Skupina Brno B

26.02.2023

Po prvním kole na čele dva týmy se stejným bodovým ziskem.

23.03.23 zahájila i brněnská liga B. Liga se rozdělila na 2 výsledkové skupiny, v první je 5 týmů mezi 32 a 24 body, ve druhé je ten dnes slabší zbytek. Což však neznamená, že na konci nebudou výrazně výše. Po 1. kole máme na úplném vrcholu dá se říci favorizovanou dvojici Kaštanka (Ondřej Surán, Mirek Kratochvíl), vítěze předchozího celostátního finále Ligy dvojic. Dnes nasbírali 32 bodů. Neprohráli ani jedno utkání, ale hned v pěti z nich bylo vítězství pouze za 4 body. Průměrově jsou ale jasně nejlepší (420,86). Kaštanku proto vidíme i na fotce.

Ale... nebudou to mít hoši zrovna jednoduché, neboť se stejným bodovým ziskem 32 bodů, ale s nižším průměrem, jsou jim v patách Brokešovi z týmu ABB. Ve vzájemném utkání podlehli Kaštance 2:4. Možná právě toto rozhodlo o jejich po dnešku druhém místě v tabulce. Za nimi je třetí VeKa (Kamil Škorvánek, Petr Večeřa), ta má na kontě pěkných 28 bodů s velice solidním průměrem přes 391. Čtvrtou příčku okupuje Vlak a pátou Free time. Od stupně vítězů je dělí pouhé 2, resp. 4 body. Další 3 týmy dnes bodů moc nenasbírali, ale jak upozorňujeme hned zkraje, tak tomu po dalších kolech být rozhodně nemusí.

V jednotlivcích je lídrem Ondra Surán s průměrem přes nádherných 223, za ním druhý Kamil Škorvánek má průměr rovnách 200. Třetí je Vítek Hasník. Nejlepší ženou dnes byla nestárnoucí Anička Brokešová s průměrem 198. Nejvyšší hru dvojice dala Kaštanka - 467, nejlepší hru v jednotlivcích si dal Ondra Surán - 253.

Výkony v této skupině jsou velmi kvalitní a bude moc zajímavé dívat se tuhle skupinu i v dalších 3 kolech. 2. kolo se hraje 20.04.2023. Už se na ni těšíme...

Výsledky jsou níže ke stažení.