Plzeň, Lucerna

28.07.2022

Termíny: 15.10., 27.10., 16.11., 08.12. 2022

Posledním kolem All Fin potvrzuje svoji formu a vítězí

Závěrečné 4. kolo v Plzni potvrzuje na čele lídra All Fin, jenž kraloval, získal 28 bodů, vyhrál všechna svá utkání. Druzí jsou dnes OLIN s 22 body a jedinou prohrou - právě s All Finem. Třetí končí docela překvapivě KUPA, protože za sebou nechala D beton. Ten zůstal o 2 body zpět. Nejvyšší hru 242 zahrál Pavel Richter (KUPA). Jen díky svému věkovému hendykepu se ale s výsledky celého dnešního dne před něj dostal Standa Nejezchleba (průměr 190,4 ze všech her vč. HDC). Druhý nejlepší z dneška je Pavel Richter, třetí Šárka Bártová (OLIN).

Důležitější jsou však konečné výsledky Ligy dvojic 2022 a ty hovoří jasně: 1. místo All Fin (Stanislav, Daniel a Vladimír Nejezchlebovi) s 88 body a celkovým průměrem přes 367. 2. místo vybojoval díky dnešku OLIN (Jaroslav Bárta, Šárka Bártová, Luboš Voral), nasbíral 80 bodů s průměrem téměř 330. 3. místo patří týmu D beton (Dana Soukupová, David Vítovec, Jaroslav Vítovec, Pavel Zahálka) s průměrem přes 330. Vítěze - tým All Fin - vidíme i zde na fotce...

Na další fotky se nezapomeňte podívat dole ve Fotogalérii... Nejvyšší nához dvojice celé plzeňské Ligy dvojic mají na svém kontě rovněž All Fin, zahráli si ve 3. kole 420 vč. HDC. Hráli ve složení Standa + Dan. Nejvyšší hra jednotlivce, rovněž za všechna 4 kola, má hodnotu 252, autorem je opět Standa Nejezchleba.

V hodnocení jednotlivců za všechna kola a všechny odehrané hry jsou na tom nejlépe Standa a Dan Nejezchlebovi (v tomto pořadí), za nimi Josef Hofman z FIRA. Nejlepší ženou byla Dana Soukupová z D betonu. Pokud bychom nebrali v potaz žádné hendykepy přičítané ke hrám, pak nejlepším hráčem by byl Josef Hofman s průměrem 182,93 ze všech jeho her.

Všichni ocenění převzali své poháry a ceny. Večer doprovázel rautík zdarma pro všechny, za což velmi děkujeme firmě D beton!.

Z této skupiny postupují do Republikového finále 2 nejlepší dvojice, tedy All Fin a OLIN. Finále se hraje již za 2 dny 10. prosince, detaily naleznete ZDE. Vítězov Ligy dvojic, skupina Plzeň, byl rovněž zapsán do Galérie vítězů.

Konečná Výsledková listina je zde ke stažení:

Velké poděkování patří zcela všem týmům, hráčkám, hráčům, včetně našeho dorostu, rozhodčímu Standovi, jakož i bowlingovému centru Lucerna. Věříme, že se soutěž líbila svým pojetím a sympatickou atmosférou. Jsme zvědavi, jak se plzenští prosadí na Republikovém finále. Výsledky, fotky atd. budou na našem webu zveřejněny v sobotu pozdě v noci hned po skončení Finále. Vše najdete na této stránce zcela nahoře jako nový článek.

Současně je také již možné se registrovat do další série Ligy dvojic pro 1. pololetí 2023. Uzávěrka příjmu přihlášek je ve 2. polovině ledna 2023. Hrát se bude opět v dohodnutý všední den od února do května. Finále pak bude koncem května nebo začátkem června 2023. Hlásit se je možné buď Standovi přímo anebo i přes obsazovačky.

A teď tedy ještě ta dnešní Fotogalérie...

Ve 3. kole se ujímá vedení All Fin

Třetí kolo přineslo na čele celkové tabulky změnu - All Fin dnes získal 24 bodů a v celkovém součtu za všechna odehraná kola mu to stačí na celkové vedení v tabulce s 60 body a průměrem přes 365. Standa Nejezchleba zahrál nejvyšší hru kola 252 a spolu s Danielem vytvořili i nejvyšší hru dvojice - 420. V patách má však velice blízko hned 3 pronásledovatele... Jednak D beton s 58 body (kterému dnes nehrála Dana Soukupová), stejně tolik bodů má i třetí Olin, ale zespoda se nahoru tlačí také FIRO s 56 body, který má navíc lepší průměr, než D beton i Olin. Stav před posledním kolem skutečně zapeklitý, zcela nic není rozhodnuto. Ze skupiny do Republikového finále postupují odtud 2 nejlepší týmy. All Fin je zde coby zatímní lídr také na fotce.

Krásné hry 223 dnes předvedli Pavel Richter (KUPA) a Josef Hofman (FIRO). Libuše Křižíková (FIRO) dala 164, což dnes byl nejvyšší dámský výkon.

Poslední 4. kolo je naplánováno na 8. prosince. V tento den se rozhodne, nejlepší budou oceněni a bude i nějaké to občerstvení pro všechny.

2. kolo zvládl nejlépe All Fin. Ale nevede...

Dnes zajímavé výsledky, výkony hráčů šly nahoru. A projevilo se to i v dnešní výsledkové tabulce. Nejezchlebovi pod hlavičkou All Fin sesbírali společně s Olinem 22 bodů, ale na průměr byli o dost lepší, než Luboš Voral se Šárkou Bártovou. Proto jsou dnes první a Olini těsně druzí. D beton dnes vyhrál "jen" 3 utkání se ziskem 20 bodů. Za nimi o 2 body méně Firo. Nejvyšší hru dvojice zahráli Nejezchlebovi (425), ovšem v jednotlivcích kraloval Josef Hofman z Fira. Gratulujeme! Výsledky jsou níže ke stažení.

Celkový žebříček po 2 kolech ale stále ovládá D beton (viz foto), jelikož nápor All Fin a Olinu stačili ještě odrazit.

Mají sice na svém kontě 42 bodů, ale obávají se dalších v pořadí: 40 OLIN, 38 FIRO, 36 ALL FIN. Velmi vyrovnané, vzhledem k tomu, že v každém kole mají všichni teoreticky k dispozici až 30 bodů. Tedy alespoň teoreticky. Líbí se hry dětských účastníků, kteří trochu přestávají mít obavy z "dospěláků", začínají si uvědomovat, že k poražení je každý a také že vždy spolu hraje dvojice, která na sebe může spoléhat. Výkon jednotlivce je fajn, ale vždy rozhoduje součet dvojice. A to jsou věci pro děcka co do zkušeností k nezaplacení. Fandit a držet palce jim samozřejmě budeme i nadále...

V jednotlivcích za obě odehraná kola je na čele dvojice Dan a Standa Nejezchlebovi. No vidíte, a přesto je All Fin na třetím místě. Krásně si vedou i David Vítovec a Josef Hofman.

Třetí kolo hrajeme 16. listopadu, tak uvidíme, jak si týmy na předních místech se sebou poradí... A jen na okraj: 2 nejlepší týmy z této skupiny postoupí do republikového finále. Ale to už asi víte...

Výsledková listina je níže ke stažení.

Plzeňské 1. kolo vyznělo pro D beton

Plzeňská skupina zvolila zajímavý formát... v každém týmu jeden dospělák a jeden "učeň". Jde o zajímavé srovnání bowlingových výsledků dvou generací (minimálně). První kolo se odehrálo 13.10.22 a přineslo zajímavé výsledky. Nejlepší D beton 4x vyhrál, 1x prohrál své zápasy. Přineslo jim to 22 bodů. Druhé FIRO mělo zcela stejný počet výher, ale "jen" 20 bodů. Navíc D beton má nejlepší celodenní průměr. 18 bodů má Olin, rovněž velmi slušný průměr. ZAZA a KUPA bojují srdnatě, ale dnes na nejlepší dvojice neměly. V jednotlivcích se ukázal Dan Nejezchleba z All Fin s průměrem přes 185. Nejvyšší hru 204 ale zahrál Pepa Hofman z FIRA. FIRO ukázalo i dnešní nejvyšší týmovou hru 402, skvělé! Ženou kola je zkušená Dana Soukupová z D betonu.

Dnešek ukázal zajímavost skladby dvojic a jejich utkání. Děcka se učí jednak být parťákem (rozhoduje součet dvojice, ne jednotlivců) a současně prožívají napětí z průběhu soubojů nejen proti sobě na řádku, ale i v celkovém součtu dvojice. Utkání byla i z tohoto pohledu velice zajímavá...

Díky všem hráčkám a hráčům a už teď se těšíme na 2. kolo, jež je na řadě 27.10.22.

Na fotkách vidíme trojici nejúspěšnějích a ještě níže jsou ke stažení detailní výsledky..