Skupina Brno B

26.02.2023

4. kolo: Vlak vydoloval prvenství. Do finále jde trojice nejlepších.

Poprvé ve skupině B byl nejlepší někdo jiný, než Kaštanka. Vlak (Vláďa Hrdlička, Kolja Fufalko) se ukázal v plné parádě, prohrál jediné utkání s ABB, dal nához kola a vlastně i celé ligy 501 a bylo z toho 32 bodů. O 2 body zpět zůstala Kaštanka a VeKa. Vlak je na tom nejlépe i průměrově, k čemuž rapidně pomohla hra 278 Kolji. Tato hra se stala best hrou celé ligy. Dnes zazářila trojice hráčů, vedle obou z Vlaku skvěle zahrál také Kamil Škorvánek z týmu VeKa. Součet shodně 1442, jen Kolja 1444. Dvě prohry mají na kontě shodně 3 týmy - Kaštanka, VeKa a ABB, jejich pořadí rozsoudil celkový průměr. Free Time, Urbas a Kulík srdnatě bojovali, sem tam obrali o bodíky "favority skupiny" a válčili hlavně mezi sebou. Vlak tedy máme dnes na fotce.

Konečná tabulka posílá do Republikového finále trojici nejlepších: Kaštanka 140 bodů, Vlak 119 a ABB 110 bodů. Čtvrtá VeKa má 98 bodů, pátý Free Time 76 bodů. Na 6. místě končí Kulík a na 7. místě Urbas. Svit nehrál z osobních důvodů 2 poslední kola. Vítězný tým jsme přidali do Galérie vítězů.

Nejlepšími jednotlivci za celou ligu jsou oba chlapci z Kaštanky následováni oběma borci z Vlaku. Zdá se, že pokud bude dnešní forma pokračovat, mají se ostatní finalisté na co těšit. Ale známe to, každý den je jiný a ty koule jsou kulaté...

Nejlepší 3 týmy tedy postupují do Republikového finále, které se na Kaštance hraje 4. června, tato skupina od 11:00 hod. Všechny 3 týmy účast potvrdily a jsou již zaevidovány do Finále. Zveřejněny k Finále jsou i Propozice. Informace k Finále jsou k vidění TADY.

Kompletní výsledky jsou níže ke stažení a podívejte se i na fotky z vyhlašování nejlepších z této ligy.

Velké poděkování náleží všem zúčastněným hráčkám a hráčům, všechna 4 kola proběhla korektně a v přátelské atmosféře, což těší nejen hráče samotné, ale pochopitelně i organizátory. Na podzim bude Liga dvojic v Brně opět otevřena, cca v srpnu začneme sbírat přihlášky. Věříme, že se budeme setkávat ve stejném složení i na podzim..

Kaštanka dominovala i ve třetím kole.

Skupina B brněnské skupiny měla dnes přesvědčivého lídra, a to tým Kaštanka. Nasbírala množství bodů a krásných výkonů a za dnešek bere 1. místo. Druhý je dnes Vlak a třetí ABB. Bodové zisky dnešního kola jsou důležité pro celkový výsledek konečné tabulky ligy. Nejvyšší hru dvojice dnes udělala Kaštanka (504), nejvyšší hra jednotlivců patří Mílovi Kratochvílovi z Kaštanky za 257.

Celková tabulka před posledním kolem naznačuje mnohé: Kaštanka se 110 body vede celkem suverénně, s odstupem je s 87 body druhý Vlak a třetí se ziskem 82 bodˇů tým ABB. Čtvrtý je VeKa, kteří ale mají na třetí postupové místo ztrátu 14 bodů. Při čtvrtém kole se dá leccos nahnat, rozdíl 14 bodů ale není jednoduchý, to už znamená plný bodový zisk z více než 2 zápasů oproti soupeřům nahoře v tabulce.

Ze skupiny postupují 3 nejlepší týmy po závěrečném 4. kole do Republikového finále. Zatím je jasná Kaštanka, dále mají výborně nakročeno Vlak a ABB, Tyto 3 týmy mají reálnou šanci projít do Republikového finále. Přece jenom čtvrtý tým Veka má ztrátu na třetího 14 bodů. V posledním kole se to sice teoreticky dá, ale i třetí ABB ví, o co jde, a určitě se bude snažit hrát naplno, aby si postup do Finále pohlídalo.

Republikové finále se hraje 04.06.203 a jsme moc zvědavi, kdo se tam nakonec propasíruje.

Druhé kolo pro Kaštanku, vypracovala si menší náskok.

Druhé kolo oplývalo vysokými náhozy a vzájemným kradením bodů. Nejlépe na tom dnes byla Kaštanka, kterou jako jediný tým porazil Svit. Ze 42 bodů vydolovala Kaštanka 36. Má i nához týmu 480 (proti Vlaku) a nejlepší hru jedince - Ondra Surán 247. Těsně za nimi je dnes Vlak, rovněž s jedinou prohrou od Kaštanky. Třetí už s větším odstupem je ABB s 26 body.

V jednotlivcích dnes opět nejlepší Ondřej Surán před Vláďou Hrdličkou a Frantou Brokešem. Nejlepší žena dnes je Anička Brokešová.

V roční tabulce se tak dostává jasněji než minule do čela Kaštanka (68 bodů), druhý je Vlak (59) a třetí ABB (58). Na 4. místě je VeKa (46), pátý Free time (36).

Třetí kolo hrajeme 18.05.23. Uvidíme, kdo a jak zahýbá s celkovým pořadím. Odtud do Republikového finále postupují 3 nejlepší týmy. Finále se hraje zde na Kaštance 4. června 23.

Po prvním kole na čele dva týmy se stejným bodovým ziskem.

23.03.23 zahájila i brněnská liga B. Liga se rozdělila na 2 výsledkové skupiny, v první je 5 týmů mezi 32 a 24 body, ve druhé je ten dnes slabší zbytek. Což však neznamená, že na konci nebudou výrazně výše. Po 1. kole máme na úplném vrcholu dá se říci favorizovanou dvojici Kaštanka (Ondřej Surán, Mirek Kratochvíl), vítěze předchozího celostátního finále Ligy dvojic. Dnes nasbírali 32 bodů. Neprohráli ani jedno utkání, ale hned v pěti z nich bylo vítězství pouze za 4 body. Průměrově jsou ale jasně nejlepší (420,86). Kaštanku proto vidíme i na fotce.

Ale... nebudou to mít hoši zrovna jednoduché, neboť se stejným bodovým ziskem 32 bodů, ale s nižším průměrem, jsou jim v patách Brokešovi z týmu ABB. Ve vzájemném utkání podlehli Kaštance 2:4. Možná právě toto rozhodlo o jejich po dnešku druhém místě v tabulce. Za nimi je třetí VeKa (Kamil Škorvánek, Petr Večeřa), ta má na kontě pěkných 28 bodů s velice solidním průměrem přes 391. Čtvrtou příčku okupuje Vlak a pátou Free time. Od stupně vítězů je dělí pouhé 2, resp. 4 body. Další 3 týmy dnes bodů moc nenasbírali, ale jak upozorňujeme hned zkraje, tak tomu po dalších kolech být rozhodně nemusí.

V jednotlivcích je lídrem Ondra Surán s průměrem přes nádherných 223, za ním druhý Kamil Škorvánek má průměr rovnách 200. Třetí je Vítek Hasník. Nejlepší ženou dnes byla nestárnoucí Anička Brokešová s průměrem 198. Nejvyšší hru dvojice dala Kaštanka - 467, nejlepší hru v jednotlivcích si dal Ondra Surán - 253.

Výkony v této skupině jsou velmi kvalitní a bude moc zajímavé dívat se tuhle skupinu i v dalších 3 kolech. 2. kolo se hraje 20.04.2023. Už se na ni těšíme...

Výsledky jsou níže ke stažení.