Kolín

19.09.2023

Konečný stav kolínské Ligy dvojic. Podzimní vlnu opět ovládly Rašovice RSK. Měly nahráno a ani 4. kolo, v němž byli Jeleni lepší, jim to nemohlo pokazit. Detaily ke 4. kolu najdete o článek níže. My se však podívejme na konečný stav po odehrání všech 4 kol... 

Bodové zisky ze 4. kola nemohly Rašovice RSK nijak ohrozit. Náskok měly vybudovaný a že dnes podlehly v posledním kole Jelenům už na tom nic nezměnilo. Jejich celkový bodový zisk je 116 bodů podložených nejlepším průměrem (334,38). Jedinou změnu lze spatřovat v tom, že Jitka z tohoto týmu se celkově dostala před Štěpána a zaslouženě se tak stala nejen nejlepší ženou skupiny, ale i premiantkou všech hráčů bez rozdílu. Její průměr ze všech her všech kol je 171,22 a díky dnešku tak překonala svého parťáka Štěpána, jenž zůstal na 170,04. Faktem je, že Jitka má dámské HDC 8 bodů. Nicméně je to legální součást výsledků a po právu je tedy celkově nejlepší. Rašovicům nálěží za předvedené výkony zasloužené 1. místo a proto je i tady máme na fotce:

Stříbro si i díky dnešnímu 4. kolu vyválčil Dr. Bowling. Jejich zisk obnáší celkem 92 bodů, což znamená mimo krásných výkonů i postup do Republikového finále. Třetí jsou celkově především díky skvělému 4. kolu Jeleni. Ti nasbírali 90 bodů a opět tedy jdou do Finále, kde se mohou pokusit o lepší výsledek, jelikož zkušenosti z Finále již mají. Za zmínku stojí, že Zdenda se ve 4. kole opravdu vytáhl (ve 4. kole byl ze všech nejlepší) a doufejme, že to předvede i v Brně... Na 4. pozici končí Kruh team, s 81 bodem a lepším průměrem, než má druhý Dr. Bowling. I u Kruhu v posledním 4. kole bylo zřetelné rapidní zlepšení ve srovnání s některými dřívějšími výpadky. Páté místo patří Osečákům, kteří se zúčastnili poprvé a sbírali zkušenosti. Vydolovali celkem 54 bodů. O pouhé 2 bodíky méně má šestý tým PVza20, průměrově lehce za Osečákama. Tabulku uzavírají podceňovaní Chuligáni s 19 body, ale pozor na ně přestože tabulku uzavírají, protože právě oni odebírají tu a tam body těm týmům, které o to nijak zvlášť nestojí. Spadeno měli zejména na PVza20 a Dr. Bowling.

Po skončení posledního čtvrtého kola tedy došlo k předávání cen nejlepším. Oceněny byly nejvyšší hry každého kola (Štěpán Písecký, Zdeněk Jelínek, David Jandus a opět Zdeněk Jelínek). Nejvyšší hru vůbec zahrál Štěpán Písecký (239). Dále si pohárek a cenu převzala nejlepší žena celé této ligy Jitka Michalicová. A vlastně nejen nejlepší žena, ale díky 4. kolu i nejlepší hráč celé ligy vůbec! A pak už došlo na konečné týmové pořadí: 1. místo Rašovice RSK (Jitka Michalicová, Štěpán Písecký), 2. místo Dr. Bowling (Lukáš Zelený, Daniel Tagaj), 3. místo Jeleni (Zdeněk a Helena Jelínkovi). Všem oceněným samozřejmě velice moc gratulujeme, soutěž byla velmi vyrovnaná po celou dobu, jen Rašovice začaly postupně ostatním unikat. Předávání cen bylo doprovázeno společným rautem pro všechny hráčky a hráče, jenž nemá konkurenci v žádné jiné lize bez rozdílu v celé ČR. A my jsme rádi, že naše hráče můžeme i tímto poctít...

A teď jak je to s Republikovým finále: do něj z Kolína postupují s ohledem na časové a pracovní možnosti jednotlivých týmů tyto dvojice: Dr. Bowling, Jeleni, Osečáci. Postupující týmy by se měly do Finále zaregistrovat TADY, ale udělali jsme to za ně. Propozice Finále a související věci najdete TADY. Kolínské týmy ve Finále hrají od 11:45 hod, na místě ale buďte s ohledem na registrace nejméně 15 minut předem. Mazací model pro Finále bude zveřejněn cca týden předem. Rozhodně budeme kolíňákům držet palce, ale je to tam dost těžké, ale už jen ta zkušenost ale stojí zato...

Ještě jednou děkujeme zcela všem týmům a hráčům za účast v Lize dvojic. Bylo to fajn, napínavé až do konce. Poděkování rozhodně náleží i Lukášovi, který se o vše na místě staral. Další Liga dvojic bude otevřena pro 1. pololetí 2024, hrát by se měla základní 4 kola od února do května 2024, konkrétní termíny dá dohromady Lukáš Bříza po dohodě s kapitány. Následně zveřejníme zde na webu.

Určitě se ale podívejte na fotky z vyhlašování... 

Závěrečné 4. kolo vše rozseklo. Dnes nejlepší Jeleni, ale Ligu vyhrávají Rašovice RSK. Poslední kolo podzimní fáze Ligy dvojic v sobě mělo již předem dost velký náboj. Sbírali se poslední body, které rozhodovaly o konečném umístění dvojic. Před dneškem měli postup do Finále zřejmý Rašovičtí, ale dál bylo všechno otevřené. Dnes se naprosto vytáhli Jeleni, kteří prohráli jedině s Rašovicemi, ze kterých ale aspoň ty 2 bodíky si přivlastnili. Nádherných 30 bodů a navíc nejlepší celodenní průměr. Jako ta pověstná třešinka na dortu bylo, že Zdeněk byl dnes nejlepším hráčem ze všech. Dnes nashromáždil 1062 bodů, což dává průměr přes 177. Skvělý finiš, který Jelenům citelně pomohl. Dokonce i Rašovice RSK, obvyklý lídr jednotlivých kol, se dnes musel sklonit. Zůstali druzí s 28 body. Třetí končí lepšící se Kruh team, jemuž to v předchozím kole nevyšlo tak, jak by si představovali. Ostatní pod náporem této trojice trochu zaostali, ale třeba pro Dr. Bowling bylo i dnešních 15 bodů hodně důležitý zisk.Takže zaslouženě dnes na fotce lídrů 4. kola máme Jeleny:

V jednotlivcích, jak už bylo zmíněno, byl dnes nejlepší Zdeněk Jelínek (Jeleni) s průměrem přes 177, druhý Štěpán Písecký (Rašovice RSK) s 995 body na kontě a třetí Lukáš Zelený (Dr. Bowling) nahrál celkem 994 bodů. Nejlepší dnešní ženou byla s 941 body Jitka Michalicová

Dnešní body byly velmi důležité především z pohledu konečného stavu této skupiny v podzimní vlně. O tom už však pojednává další článek výše...


3. kolo zvládl nejlépe Kruh team. Jediná prohra a 26 bodů, pěkný počin. Chyběla jen  výhra nad Rašovicemi RSK, jež ovládly první dvě kola. Rašovice hrály v náhradní sestavě,  nezvládly 2 utkání, takže dnes 2. místo a 24 bodů. Třetí končí Dr. Bowling s 22 body, čvrtí Osečáci nasbírali bodů 20. Nedařilo se Jelenům, 5 proher a 18 bodů. Kruh team na fotce je po třetím kole spokojen:

Pěkný nához 362 shodně ukázaly hned 2 týmy - Dr. Bowling a Osečáci. Lukáš Zelený zahrál 228, ale předčil ho David Jandus s 229, což zůstalo nejvyšší hrou celého kola. V součtu za všechna 3 odehraná kola jsou v jednotlivcích zcela nahoře oba Rašovičtí (Štěpán, Jitka), za nimi je Josef Nezavdal a Zdeněk Jelínek.

Co na dnešní výsledky celková tabulka: v čele s 88 body zůstávají Rašovice, na ně se trochu dotáhl druhý Dr. Bowling se 77 body, třetí, i přes dnešní slabší bodový zisk, zůstávají Jeleni. Celkem mají 60 bodů, ale zespoda se k nim hodně přiblížil čtvrtý Kruh team, po úspěšném dnešku má 57 bodů. O páté místo se přetahují Osečáci a PVza20, Chuligáni tabulku uzavírají.

Do finále postoupí 3 nejlepší týmy. Rašovice RSK už to mají v kapse, Dr. Bowling je velmi pravděpodobný, ale o třetím postupujícím rozhodne až závěrečné 4. kolo. To se hraje 12.11.2023. Bude to ještě napínavé...

 

Ve 2. kole pouze Dr. Bowling udolal Rašovice. RSK udělaly 32 bodů, jelikož všechny další zápasy vyhrály šestibodově. Dnes je příliš 1 porážka mrzet nemusí, ale po 4. kole se bude počítat každý bodík. Dnes tedy 1. místo. Pouze 4 body ztráty na Rašovice má právě jejich úspěšnější soupeř Dr. Bowling. Ten podlehl Jelenům a navíc dvě vítězství "pouze" čtyřbodové. Bodový zisk dnes: 28. Další 4 body ztrácejí třetí Jeleni. Ty porazily pouze Rašovice. Trochu rarita: Jeleni 2x získali 5 bodů, jelikož ve dvou zápasech vždy 1 hráč plychtil se soupeřem. V obou případech Helena, jednou s Honzou Hnídkem a podruhé se Zdeňkem Nyklem. Inu, každý bod se počítá... Čtvrtý Kruh team se drží zuby nehty, ale sem tam zbytečně uniklý bod jej trochu sráží. Na fotce tedy máme dnešní vítěze Rašovice RSK:

Ještě info k výsledkům: systém chybně započítal body týmu PVza20, vše spraveno i za 1. kolo. V celkové tabulce za obě kola 1. Rašovice RSK 64 bodů a jasně nejlepší průměr, 2. místo Dr. Bowling 55 bodů, 3. místo Jeleni 42 body. Kdybychom po dnešku končili, právě tyto 3 týmy by šly do Finále. Ale nekončíme, jsme přesně v polovině soutěže a jak je známo, v každém kole je možné nasbírat až 36 bodů. Šance jsou tedy ještě hodně otevřeny.

V jednotlivcích jsou na tom nejlépe oba Rašovičtí v pořadí Štěpán Písecký, Jitka Michalicová, třetí je Josef Nezavdal, čtvrtý Lukáš Zelený a pátý Zdeněk Jelínek

Dnes nejvyšší hru předvedl právě Zdeněk - 219, zatímco nejvyšší hru 375 mají na kontě Rašovice RSK.

Děkujeme všem za účast a pěkné boje, 3. kolo hrajeme za týden 29.10. ve stejný čas.


Rašovice RSK opět v čele. 1. kolo podzimní vlny ovládli jarní vítězové této skupiny, Jitka Michalicová se Štěpánem Píseckým, tedy Rašovičtí. Ztratili pouhé 4 body, které jim sebrali Jeleni. Jinak vše hraje v jejich prospěch - nejvyšší průměr (přes 358), nejvyšší hra dvojice (450!), nejvyšší hra jednotlivce 239 Štěpána. Rašovice se ukázaly ve výborné formě, v dalších kolech je nahánět bude zřejmě dost obtížné. Uvidíme... Druhý Dr. Bowling (27 bodů) prohrál jediný zápas, právě s Rašovicemi, pár bodíků ještě poztrácel v jednotlivcích. Třetí příčku mají PVza20 (22 bodů), prohráli pouze s prvními dvěma týmy. Čtvrtí Jeleni s 18 body vyhráli sice 4 zápasy, ale ani jeden šestibodově. Právě proto jsou na 4. místě, jinak by byli určitě výše. Rašovice jsou na lídrovské dnešní fotce.

V jednotlivcích vidíme po dnešním prvním kole na čele Rašovice, první Štěpán, druhá Jitka. Těsně třetí je Josef Nezavdal z Kruhu. Ten se také vytáhl a ukázal nám 233. O nejvyšších hrách jsme se již zmínili výše. Výsledková tabulka je zde ke stažení.

Tato vlna Ligy dvojic v Kolíně má 7 týmů. Hraje se na 6ti drahách, jeden tým vždy jednou stojí a nabírá síly. Ze skupiny do Finále postupují 3 nejlepší. Zdá se, že to bude dost napínavé... Příště hrajeme 29.10. Na fotkách jsou všechny týmy a i společná fotka. Za organizaci děkujeme Lukášovi a centru v Kolíně.