Pátá Kaštanka Open ve svátečním provedení

05.07.2024

Ondřej kraloval, spolu s ním ve finále i novicka Naďa

5. července se hrál pátý turnaj série na dlouhém mazacím modelu. Akce byla veskrze sváteční: sváteční den, sváteční účast, sváteční hry, sváteční finále…

Kvalifikaci zvládl nejlépe Vláďa Pitaš (1377), druhý končí Ondra Surán (1264) a třetí Lenka Zvěřinová (1200), čímž se stala i nejlepší kvalifikační ženou, i když neměla příliš velkou konkurenci (zúčastnily se 3 ženy). Kvalifikační nához předvedl s 247 Ondřej Surán. Vzhledem ke sváteční účasti bylo i Finále sváteční pouze pro dvanáctku nejlepších. Za branami postupu zůstali Jirka Kocián a dobrovolně Pavel Nádvorník.

Finále na 3 hry od nuly byl přesvědčivý Ondra Surán se součtem 692, druhý končí i přes slabší hry Vláďa Pitaš (571) a bronz náleží zejména díky jeho první hře Petrovi Henzlovi (564. Ženou dne se stává novicka turnaje Naďa Martínková. V HDC kategoriích jsou nejlepší Milan Soušek, Petr Henzl a Zdeněk Čejka. Cena za nejvyšší náhozy mají Ondřej Surán a Lenka Zvěřinová.

Na fotce vidíme vítěznou trojici se svými poháry a cenami, níže ve fotoalbu také autory nejvyšších náhozů a nejlepší ženu turnaje.

Nyní následuje letní přestávka a turnajová série bude pokračovat 8. září svým šestým turnajem. Obsazovačka je na to připravena, lze se registrovat již nyní.

Díky všem hráčkám a hráčům za účast a přejeme všem krásné léto.