Propozice turnaje 2022

03.10.2021

1. Název: Kaštanka Open. Otevřený turnaj pro všechny hráčky a hráče bez rozdílu věku, či výkonnosti. Je vhodný pro děti, juniory, dospělé, i seniory.

2. Kde se hraje: bowlingové centrum Kaštanka, Brno, 8 profi drah Brunswick

3. Kdy se hraje: 6 turnajů v roce 2022: 15.01., 19.03., 30.04., 28.09., 28.10. a 17.11.2022. Kvalifikace v tyto dny a vždy také den předem. Semifinále a finále se hraje v uvedené dny.

4. Herní systém: celý turnaj se hraje "Amerikou", tedy střídáním hráčů na páru drah. Dráhy se losují při registraci do turnaje. Trénink 6 minut. V kvalifikaci všichni odehrají 6 her. O postupu do semifinále rozhoduje celkový součet kvalifikačních her včetně přiznaných hendykepů. Do semifinále postupuje 32 nejlepších podle výsledků kvalifikace. Při rovnosti bodů rozhoduje vyšší čistý nához, případně druhý, třetí, atd.  V prvním semifinále hrají hráči na pozici 17 až 32 po kvalifikaci. Ve druhém semifinále hrají hráči na pozici 1 až 16 po kvalifikaci. Do semifinále se na dráhy hráči nasazují od dráhy 1 po dráhu 8. Pokud bude účast hráčů v kvalifikaci nižší, než 35 hráčů, semifinále odpadá a do finále postupuje přímo 16 nejlepších po kvalifikaci. V semifinále se odehrají 2 hry, ke kterým se připočítává 50% kvalifikačního součtu včetně hendykepů. I zde při rovnosti bodů rozhodují vyšší čisté náhozy jednotlivých semifinálových her. Trénink 6 minut. Pro finále si hráči dráhy vybírají od nejlepšího. Trénink 6 minut. Odehrají se 3 hry od nuly, hendykepy zůstávají v platnosti. Konečné pořadí určuje součet finálových her plus přiznané hendykepy.

Výsledky předehrávek budou na našem webu k dispozici vždy po odehrání hracího dne, aby bylo jasné, kdo má jaké šance na postup do semifinále.

Přibližný časový harmonogram finálového dne: 10 a 12:30 hod kvalifikační rundy, v 15 hod 1. semifinále, v 15:40 hod 2. semifinále, v 16:30 hod finále. Konec cca do 19 hod. Případné předehrávky den předem.

5. Příprava drah: profi mazačka Brunswick, dráhy se mažou před každou rundou, 1. semifinále a finále. Mazací model bude zveřejněn týden před začátkem turnaje.

6. O co se hraje: oceněni poháry a věcnými a masitými cenami budou 3 nejlepší hráči, dále věcné ceny získají nejvyšší nához muže, ženy a juniora, nejlepší hráč ve věku do 15 let, nejlepší muž a žena ve věku 60 a více let. Věcnou cenu útěchy obdrží první nepostupující do semifinále, první nepostupující do finále a zcela poslední hráč ve výsledkovém žebříčku. Navíc bude vylosována prémie ze všech startujících v turnaji: 2 hráčům bude vráceno startovné za první start.

7. Pomocné hendykepy: ke každé hře v kvalifikaci, semifinále i ve finále budou hráčům připočítávány bonusové body (hendykepy) takto:

- žena bez rozlišení věku 8 bodů, hráč do 18 let 6 bodů,

- hráčům ve věku 60 a více let 1 bod za každý rok nad 60 let (tj. např. 64 let=4 body, 72 let=12 bodů, apod.).

- výkonnostní hendikepy: průměr nad 190 = 0 bodů, 170 až 189,99 = 3 body, 150 až 169,99 = 6 bodů, 130 až 149,99 = 9 bodů. Pod 130 a dosud neregistrovaní = 12 bodů.

Výkonnostní hendykepy se posuzují podle turnajového žebříčku, sportovního žebříčku, ABL žebříčku, případně podle místních turnajů.

Hendykepy se sčítají.

8. Startovné: první start 550 Kč (v ceně je bohatý sobotní raut), opakovaný start 450 Kč. Děti a junioři do 18 let 350 Kč. Při registraci do turnaje hráči hradí všechny předem nahlášené hry včetně opakovaných startů najednou.

9. Veden bude též roční turnajový žebříček, do něhož se započte nejlepších 5 turnajů z celkem 6ti. Na posledním turnaji budou vyhodnoceni: pětice nejlepších,, nejlépe umístěná žena a junior (pokud nebudou v první pětici), nejvyšší náhozy celé série.

10. Organizační věci: registrace do turnaje TUDY, případné odhlášky z turnaje na email mil.sousek @ seznam.cz (nejpozději však den před startem), zákaz otevřených nápojů a jídla na drahách a hráčských stolcích, zákaz používání jakékoliv spojovací techniky při hrách (od tréninku až po zapsání výsledků do výsledkového formuláře), zákaz jakéhokoliv nevhodného chování a rušení spoluhráčů, o operativních změnách rozhoduje podle situace vždy organizátor akce bez možnosti odvolání, veškeré autorská práva k turnaji náleží organizátorům akce, zúčastnění hráči souhlasí svojí registrací do turnaje s GDPR (zveřejňování výsledků jmenovitě s tím, že kontakty nebudou zásadně nikomu dalšímu poskytnuty a osobní údaje zůstanou uloženy u pořadatele), registrací do turnaje hráči současně čestně prohlašují, že splňují zdravotní podmínky definované státem pro účast na této sportovní akci platné ke dni startu hráče.

11. Kontakty na pořadatele: hráčská organizace: Milan Soušek, 604243977, mil.sousek @ seznam.cz, technická organizace: Ondřej Surán, 724555700, o.lev @ centrum.cz