Baker CZ 12.11.2022 Pardubice

12.11.2022

V Pardubicích ovládli rok Standa s Jirkou

12. listopad 2022 byl v Pardubicích ve znamení malého pardubického finále série Baker CZ 2022. Přišlo jen pár dvojic, co měly šanci promluvit jednak do pardubického žebříčku, ale samozřejmě také do Ročního republikového.

Z hlediska výsledků bylo na dnešním turnaji snad až přesuránováno a přefufalkováno... přišli, zahráli a pobrali vše, na co mohli dosáhnout. Jen do konečného ročního pardubického žebříčku se nedostali, na vině byla jejich absence v 1 pardubickém turnaji...

Kvalifikaci naprosto jasně F+S ovládli s průměrem 220,00 z 10ti kvalifikačních her. Za nimi zabojovali a byli druzí aspiranti na zisk Ročního pardubického titulu, dvojice Standa Nejezchleba, Jirka Klečka, třetí místo berou Filip Mlynář s Michaelem Zahrádkou. Je vidět, že si zvykli, jejich výkonnost roste. Do finále šlo dnes 5 dvojic, za branami zůstali Petr Florík s Alenkou Brašnovou a Pavel Vobořil s Magdou Dvořákovou. Tak snad jim to vyjde v republikovém finále v Brně...

Ve Finále hraném tradičně na 8 her všechny soupeře zcela rozebrali Mykola Fufalko s Ondřejem Suránem, opět s průměrem kolem 220. Zcela zasloužené 1. místo. Se součtem 1496, tedy 266 bodů za vítězi, jsou druzí Standa Nejezchleba s Jiřím Klečkou, bronz dnes vydolovala dvojice mladých - Filip Mlynář s Michaelem Zahrádkou. Potvrdili tak svůj výkonnostní vzestup z kvalifikace.

Roční pardubický žebříček tak dostal konečnou podobu. Standa Nejezchleba s Jirkou Klečkou nasbírali celkem 135 bodů ze všech pardubických turnajů a s přehledem obsazují 1. místo (viz foto, kde je vidět, jak je to sebralo...).

2. místo za 98 bodů berou Dana Soukupová s Danielem Nejezchlebem. Pěkná práce! A třetí flek tak připadl na 96 bodů, což jsou body sesbírané dvojicí Alena Brašnová, Petr Florík. Všechny hry 240+ byly zapsány také do celostátní databáze rekordních her herním systémem Baker, které je veden právě a jen u nás. Nejvyšší hry dnes zaznamenávali vlastně jen Ondra Surán s Mykolou, z nichž nejvyšší měla hodnotu 269. Krásné!

Nyní se vše soustředí na zcela poslední turnaj Baker CZ 2022, který se bude hrát 17.12.2022 v Brně na Kaštance. Tam to bude více kruté, zájemců o brněnský titul je docela dost, natož o umístění v Republikovém ročním žebříčku. Zatím v Brně vedou Standa Nejezchleba s Milanem Souškem (83 bodů), Brokešovi mají 80 bodů a mladí Filip Mlynář s Michaelem Zahrádkou 65 bodů.

V Republikovém žebříčku je ale situace jiná - tam jsou v čele Filip s Michaelem (220 bodů), 209 mají Mykola s Ondřejem, 202 Dan s Danou, 177 Magda s Pavlem, atd. Důležité je, že žádná dvojice nemá odehráno všech 8 dosavadních turnajů (z 9 turnajů se započítává 8 lepších), takže v tom posledním se všem budou započítávat plné body. Záležet bude hodně na počtu účastníků, čím více jich bude, tím větší mohou být mezi dvojicemi bodové rozdíly. Tam to bude fakt ještě hodně zajímavé... Informace o Finálovém dni včetně možnosti registrace do turnaje jsou na tomto místě.

V každém případě za dnešek děkujeme všem, co přišli hrát a bojovat o pozici nejen v Pardubicích, ale i v Brně. A samozřejmě nesmíme zapomenout na poděkování centru Bowlingzone, kde vše klapalo, jak mělo.

Výsledky ke stažení jsou níže a neopomeňte Fotogalérii, kde uvidíte všechny dnes oceněné.