodného chování a rušení spoluhráčů, o operativních změnách rozhoduje podle situace vždy organizátor akce bez možnosti odvolání, veškeré autorská práva k turnaji náleží organizátorům akce, zúčastnění hráči souhlasí svojí registrací do turnaje s GDPR (zveřejňování výsledků jmenovitě s tím, že kontakty nebudou zásadně nikomu dalšímu poskytnuty a osobní údaje zůstanou uloženy u pořadatele), registrací do turnaje hráči současně čestně prohlašují, že splňují zdravotní podmínky definované státem pro účast na této sportovní akci platné ke dni startu hráče.

11. Kontakty na pořadatele: hráčská organizace: Milan Soušek, 604243977, mil.sousek @ seznam.cz, technická organizace: Ondřej Surán, 724555700, o.lev @ centrum.cz