Republikové finále

24.11.2023

V Republikovém finále přejel Vlak Kaštanku. "Béčko" pro Paroháče

V neděli 26. listopadu proběhlo Republikové finále Ligy dvojic za 2. pololetí 2023 za účasti 12 týmů, které postoupily ze svých skupin.. Hrálo se na mazacím modelu Beaten Path. Úvodní 2 hry určily, kdo se s kým utká v důležitém play-off, které rozřadilo týmy do Finále A a Finále B. Ondra Kvasnička (Notaxo K) hned zkraje ukázal formu, zahrál 278. V play-off si Kaštanka poradila s Jeleny, Notaxo K s Osečáky, Drsňáci s Bedolem, ABB s Paroháči, Zelená síla s Dr. Bowlingem a Vlak s Notaxem X. Opět byla k vidění skvělá hra 278, tentokrát ji předvedl Jakub Šarišský (Notaxo K). Ve Finále A se tedy sešly 4 týmy z brněnských skupin a 2 z Vojkova. Ostatní spadly do Finále B.

Před oběma finále si všichni pochutnali na obědě z dílny domácíjo pána Ondry Surána. 

Finále B: v malém Finále se hrálo na součet 3 her. Hned první hrou šli do trháku Paroháči hrou 400 následovaní Notaxem X s 355. Ve druhých hrách zazářil Dr. Bowling, zahrál si 376. Ve třetích hrách byl nejlepší Bedol s 332. Nejvyšší hru v malém Finále předvedli Paroháči (400), v jednotlivcích pak Lukáš Zelený (Dr. Bowling) 209. Celkový součet všech 3 her určil konečné pořadí malého Finále: 1. místo Paroháči (Brno), 2. místo Dr. Bowling (Kolín), 3. místo Jeleni (Kolín). Gratulujeme! Cenu pro nejlepší ženu převzala Helena Jelínková (Jeleni).

Finále A: hrálo se klasickým ligovým způsobem každý s každým. Dvojnásobní vítězové předchozích ročníků Kaštanka zažili v prvních 2 utkáních menší šok: se Zelenou sílou 0 bodů, s Vlakem 2 body. Tedy 2 prohry... Pak už ale následovaly 3 výhry, přičemž ve zcela posledním duelu s Drsňáky zahráli nához celého Finálového dne 513! Výborně se své šance chopil Vlak. Zvládl všech 5 utkání s celkovým průměrem téměř 416. V součtu kuželek byl o 1 bod lepší, než Kaštanka i přes ten jejich skvělý závěrečný nához. Notaxo K, které ostatní vystrašilo dvěma hrami 278 v úvodu finálového dne, spíše tápalo. 3 výhry, 2 prohry, ale na ně slabý průměr 361 ze všech pěti utkání. Zelená síla nastoupila do Finále s velkým odhodláním. Hned v prvním utkání měla proti sobě favorizovanou Kaštanku. A Zelená síla vyhrála 446:399! Tahle jejich hra dlouho zůstávala nejlepším náhozem Finále A. Ale v dalších zápasech už se tolik nedařilo, zvládla ještě 1 vítězné utkání s ABB Vidlatá Seč. Drsňáci zaznamenali jediné vítězství, a to právě nad Zelenou sílou, které tak ztracené body v konečném pořadí citelně chyběly. ABB Vidlatá Seč dnes neměla svůj den, na kontě tak má jedinou výhru, když si poradila s Drsňáky.

Konečné pořadí Finále A: 1. místo Vlak, 2. místo Kaštanka, 3. místo Notaxo K, 4. místo Zelená síla, 5. místo Drsňáci, 6. místo ABB Vidlatá Seč. Na fotce máme vítězný tým Vlak:

Nahlédněme ještě rychle na jednotlivce: zde kralují oba hráči Kaštanky zejména díky jejich poslední finálové hře 258, resp. 254. Průměr Ondřeje Surána přes 215, Míly Kratochvíla přes 211. Třetí za nimi je Kolja Fufalko, jemuž do průměru 200 chybělo jedenáct setin bodu. Nejlepší ženou Finále A je Anna Brokešová, celkově v jednotlivcích na 6. místě.

Všichni úspěšní převzali své poháry a věcné ceny. Celý hrací den se povedl, viděli jsme spoustu pěkných a napínavých her. Za to děkujeme zcela všem hráčkám a hráčům a samozřejmě celému bowlingovému centru včetně personálu.

Liga dvojic 2023 tím byla zakončena a již nyní vyhlížíme rok 2024. Některé termíny pro skupiny jsou již předjednány, další se narodí zkraje roku 2024. Všechny pak budou vypsány u nás na webu a budeme informovat kapitány týmů.

Díky všem, přejeme hezké Vánoce a do roku 2024 vše dobré!