Propozice pro Finále 1. pololetí 2023

11.04.2023

Propozice pro Finále a registrace do něj.

1. Republikové finále se odehraje v bowlingovém centru Kaštanka Brno dne 04.06.2023 od 11:00, resp. 11:45 hod (viz časový harmonogram v obsazovačce a níže).

2. Do finále postupují týmy takto: ze skupin o 8 týmech 3 nejlepší po odehrání všech zápasů ve skupině, ze skupin s méně než 8 týmy 2 nejlepší. Postupující týmy se musí do finále registrovat v obsazovací listině, která je k tomuto účelu otevřena - jdi na obsazovačku tudy.

3. Ve finále mohou hrát pouze ti hráči, kteří ve svých skupinách odehráli alespoň 1 utkání. Hostování není povoleno.

4. Herní systém finále:

1. kolo: Všechny týmy odehrají 2 hry, na základě kterých budou seřazeny podle dosažených výsledků včetně HDC sestupně. Při rovnosti bodů rozhoduje o pořadí vyšší dosažená hra včetně HDC. Dráhy si týmy losují.

2. kolo: systémem play off na součet 2 her včetně HDC se utkají týmy 1.místo-poslední místo, 2. místo-předposlední místo, atd. Při rovnosti bodů rozhoduje o pořadí vyšší dosažená hra včetně HDC. Na dráhy budou týmy nasazeny rozhodčím.

3. kolo: vítězné týmy z 2. kola utvoří skupinu 6 týmů, která se odehraje zcela stejně jako skupiny (tj. každý s každým). Na základě pořadí ve skupině po kompletním odehrání budou vyhlášeny konečné výsledky finále a předány ceny.

Poznámka: bude-li přímých postupujících do skupiny méně než 6 týmů, doplní jejich počet na 6 nejlepší poražený tým z 2. kola. Bude-li přímých postupujících do skupiny více než 6 týmů, nepostoupí do ní tým s nejhorším výsledkem z 2. kola.

Poražené týmy z bodu 2 odehrají Malé finále na součet 3 her od nuly. Oceněny budou 3 nejlepší týmy.

Přibližný časový harmonogram: 11:00 1. kolo 8 týmů, 11:45 1. kolo zbytek týmů, 13:00 2. kolo 8 týmů, 13:45 2. kolo zbytek týmů, 15:00 Malé finále, 16:30 Finále pro 6 týmů. Konec cca 19 hod.

Rozřazení týmů pro 1. kolo je určeno vzdáleností od Brna: 1. kolo: 11:00 skupina Brno A a Brno B, Kolín A, 11:45 skupiny Kolín B, Vojkov a Plzeň.

5. Příprava drah: mazací model bude zveřejněn zde týden předem. Dráhy budou namazány před zahájením hracího dne a před 3. kolem.

6. Mezi 2. a 3. kolem bude pro všechny hráče připraven zdarma raut.

7. Hendykepy zůstávají zcela stejné, jako ve skupinách: pro každou hru ve všech fázích soutěže jsou přiděleny tyto hendikepy: ženy 8 bodů na hru, hráči ve věku 15 a méně let 15 bodů na hru, hráči ve věku 60 a více let 1 bod za každý rok nad 60 let. Věk hráčů ověřuje organizátor/rozhodčí skupiny vždy před 1. herním kolem.

8. Ocenění: nejlepší 3 týmy Finále a Malého finále obdrží speciální poháry a věcné ceny. Oceněn bude nejvyšší nához dvojice, muže a ženy.

9. Poplatky týmů: startovné pro finále je 1.600 Kč za tým. Hradí se na místě při registraci rozhodčímu.

10. Průběh finále řídí organizátor/rozhodčí skupiny, jehož rozhodnutí jsou pro hráče závazná. Případný protest může hráč podat rozhodčímu nejpozději do 30 minut po skončení hracího dne, jehož se protest týká. Rozhodčí protest zašle spolu se svým komentářem organizátorovi soutěže k posouzení a rozhodnutí nejpozději do 2 dnů. Rozhodnutí organizátora je pak konečné bez možnosti odvolání.

11. Média, výsledky: všechny dokumenty této soutěže a veškeré výsledkové listiny budou dostupné na internetových stránkách www.bowlingovaligadvojic.cz, výsledky budou zaslány rovněž na bowlingové weby ČBA a Bowlingweb..

12. V celé soutěži se hraje podle platných bowlingových pravidel obecně v souladu se soutěžním řádem.

13. Kontakt: www.bowlingovaligadvojic.cz, tel. 604243977, email info@bowlingovaligadvojic.cz.