Plzeň, Lucerna

28.07.2022

Termíny: 15.10., 27.10., 16.11., 08.12. 2022

Ve 3. kole se ujímá vedení All Fin

Třetí kolo přineslo na čele celkové tabulky změnu - All Fin dnes získal 24 bodů a v celkovém součtu za všechna odehraná kola mu to stačí na celkové vedení v tabulce s 60 body a průměrem přes 365. Standa Nejezchleba zahrál nejvyšší hru kola 252 a spolu s Danielem vytvořili i nejvyšší hru dvojice - 420. V patách má však velice blízko hned 3 pronásledovatele... Jednak D beton s 58 body (kterému dnes nehrála Dana Soukupová), stejně tolik bodů má i třetí Olin, ale zespoda se nahoru tlačí také FIRO s 56 body, který má navíc lepší průměr, než D beton i Olin. Stav před posledním kolem skutečně zapeklitý, zcela nic není rozhodnuto. Ze skupiny do Republikového finále postupují odtud 2 nejlepší týmy. All Fin je zde coby zatímní lídr také na fotce.

Krásné hry 223 dnes předvedli Pavel Richter (KUPA) a Josef Hofman (FIRO). Libuše Křižíková (FIRO) dala 164, což dnes byl nejvyšší dámský výkon.

Poslední 4. kolo je naplánováno na 8. prosince. V tento den se rozhodne, nejlepší budou oceněni a bude i nějaké to občerstvení pro všechny.

2. kolo zvládl nejlépe All Fin. Ale nevede...

Dnes zajímavé výsledky, výkony hráčů šly nahoru. A projevilo se to i v dnešní výsledkové tabulce. Nejezchlebovi pod hlavičkou All Fin sesbírali společně s Olinem 22 bodů, ale na průměr byli o dost lepší, než Luboš Voral se Šárkou Bártovou. Proto jsou dnes první a Olini těsně druzí. D beton dnes vyhrál "jen" 3 utkání se ziskem 20 bodů. Za nimi o 2 body méně Firo. Nejvyšší hru dvojice zahráli Nejezchlebovi (425), ovšem v jednotlivcích kraloval Josef Hofman z Fira. Gratulujeme! Výsledky jsou níže ke stažení.

Celkový žebříček po 2 kolech ale stále ovládá D beton (viz foto), jelikož nápor All Fin a Olinu stačili ještě odrazit.

Mají sice na svém kontě 42 bodů, ale obávají se dalších v pořadí: 40 OLIN, 38 FIRO, 36 ALL FIN. Velmi vyrovnané, vzhledem k tomu, že v každém kole mají všichni teoreticky k dispozici až 30 bodů. Tedy alespoň teoreticky. Líbí se hry dětských účastníků, kteří trochu přestávají mít obavy z "dospěláků", začínají si uvědomovat, že k poražení je každý a také že vždy spolu hraje dvojice, která na sebe může spoléhat. Výkon jednotlivce je fajn, ale vždy rozhoduje součet dvojice. A to jsou věci pro děcka co do zkušeností k nezaplacení. Fandit a držet palce jim samozřejmě budeme i nadále...

V jednotlivcích za obě odehraná kola je na čele dvojice Dan a Standa Nejezchlebovi. No vidíte, a přesto je All Fin na třetím místě. Krásně si vedou i David Vítovec a Josef Hofman.

Třetí kolo hrajeme 16. listopadu, tak uvidíme, jak si týmy na předních místech se sebou poradí... A jen na okraj: 2 nejlepší týmy z této skupiny postoupí do republikového finále. Ale to už asi víte...

Výsledková listina je níže ke stažení.

Plzeňské 1. kolo vyznělo pro D beton

Plzeňská skupina zvolila zajímavý formát... v každém týmu jeden dospělák a jeden "učeň". Jde o zajímavé srovnání bowlingových výsledků dvou generací (minimálně). První kolo se odehrálo 13.10.22 a přineslo zajímavé výsledky. Nejlepší D beton 4x vyhrál, 1x prohrál své zápasy. Přineslo jim to 22 bodů. Druhé FIRO mělo zcela stejný počet výher, ale "jen" 20 bodů. Navíc D beton má nejlepší celodenní průměr. 18 bodů má Olin, rovněž velmi slušný průměr. ZAZA a KUPA bojují srdnatě, ale dnes na nejlepší dvojice neměly. V jednotlivcích se ukázal Dan Nejezchleba z All Fin s průměrem přes 185. Nejvyšší hru 204 ale zahrál Pepa Hofman z FIRA. FIRO ukázalo i dnešní nejvyšší týmovou hru 402, skvělé! Ženou kola je zkušená Dana Soukupová z D betonu.

Dnešek ukázal zajímavost skladby dvojic a jejich utkání. Děcka se učí jednak být parťákem (rozhoduje součet dvojice, ne jednotlivců) a současně prožívají napětí z průběhu soubojů nejen proti sobě na řádku, ale i v celkovém součtu dvojice. Utkání byla i z tohoto pohledu velice zajímavá...

Díky všem hráčkám a hráčům a už teď se těšíme na 2. kolo, jež je na řadě 27.10.22.

Na fotkách vidíme trojici nejúspěšnějích a ještě níže jsou ke stažení detailní výsledky..