Kolín

28.07.2022

Termíny: 18.09., 02.10., 16.10., 06.11.2022

Poslední 4. kolo: rozuzlení, Kruh team nestačil na Jeleny

Závěrečné kolo ligy rozhodlo. Před dneškem Kruh team vedl před Jeleny o 2 body. Dnešní zápasy ale Kruh nenalezl v optimální pohodě, aby svůj náskok uhájil. Jeho dnešní bodový zisk byl 18 bodů. Pokud by v přímém souboji Jeleny Kruh team porazil, bylo by vše jinak. To se ale nestalo a tak se Kruh team musel spokojit s 2. místem, a to jak dnes, tak v konečné roční tabulce. Skvěle dnes zahráli Jeleni (24 bodů ze 30 možných) a zaslouženě ovládli nejen dnešek, ale i celou Ligu dvojic v Kolíně! Tady jsou vidět jejich spokojené obličeje. Bodejť by ne, gratulujeme! Vítězná dvojice byla zapsána do Galérie vítězů.

Tým Nesmrtelný si podržel 3. místo, jejich ztráta na dva lídry skupiny dávala jen teoretickou šanci na zabrání lepšího umístění. 4. místo v celoroku mají kluci z J+K, které jej uhájily o 3 bodíky před KoKo. Letos poslední místo zbylo na Dr. Bowling, nicméně to byl první ročník soutěže a zkušenosti je třeba sbírat, aby se příště Doktor Bowling vytáhl na ostatní tvrději a více nekompromisně.

Nesmrtelný ale přece jen zaznamenali jeden nejlepší triumf - nejvyšší nához obou hráčů v celé Lize. Zahráli hned v 1. kole 382, což zůstalo nepokořeno. Nejlepší ženou se stala Helena Jelínková (Jeleni) s průměrem 145,40 (včetně HDC).

Tabulka jednotlivců nám prozrazuje, že lídrem skupiny byl Josef Nezavdal (Kruh team) s průměrem 154,60. Jeho parťák Zdeněk Nykl ho věrně v horních pozicích doprovázel, tedy až na dnešek, když klesl na 3. místo. "Poděkovat" může Zdeňkovi Jelínkovi (Jeleni), který ho z 2. místa suspendoval a zcela poslední hrou 201 své postavení jen potvrdil. Nejvyšší hru vůbec coby jednotlivec ale zahrál Luboš Lang z Nesmrtelných (237).

Úspěšní převzali své zasloužené ceny, rautík byl samozřejmě pro všechny. Poděkování patří jak všem hráčkám a hráčům, tak i bowlingovému centru a Lukáši Břízovi.

Jeleni a Kruh team postupují do Republikového finále 10.12.2022 v Brně na centru Kaštanka, do obsazovačky již byly zapsány. Rozhodně můžeme doporučit nezanedbat trénink... :-), tam se to bude hodit. Současně se otevřena registračka do příštího půlroku (únor až květen 2023), kam se lze zapisovat ručně na bowlingu Kolín nebo online přes naše stránky. Srdečně zveme všechny, nejen stávající dvojice, ale jakékoliv jiné... Skupina tak může být pro rok 2023 rozšířena, případně mohou běžet dvě souběžně.

Konečné výsledky jsou níže ke stažení a podívejte se do Fotoalba na obrázky... A hlavně se mějte dobře a trénujte, trénujte!

3. kolo definitivně rozdělilo skupinu na 2 poloviny

Před dneškem po 2 kolech vedl Kruh team o 2 body před Jeleny a Nesmrtelnými. Čekalo se, co na to řekne dnešek. Zatímco Nesmrtelný zaváhali (zisk pouze 15 bodů), Kruh team a Jeleni končí oba s 22 body, i když Kruh zahrál vyšší průměr a proto i dnes vystupuje jako vítěz hracího dne před druhými Jeleny. Kruh team zahrál i nejvyšší hru dvojice 353, ale nejlepší hru jednotlivce 221 zaznamenal David Jensen z J+K. Tohle je vůbec zajímavý případ, průměr ze 3 kol 138 a občas se utrhne nějakou tou skvělou hru. Jako třeba dneska...

V celkové tabulce za všechna 3 kola zůstává na čele Kruh team s 62 body a nejlepším celkovým průměrem. Ovšem o pouhé 2 bodíky za Kruhem jsou Jeleni. Třetí s 53 body Nesmrtelný. Tyto 3 dvojice si to zřejmě v závěrečném 4. kole rozdají o pořadí na stupních vítězů. Neboť zbývající 3 dvojice již mají jen pramalou naději, že by se někdo z nich propracoval na bednu. Teorie sice říká, že by to šlo, ovšem prakticky se to zdá jako utopie. Po 3 kolech je v jednotlivcích stále nejlepší Josef Nezavdal z Kruhu před svým parťákem Zdeňkem Nyklem. Za nimi je na skvělém 3. místě Helena Jelínková z týmu Jeleni. Nejvyšší hra stále zůstává 231, kterou zahrál Luboš Lang z Nesmrtelných hned v 1. kole. Výsledková listina je níže ke stažení.

Poslední čtvrté kolo se bude hrát 6. listopadu, opět od 10 hod. Po skončení budou předány poháry nejlepším a bude i rautík pro všechny hráčky a hráče.

Děkujeme všem hráčkám a hráčům a těšíme se, jak nakonec všechno dopadne a kdo postoupí do republikového finále Ligy dvojic, které se hraje 10.12.2022 v Brně. Odtud postupují 2 nejlepší týmy.


Druhé kolo: Kruh team přebírá iniciativu

Čekalo se, zda Jeleni budou i po druhém kole skupině kralovat, jelikož jim ale těsně v patách byl Kruh team a Nesmrtelný, čekaly se i dnes vyrovnané boje. K zápletce také velmi rychle došlo, jelikož Jeleni porazili Nesmrtelné, Nesmrtelní porazili Kruh team a ten naopak zvítězil nad Jeleny. Rozhodovala tedy utkání se zbývajícími třemi dvojicemi. Ty se ale nehodlaly jen tak vzdát a tak se jim podařilo vedoucímu triu nějaké ty bodíky sebrat. Nejvíce bodů dnes získal Kruh team (20), ti jsou také na fotce. 18 bodů nasbírali Nesmrtelný s KoKo, a s 16ti body se dnes museli spokojit Jeleni. Nejvyšší hru zahrála Monika z týmu KoKo.

Důležitý je ale stav po obou kolech: do čela se díky dnešku dostává Kruh team, celkem má 40 bodů a také nejvyšší průměr. Jeleni klesli na 2. místo s 38 body, třetí jsou Nesmrtelný také s 38 body, ale mírně nižším průměrem. Dnes si polepšili i KoKo, minule 14 bodů, dnes 18, celkem 32. Jejich šance nejsou ztracené, soutěž je teprve ve své polovině.

V tabulce jednotlivců je na tom nejlépe Zdeněk Nykl z Kruhu, těsně za ním zůstal Luboš Lang od Nesmrtelných, s mírným odstupem je třetí Josef Nezavdal, rovněž člen Kruh team. Z žen je na tom zatím nejlépe Helena Jelínková, celkově čtvrtá.

Třetí kolo je naplánováno na 16.10.22, rovněž neděle, rovněž od 10:00 hod. Těšíme se na zajímavá utkání a děkujeme všem hráčkám a hráčům za pěknou atmosféru a předvedené hry.

Ještě snad závěrem upozornění: byly zveřejněny Propozice pro Finále, které se odehraje 10.12.2022 v Brně v centru Kaštanka. Podle nich z kolínské skupiny postoupí do finále 2 nejlepší týmy, jež budou mít šanci uspět i ve finále Ligy dvojic 2022.


Jeleni jdou po 1. kole do vedení, i když nehráli nejlépe

Kolínské bowlingové centrum bylo v neděli 18.09.2022 svědkem 1. kola Ligy dvojic. Kolín má 6ti dráhu, takže šest dvojic. Bylo to zajímavé bowlingové dopoledne, výsledky byly v některých případech hodně vyrovnané, jindy zase naprosto rozdílné. Zaujaly mj. hry dvojky J+K (David Jensen, Marko Kričak). Zřejmě aby obalamutili ostatní, zahrály první 2 hry velmi slabě a teprve potom to pěkně rozbalili. Pokud by tak zahráli všech 5 her, možná by byli na čele skupiny. Ale s touto taktikou nasbírali pouze 12 bodů, což obnáší aktuálně 5. místo. Možná si jen oťukávali soupeře, aby jim to v příštích kolech natřeli. Uvidíme. Na 1. místo po dnešku bylo třeba 22 bodů, což na svém kontě mají Jeleni (Helena a Zdeněk Jelínkovi). Porazili 4 soupeře a utrpěli pouze jedinou prohru. Jejich průměr je přes 314. Druhé místo má s 20 body Kruh team (Zdeněk Nykl, Josef Nezavdal), ovšem jejich celodenní průměr je nejlepší ze všech - přes 322. Stejný počet bodů, ale horší průměr, má třetí tým Nesmrtelný (Luboš Lang, Jan Hnídek). Zisky těchto 3 týmů dávají předpoklad velmi vyrovnaných bojů i v dalších kolech... V pořadí jednotlivců dnes hrál nejlépe Zdeněk Nykl z Kruhu, nejlepší ženou se stala Helena Jelínková a nejvyšší hru (237) předvedl Luboš Lang od Nesmrtelných.

Příště hrajeme opět v neděli, a to 02.10.22 opět od 10:00 hod, nezapomeňte si to zapsat do svých bowlingových diářů.

Jo a ještě jedna věc: dnes bylo zcela první kolo soutěže, ještě není vše zažité a tak jsme zapomněli nejlepší dvojici vyfotit. Ale nebojte, v úterý 20.09.22 se v Kolíně hraje Devítka (na kterou mimochodem všechny zveme), tak vítěze vyfotíme tam a fotka bude nejen tady, ale současně s výsledky i na webech ČBA a Bowlingweb. A tak to také proběhlo...

Díky patří jak centru a rozhodčímu, tak především všem hráčkám a hráčům za pěkné boje! Výsledková listina ke stažení je níže. Přejeme pěkné dívání.