Kaštanka Open, březen 2023

04.03.2023

Ondra letos poprvé poražen. Na trůn vstoupil Mirek Šilar.

V sobotu 04.03.2023 se hrál letos třetí turnaj Kaštanky Open za účasti 30 hráček a hráčů. Jak titulek napovídá, až na třetím turnaji našel Ondřej Surán, dosavadní suverén soutěže, svého přemožitele.

Hráli jsme opět na mazacím modelu ABT_2 (40 stop, 23,9 ml oleje). Jako vždy - mnohým svědčil, mnohým moc ne. To nám ukázala již kvalifikace, kde se pár docela zvučným jménům nezadařilo tak, jak si představovali. Tak se na to mrknem...

Kvalifikace: v té nám všem mladý Jarda Zapletal ukázal, co v něm je. Na 6 her součet 1347, a to se ještě na své přání vzdal svého mladického hendykepu, jenž mu legálně po právu v souladu s Propozicemi náležel. Druhý domácí Ondřej Surán měl na kontě také hodně pěkných 1320, nejlepší kvalifikační trojici uzavírala Anička Brokešová s 1305. Nejlepších 8 jde přímo do finále, dalších 16 se o něj musí pokusit v semifinále. Celkem tedy 24 hráček a hráčů se mohlo radovat, posledním postupujícím byla díky odstoupivšímu Rosťovi Konečnému, jenž musel plnit rodinné povinnosti, Irča Zelinková. Radovala se z toho jakoby si už šla pro medaili...

Dnešní raut byl rozdělen na dvě skupiny podle aktuálně hrajících. Hernou voněla naložená grilovaná prsa a hrající se s obavami ptali, zda jim to ta první jídelní runda všechno nesní. Samozřejmě, že ne, dostalo se ve dvou fázích zcela na všechny.

Semifinále: 16 hráček a hráčů, kteří po kvalifikacích skončili na 9. až 24. místě hrálo 2 hry, k nimž se jako třetí hra připočítávala polovina bodů z kvalifikace. A tady se zrodilo 238 Mirka Šilara, takový první náznak, že by se finále mohlo vyvíjet jinak, než v předchozích turnajích. Uvidíme. Mirek Šilar celkem s přehledem ovládl semifinále před Milanem Souškem a Standou Dolanským. Jako poslední se do finále protáhl Jirka Harašta. Stejně jako v předchozím turnaji, ve kterém nakonec dopadl velmi dobře. Zopakuje to i dnes? Finálová konkurence je ale veliká.

Finále: na 3 hry od nuly začal nejlépe Mirek Šilar - 224. Další 4 hráči měli lehce přes 200. Druhá hra ale vnesla na celkové ambice nové světlo: Vláďa Kutáč 222 a Jirka Harašta 218. Ostatní trochu za nimi pokulhávali. Většinou rozhoduje třetí hra. Bude tomu tak i dnes? Ondra Surán dává 256, Mirek Šilar 236, Pavel Nádvorník 216. Takže rychle k PC, jelikož hendykepy mohou hýbat světem, tudíž prosté součty na monitorech nestačí. A jsme u konečných výsledků: 1. místo Miroslav Šilar (639), 2. místo Ondřej Surán (634), třetí místo novicka turnaje Lenka Zvěřinová (626). A je hotovo. Trojici nejlepších tady máme na fotce...

Mirek Šilar dokázal jako první letos porazit dosud doma suverénního Ondru. To lze považovat jistě za překvapení. Dalším, a to ne zrovna malým, je třetí místo Lenky Zvěřinové, která do turnaje dnes přišla poprvé a hned takhle úspěšně. Gratulujeme všem třem úspěšným.

Vidíme ale i některá další překvapení... Jarda Zahrádka, suverénní vítěz kvalifikace s průměrem přes 221 ve finále škobrtl (kam ta forma odešla a proč?) a končí šestý. Rodina Brokešových pravidelně si odnášející nejrůznější ocenění a ceny dnes nebyla ve své kůži. A zmiňme ještě Jiřinku Zapletalovou, která skončila na krásném 5. místě. Prostě každý má své úspěchy, ale také limity. Ovšem každý limit lze překročit. To je nepochybné.

Zmiňme ještě také důležité "doplňkové" ceny: nejlepší žena Lenka Zvěřinová, nejvyšší náhozy turnaje Ondřej Surán (259) a Jiřina Zapletalová (225), nejlepší senioři ve věku 60+ let Miroslav Šilar, Eva Štefková.

Děkujeme zcela všem, co si přišli zahrát a pobavit se ve vybrané společnosti a gratulujeme všem oceněným. Byl to dnes velice zajímavý turnaj. Příště hrajeme 8. dubna a pak 6. května, vše soboty. Srdečně zveme, hlásit se do dubna i května je možné už třeba dnes. Stačí zajít na Informace o příštím turnaji.

Ve fotogalérii níže najdete pár fotek těch dnes úspěšných a také komplet výsledky ke stažení, je tam samozřejmě i roční žebříček po dnešku, kde jsou zatím na čele Ondra Surán, Fanda Brokeš, Mirek Šilar, Anička Brokešová a Milan Soušek.

Opatrujte se, zůstaňte zdrávi a rádi všechny přivítáme na dalších turnajích..