Plzeň

02.11.2023

Skupina Plzeň má dohráno, 4. kolo je za námi

Plzeňská skupina Ligy dvojic má jako první ze všech skupin dohráno. Závěrečné 4. kolo proběhlo 22. května, bohužel bez týmu ZAZA... Postupové karty byly v podstatě rozdány již před dneškem. Do finále postupují 2 nejlepší týmy, což mělo hlavní adepty v týmech Lucerna a ALLIN. Své postavení potvrdily i dnes, i když ALLIN na tom dnes bodově nebyl zrovna nejlíp. Dnes s 28 body bez prohry první Lucerna, navíc s úžasným průměrem přes 421. Druhou příčku má TOJA, jedna prohra, 24 bodů. S 20 body třetí je MAKU, kterým se dnes dařilo. Dnes naopak byly trochu mimo ALLIN, jejich bodový zisk 12 bodů je na ně neobvykle nízký..

V jednotlivcích dnes řádil Lubomír Otec (TOJA) a oba Nejezchlebovi. Všichni 3 průměr přes 200. Lubomír Otec vytvořil rekord této ligy náhozem 268! Nejvyšší nához dvojic zaznamenala TOJA (Otcové Lubomír a Jan) - neuvěřitelných 506! To je nejvyšší výkon za všechna 4 kola. 

Konečná celková tabulka: prvenství si s přehledem pohlídala Lucerna (98 bodů). Tím se kvalifikovala do Finále. Tam ho doprovodí druhý ALLIN (76 bodů). Naštěstí dnešní slabší bodové zisky neznamenaly pád na horší pozici. Třetí TOJA (70 bodů) může litovat své jedné absence, jinak by na postup byli právě oni. Nu což, snad to tedy vyjde příště. Konečné 4. místo má MAKU (60 bodů), pátá končí KUPA (34 bodů) a šestí jsou ZAZA, u nichž jsou ty absence na výsledcích velice zřetelné (22 bodů). Na fotce máme 3 nejlepší týmy konečného pořadí.

Děkujeme všem týmům a hráčům, extra ocenění zasluhují i zcela všichni mladí, kteří zde sbírali své zkušenosti, první bodíky do otevřené soutěže a kalila se jejich herní odolnost. 

Finalisté Lucerna a ALLIN se již mohou pomalu připravovat na Finále 29.06.2024 ve Všenorech. Oba týmy tam hrají od 10:45 hod. Propozice pro Finále najdete ZDE. Současně byli postupující týmy zapsány i do obsazovačky pro Finále.

Ještě jednou díky zcela všem za účast, pěkné hry a těšíme se na další ročník od září 2024. Účastníci této skupiny Ligy dvojic jsou na fotce...


 

3. kolo: ALLIN dnes před Lucernou

Třetí kolo bylo na pořadu 17. května 2024. Tentokrát se hrálo bez omluveného týmu TOJA. ALLIN utrpěl jedinou porážku (ZAZA), Lucerna rovněž (ALLIN). ALLIN při své porážce získala aspoˇň 2 body, kdežto Lucerna to měla za 0. Dnes tedy ALLIN 26 bodů a 1. místo, druhá Lucerna 24 bodů, i když průměr nejlepší ze všech týmů. Třetí končí KUPA za 3 výhry a 18 bodů, ZAZA rovněž 3 výhry, ale 16 bodů.

V jednotlivcích se dnes předvedl Dan Nejezchleba se skvělým průměrem 202. Druhá je Šárka Bártová, rovněž krásný průměr 185. Nejvyšší týmovou hru ukázala Lucerna - 436. Na fotce dnes tedy zaslouženě máme ALLIN.

Jak to vypadá s celkovým žebříčkem: 1. místo se 70 body si drží Lucerna. Druzí ALLIN mají bodů 64 a třetí i přes dnešní absenci TOJA se 46 body. 4. místo má MAKU se 40 body a může se tak ještě dostat na konečné 3. místo. 5. místo KUPA a tabulku uzavírá ZAZA. Jelikož ze skupiny do finále postupují pouze 2 nejlepší týmy, zdá se, že postupující jsou jasní. Před námi je závěrečné 4. kolo, v němž má každý tým k dispozici teoreticky 30 bodů. Naděje na změnu pořadí na čele tbulky je tedy jen teoretická. TOJA si svou dnešní neúčastí postup prakticky pohřbila...

Závěrečné 4. kolo hrajeme již 22. května, kdy týmy a hráče čeká občerstvení a předávání cen nejlepším.


Ve druhém kole přebírá taktovku Lucerna

2. kolo proběhlo 17. dubna, již za účasti všech týmů. Čekalo se, zda dosud vedoucí ALLIN udrží své 1. místo z 1. kola. Velmi rychle se však ukázalo, že dnes to nebude ono... Sice dvě vítězství za 6 bodů, ale jinak už nic, vše ostatní s nulou. Dnes skvěle zahrála TOJA - 5 vítězství, ztráta pouze 2 bodíků. Celkově to dalo 28 bodů s krásným průměrem přes 384. Za svým si šla i Lucerna. Prohrála jediný zápas (TOJA), ale aspoň ty 2 body z toho byly. Vše ostatní za 6 bodů, celkově dnes 26 bodů a skvělý průměr téměř 396. MAKU dnes třetí se třemi výhrami, ALLIN čtvrtý, ZAZA minule absentovala, dnes 6 bodů. Poslední KUPA vydolovala dva bodíky od týmu ZAZA. Přesto si ZAZA i KUPA zaslouží velké uznání vzhledem ke složení obou týmů. Především Pavel Richter a Adam Zajíček předvedli pěkné hry se solidním denním průměrem. Tyto naděje budou jednou ostatním zatápět...

V celkové tabulce po 2 kolech se na čelo těsně dostává Lucerna, má 48 bodů a nejvyšší průměr. Dnes nejlepší TOJA za Lucernou zaostává o pouhé 2 body a třetí ALLIN si "díky" dnešku pohoršil. Dává tak naději pátému týmu MAKU se 30 body, že by se na ně mohl dotáhnout. Vždyť zbývají ještě 2 kola a tedy teoreticky až 60 bodů! Tabulku uzavírá KUPA a ZAZA. Na fotce máme po dnešku vedoucí Lucernu.

Nejvyšší týmovou hru ukázala Lucerna s úžasným číslem 473. V jednotlivcích byl dnes nejlepší Honza Otec (965 vč. HDC) před Standou Nejezchlebem. Nejlepší ženou dnes byla Zuzka Zajíčková, která ale neměla konkurentku... Nejvyšší hru kola předvedl Jan Otec (242). Zatím je to nejvyšší individuální nához celé ligy dvojic. Pořadí za obě odehraná kola je v čele žebříčku jednotlivců podle průměru Standa Nejezchleba a Honza Bradáč (který má však na kontě zatím jedinou hru). Třetí je Jan Otec.

Dnes byly k vidění nádherné hry s mnohdy překvapujícími výsledky. Díky za to všem, stejně jako za účast. Třetí kolo máme na pořadu 17. května.  


Po 1. kole suverénně vede ALLIN

Plzeňská skupina Ligy dvojic byla zahájena svým 1. kolem 27. března 2024. Skupina má jako obvykle 6 týmů, i když dnes se nemohli dostavit ZaZa, takže se hrálo v pěti + 1 hra na průměr. Tradičně týmy hrají ve složení dospělý + junior/dítě, případně junior/dítě + junior/dítě. Hráči pod 18 let čerpali své hendykepy ve výši 2 body za každý rok pod 18 let. Jako obvykle ženy/dívky navíc +8 bodů na hru a senioři 1 bod za každý rok nad 60 let.

Dnešní výsledkovou tabulku suverénně ovládl ALLIN (Bártovi Šárka a Jaroslav). Za celý soutěžní večer ztratili pouhé 2 bodíky, a to v duelu s MAKO. Na jejich průměr téměř 376 dnes prostě nikdo neměl. Gratulujeme!

Jedna prohra s nulou (právě s ALLIN) poslala Lucernu (Standa a Dan Nejezchlebovi) na 2. místo s 22 body. Třetí místo se 2 prohrami má TOJA (Honza Otec, Petra Otec Hanzlová), čtvrté se 3 prohrami MAKU (Jarda a Jakub Vaindlovi). Tabulku uzavírá  KUPA (Kuba a Pavel Richterovi), když budeme ignorovat dnes chybějící ZaZa.

V jednotlivcích kraloval Jarda Bárta (ALLIN) s průměrem přes 192. Za ním s průměrem přes 190 je mladý Jarda Vaindl (MAKU) a třetí Šárka Bártová. Ta je dnes i nejlepší ženou.

Nejvyšší týmový výkon zahráli ALLIN (409 v utkání s MAKU), nejlepší hry jednotlivců mají Jarda Bárta (223) a Jarda Vaindl (216).

Bylo se na co koukat, díky všem za krásné hry a pěkný večer. Druhé kolo hrajeme 17. dubna od 17 hod. To už bychom měli být kompletní včetně týmu ZaZa. Výsledky posíláme i na weby ČBA a Bowlingweb.