Skupina Vojkov

26.02.2023

2. kolo: Sešlost stále v čele, i když dnes v jiné sestavě a už jen s malým náskokem.

Druhé kolo bylo pod vlivem sportovního mazacího modelu (Sport 3:1) výsledkově trochu slabší, než první kolo. Čísla ale padala občas velmi dobrá, až výborná. Tedy alespoň občas, jelikož sportovní mazací modely toho obvykle mnoho neodpouštějí... Dnes jsme viděli v akci i dvě nové tváře - Mirka Nýče v Zelené síle a Zdeňka Žabku v Sešlosti.

Nejprve tedy k dnešku: nához dvojice má Sešlost (Zdeněk Žabka, Jarda Čižinský) díky své zcela poslední hře, v níž Zdeněk zahrál 257, což se stalo i náhozem celého kola, hodnotu 430. O 2 bodíky méně měli ve své nejvyšší společné hře na kontě Standa Semerák s Dušanem Kovaříkem (Sem Notaxo) - 428. Sem Notaxo dnes vydolovalo nejvíce bodů (28) před Notaxem (26) a Notaxem K (24). Průměrově na tom byli Standa s Dušanem nejlépe, ale docela překvapuje, že druhé Notaxo skončilo z hlediska průměru až čtvrté. Ale rozhodují body, průměr je kritérium až druhotné.

Celková tabulka po 2 kolech: těžko k uvěření, ale je to tak... takhle našlapané čelní pořadí je dost mimořádné. Vedení udržela Sešlost (49 bodů), Notaxo (48), Notaxo X (47), Sem Notaxo (46), Notaxo K (42), Zelená síla (42). Diference mezi prvním a šestým týmem je celých 7 bodů, tedy body za 1 zápas a 1 bod navíc. Neuvěřitelná vyrovnanost. Průměrově je trochu odskočená Sešlost (přes 395), ostatní o nějakých 10 až 15 bodů méně. Paradoxně Notaxo má z vedoucí šestky průměr téměř nejnižší, ale okupuje 2. místo. Ano, jak už bylo řečeno, rozhodují body. Tabulku uzavírají na 7. a 8. místě RAN ALL a NEMO. Ti občas seberou někomu nějaké bodíky a ovlivňují tak konečnou tabulku. RAN ALL byl dokonce po 5. utkání na 2. místě, ale pak už toho moc neukázal.

V jednotlivcích po dvou kolech se na špici drží Michal Dobiáš s průměrem přes 209, těsně za ním je Jarda Čižinský a třetí místo vydoloval Milan Soušek, který ale odehrál pouze 3 hry. Nejlepší ženou i po dvou kolech je Gábina Malcová.

Tohle je skutečně výkonově nadupaná skupina a bude hodně zajímavé, co kdo předvede ve zbývajících 2 kolech. Třetí kolo se hraje 27.04.23, to zcela poslední 25.05.23.

Z této skupiny do Republikového finále postupují 3 nejlepší týmy. Republikové finále se odehraje 4. června 23 v centru Kaštanka Brno.

1. kolo: Sešlost jde do čela.

Vojkovská skupina zahájila letošní Ligu dvojic svým 1. dnem. Všechny týmy se včas a v pohodě dostavily. K vidění v průběhu hracího dne byly vidět výkony vpravdě skvělé. Hned první hrou stanovila Sešlost (Honza Fleischmann, Jarda Čižinský) rekordní hru dvojice v úžasné výši 499! Později to ještě potvrdili druhým nejlepším výkonem 459. V průběhu večera jsme byli svědky skvělých her, vysokých náhozů a neuvěřitelných soubojů. Do paměti se nám vryla třeba remíza 237:237 mezi Michalem Dobiášem a Standou Semerákem. Oba ze stáje Notaxo (Michal z Notaxo X a Standa z Sem Notaxo). O vyrovnanosti soutěžního dne dobře vypovídá konečná tabulka po 1. kole: žádný tým nedominoval natolik, aby vyhrál všechny zápasy. Jediný ztratila Sešlost s Nemo týmem a tak je vidíme na 1. místě. Notaxo X jsou se dvěma porážkami na 2. místě a Zelená síla se 3 porážkami na místě třetím. O pohodě Sešlosti svědčí i jejich celodenní průměr 418,71. Přes 400 neměl nikdo jiný. Velkou zásluhu na tom má Jarda Čižinský, jehož průměr ze 7 her je skvělých 223. Honza ho statečně doplňoval průměrem 196,57. Nelze se divit, že jsou na čele. A tady je máme na fotce…

V jednotlivcích zazářili dva borci, jednak zmíněný Jarda Čižinský ze Sešlosti a pak rozhodně také Michal Dobiáš z Notaxo X. Ten v celodenním průměru za Jardou zaostal o necelý bod. Na kontě ale má nához celého dne 278, což mu k umístění jednotlivců velice pomohlo. Nejvyšší nához hracího dne rozhodně stojí také za fotku. Toto je autor náhozu Michal Dobiáš se svojí herní pomůckou…

Třetí za nimi je Petr Pekár ze Zelené síly, což je v této vojkovské soutěži nový tým a hned v prvním kole se ujali velice slibně. Zelená síla je po dnešku třetí. Čímž spolu se Sešlostí narušili hegemonii týmů z Notaxa.
Zmiňme se ještě o ženách, dnes byly dvě a lépe se dařilo Anežce Lencová z týmu RAN ALL, než Gábině Malcové z Notaxa.
Příště hrajeme 30.03.2023 a je zcela jasné, že vše je naprosto otevřené, vždyť nás čekají ještě 3 kola, z nichž vzejdou 3 nejlepší týmy pro republikové finále.
Díky všem za nádherný bowlingový večer a už teď se nemůžeme dočkat druhého kola.

Výsledky 1. kola jsou níže ke stažení.