Skupina Brno A

26.02.2023

Ve 4. kole překvapila Trojka, celkově ale vítězí Standardní směs.

I v závěrečném 4. kole máme jiného vítěze, než ve všech předchozích kolech. Dnes zabrala Trojka (Jarda Peštál, Andrea Kubešová). Jakoby se jich ostatní báli, či co... Trojka zvítězila ve všech utkáních, přičemž jejich nejvyšší součet byl 339 a nejnižší (proti soupeři) 284. Skutečná rarita, ale body zcela zasloužené. Druhá dnes končí Standardní směs se 2 porážkami a třetí Bedol se 3 prohrami. Nejvyšší hru 220 dnes předvedl Radek Wiesner (Excalibur).

Bodový zisk Trojky obdivuhodný sice je, ale v celkovém součtu za celý ročník jim to stačilo až na 5. místo. První místo obsazuje Standardní směs (Bára a Petr Širůčkovi) se ziskem 122 body. Druzí jsou Bedol (Lubomír Blažek, Standa Dolanský), ti nasbírali 117 bodů. Třetí a tedy poslední postupové místo do finále má Excalibur (Radek Wiesner, Patrik Šlégr), bodů mají 104. Tyto 3 týmy tedy postupují do Republikového finále, které se na Kaštance hraje 4. června, tato skupina od 11:00 hod. Všechny 3 týmy účast potvrdily a jsou již zaevidovány do Finále. Zveřejněny k Finále jsou i Propozice. Informace k Finále jsou k vidění TADY. Na fotce jsou celkoví vítězové - Standardní směs. Tenhle tým jsme přidali i do Galérie vítězů.

O 4. místo se praly PM a Trojka, oba týmy mají shodně 93 bodů, ale PM disponuje lepším průměrem, proto má 4. a Trojka 5. místo. 6. místo patří za 87 bodů týmu Zirkon a na sedmém končí tým 7070. Tento tým si zaslouží obdiv a uznání, Jak Anička Hodboďová, tak Petr Janků nedávali nic zadarmo, snažili se, hráli, bavili se. A tak to má být... Zcela každému týmu v průběhu soutěže nějaké ty bodíky sebrali...

V jednotlivcích zářil Radek Wiesner (Excalibur) s celkovým průměrem přes 182. Radek měl ve 3 kolech za čtyř nejvyšší náhozy. Skvěle se prezentovala Barbora Širůčková (Standardní směs), krásný průměr, 1x nejvyšší nához kola, nejlepší žena ligy. Svůj tým vydatně táhl Tomáš Hladík (Zirkon) s celkovým průměrem přes 175 a vynechat nemůžeme ani Petra Širůčka (Standardní směs) s podobným průměrem.

Vítězné 3 týmy přebraly své poháry a ceny, ocenění převzala i Bára Širůčková coby nejlepší žena Léto ligy, uděleny byly i ceny útěchy. Jsme velmi zvědavi, jak se postupující prosadí v Republikovém finále, zda dokáží uplatnit své umění a šikovnost i tam. Držíme palce!

Velké poděkování náleží zcela všem účastníkům Ligy, jejich bojovnosti, za pěkná klání a příjemnou atmosféru. Věříme, že se setkáme i v podzimní Lize dvojic. Přihlášky začneme sbírat cca od srpna, hrát bychom měli stejným herním systémem opět od září 2023.

Konečná výsledková listina je zde ke stažení a vložili jsme i fotky z vyhlašování nejlepších v této lize. 

Třetí kolo, třetí vítěz.

V prvním kole PM, ve druhém Excalibur, ve třetím Bedol. Kdo ovládne poslední 4. kolo? Zase někdo jiný? Počkáme si...

Dnes nejlepší Bedol (Lubomír Blažek, Standa Dolanský) prohrál jediný zápas, a to se Zirkonem. Ale nebylo to s nulou, 2 bodíky neodevzdali. Jejich dnešní průměr je skvělý - přes 377. Zasloužené dnešní vítězství! Nasbírali 36 bodů ze 42 možných. Pro Bedol bylo velmi důležité vítězství 6:0 nad Standardní směsí a porážka Excaliburu 4:2. Druzí jsou dnes Širůčkovic coby Standardní směs. Rozhodně upoutala svou hrou Bára - 245, dnes nejvyšší nához! Třetí dnešní příčku má Excalibur. Dnes někdy vyhrávali i na nižší čísla. Vytáhli se ve hře s Excaliburem (406), ale bylo to jen na 2 body. Ale třeba na 309 brali body 4... Nejvyšší hru dvojice má na svém kontě Standardní směs - 434. Na fotce tedy máme dnešní lídry - Bedol.

V jednotlivcích dneska byl nejlepší Lubomír Blažek (součet 1340) a Petr Širůček (1311). Mezi ženami neměla konkurenci Barbora Širůčková.

Co na dnešní výsledky říká celková tabulka: první zůstává Standardní směs s 92 body, druhý je i díky skvělému dnešku Bedol s 90 body. Malinkou ztrátu na ně má třetí třetí Excalibur s 82 body. Ztráta je to celkem malá, vždyť i v posledním kole se rozděluje až 42 bodů. V každém případě tyto 3 týmy mají velkou šanci projít do Republikového finále. Ze skupiny postupují právě 3 nejlepší. Nicméně... PM a Zirkon sice mají ztrátu na postup cca 10 až 12 bodů, ale víme, co oba týmy umí, a pokud by se jim podařilo uspět právě s tou trojicí zatím lepších, pak i oni mají reálné šance protlačit se do finále. Trojka a 7070 se jistě budou snažit, aby konečnou tabulku neuzavírali (nepočítáme absentující dvojku Plš-Lim, kterou jsme pro závěrečné kolo přejmenovali na "Sparing", aby se to nepletlo).

Republikové finále se hraje 4. června tady na Kaštance, tak si počkáme na závěrečné kolo, abychom věděli, komu k postupu máme pogratulovat. V každém případě všem díky za krásné hry a zábavnou atmosféru celého dnešního dne.

Po druhém kole všechno jinak.

Po prvním kole vedoucí tým PM své postavení neobhájil, po neslaných nemastných výkonech (až na 1 hru) dnes brali pouze 20 bodů a zůstali v dnešní tabulce pátí. Naopak Standardní směs prohrála jediný zápas s Bedolem, i jejich průměr přes 358 nasvědčuje, že dnes chytli fajn formu. Minule vybojovali 28 bodů, dnes 34. Druhý končí Zirkon s 28 body, třetí Bedol má 26 bodů. Bedol je vůbec zajímavý, tato dvojka prohrála jediné utkání, ovšem při svých vítězstvích se pravidelně až na jedinou výjimku spokojovali se 4 body, takoví to jsou uznalí dobráci vůči soupeřům! Proto třetí místo. Dnes čtvrtý končí Excalibur, který se ale na světlo dostává i dnes rekordními hrami: 243 Radka Wiesnera se stalo náhozem jedince celého kola a 399 náhozem dvojice kola, k čemuž dopomohl i parťák Patrik Šlégr. Rádi ukazujeme dnešní vítěze Standardní směs, hráli jako draci...

V jednotlivcích dnes jasně dominoval Radek Wiesner (Excalibur) se součtem 1304. Nejlepší dnešní ženou je Barbora Širůčková ze Standardní směsi.

Jak vypadá tabulka po dvou odehraných kolech: díky dnešku se na čelo dostává Standardní směs se 62 body a krásným průměrem téměř 357. O druhé místo se pere Bedol a Excalibur, oba mají 54 bodů, ale Bedol má lepší průměr, proto je právě on na druhém místě. A na místo čtvrté klesl tým PM. Ano, to jen tým, který po 1. kole vedl tabulku o 1 bod.

Úvahy o postupu do Republikového finále jsou předčasné, jsme v polovině základního kola. Z této skupiny postupují do Finále 3 nejlepší týmy, šance je tedy otevřena pro mnohé. Finále se odehraje 4. června zde na Kaštance. Třetí kolo skupiny se hraje 15.05.2023. Těšíme se na další pěkné hry!

První kolo: PM o bodík na čele.

První kolo Ligy dvojic této skupiny se odehrálo 20. března 2023 za přítomnosti 7 dvojic (1 dvojice omluvena pro nemoc). Hned první kolo ukázalo značnou vyrovnanost týmů, nejlepší 4 týmy jsou srovnány v rozmezí 4 bodů. Zaznamenali jsme jedinou remízu, a to mezi PM a Trojkou, kteří se o body rozdělili rovným dílem. I tyto 3 body dopomohly dvojce PM k 1. místu v tabulce (31 bod). Zajímavé ale je, že Kupcovi Petr a Petra jsou v jednotlivcích až na 6. a 8. místě. Nicméně rozhodují body a ty sbírali velmi svědomitě. O bodík zpět jsou druzí Radek Wiesner s Ondrou Nečasem, což je Excalibur. Mají vyšší průměr, než PM, ale na kontě 2 porážky. Třetí flíček okupuje s 28 body Standardní směs, tedy Širůčkovi Bára a Petr. Směs má nejvyšší denní průměr ze všech, ale ztráceli bodíky, když 2x vyhráli pouze za 4 body a podlehli Excalibru s nulou. 4. místo se stejným počtem 28 bodů získal Bedol (Luboš Blažek, Standa Dolanský), ale průměr o 13 bodů nižší, než Standardní směs. Proto čtvrté místo. Trojka ztrácí dalších 5 bodů, ale to je vlastně diference v hodnotě jednoho povedeného utkání, takže nic tragického. Zirkon a 7070 tabulku po 1. kole uzavírají.

Na fotce dnešní nejlepší, tedy tým PM, což jsou Petr a Petra Kupcovi

V jednotlivcích je na tom nejlépe Tomáš Hladík, Radek Wiesner a Bára Širůčková, která se tak stala i nejlepší ženou celého kola. Nejvyšší hru si zahrál Radek Wiesner (234), ale nejvyšší hru dvojice mají na svém kontě Petr a Petra Kupcovi (400).

Byl to velmi zajímavý večer, díky všem hráčkám a hráčům. Druhé kolo se hraje 17.04.2023. Výsledky jsou níže ke stažení.