Vojkov (Říčany)

28.07.2022

Termíny: 07.09., 05.10., 26.10., 09.11.2022

4. kolo: dnes nejlepší Notaxo K, ale Notaxo zůstalo první v ročním žebříčku

Závěrečné kolo Ligy dvojic Vojkov mělo zajímavý průběh. Před dneškem vedlo Notaxo před Notaxem X a Notaxem K. "Káčko" ale dnes ve složení Jakub Šárišský, Ondřej Kvasnička zahrálo skvěle a dnes vydolovalo nejvíce bodů- 22. Dosud vedoucí Notaxo 18 a Notaxo X bodů 12. Notaxo K vyhrálo všechny své zápasy. Díky tomu se v závěrečné roční tabulce posunulo na 2. místo a Notaxo X odstrčili na 3. místo. Dnes nejlépe hrál Ján Ďaďo s průměrem přes 208 (Notaxo X), Láďa Šimánek rovněž s průměrem přes 208 (Notaxo) a Jakub Šárišský, jehož dnešní průměr byl rovněž skvělých 206,60 (Notaxo K).

Nastalo účtování konečného stavu ligy: 1. místo udržel s náskokem 8 bodů tým Notaxo (Jaromír Malec, Gabriela Malcová, Ladislav Šimůnek). Na 2. místo se díky dnešku vyšplkal tým Notaxo K (Jakub Šárišský, Ondřej Kvasnička, Tomáš Mračko). 3. místo tedy má Notaxo X (Ján Ďaďo, Jaromír Malce ml., Michal Dobiáš). Vítěze vidíme na fotce, na další fotky se podívejte v přiložené Fotogalérii.

Notaxo obsazuje 1. místo, přestože nemá nejvyšší průměr, přestože má na kontě 18 vítězných utkání stejně jako Notaxo X, ale vítězství Notaxa byla častěji 6ti bodová, proto jsou první. Nejvyšší nához dvojice zahráli Ondra Kvasnička s Kubou Šárišským již v 1. kole ligy (459), nejvyšší hru jednotlivců ukázal Míra Malec mladší (255), nejlepší ženou ligy se stala Gábina Malcová, celkově 8. nejlepší v žebříčku všech hráček a hráčů ligy. Gratulujeme všem oceněným! Vítězný tým Notaxo byl zapsán do rodící se Galérie vítězů.

Nejlepší 3 týmy postupují do celostátního finále 10.12.2022 v centru Kaštanka v Brně, účast všichni na místě potvrdili (zde je obsazovačka). Otevřena již byla také registrace do Ligy dvojic 2023 zde na Vojkově, všech 6 dnešních účastníků účast potvrdilo (i tady je obsazovačka k nahlédnutí). Konkrétní termíny hracích dní budou dohodnuty s centrem a kapitány týmů po 15.01.2023, kdy je uzávěrka příjmů zájemců o zdejší Ligu dvojic.

Děkujeme bowlingovému centru Vojkov a samozřejmě všem 6 týmům a předváděným hrám. Bohužel 2 týmy ze soutěže odpadly, čímž liga trochu utrpěla, věříme, že podobné situace v budoucnu již nenastanou.

Výsledky jsou níže ke stažení, podívejte se i na fotky z vyhlašování nejlepších.

Poznámka k výsledkům: vzhledem k odpadnutí 2 týmů byly ignorovány jejich průměry v tabulkách, nicméně průměry všech jednotlivců i ostatních týmů jsou plně korektní jak v tabulce, tak i v přehledu jednotlivců.

3. kolo: Notaxo K mělo nejvyšší bodové zisky, nejvyšší hru, i nejvyšší průměr

26. říjen byl dnem 3. kola. Dnes jsme se museli obejít bez KRPY A a dokonce i KRPY B. Důvody zjišťujeme... Týmem kola je Notaxo K, jež si neporadilo pouze s Notaxem X a Sešlostí, jinak vše na 100%, bodový zisk 34 bodů je úctyhodný. Předvedli nejvyšší hru 428, měli nejvyšší denní průměr. Jakub Šárišský s Ondřejem Kvasničkou se prostě vytáhli. Jediné, co dnes neměli, je nejvyšší hra jednotlivce. Tu zahrál Míra Malec mladší - 255! Ten však působí pod týmem Notaxo X. O 4 body zpět zůstalo Notaxo a o další 4 body zpět Nemo a Notaxo X. Nejlepším dnešním hráčem co do denního průměru byl Láďa Šimánek.  Z fotky se na nás po právu usmívají Jakub s Ondřejem.

Jak vypadá tabulka po dnešním 3. kole: Notaxo si udrželo prvenství, nasbíralo 88 bodů, druhé Notaxo X 80 bodů a Notaxo K se díky dnešku dostalo z 5. místa na třetí. Bodů mají 76. V patách je jim ovšem Sešlost (74), nahoru ale pokukuje i Nemo (70). Vzhledem k tomu, že v posledním kole má každý tým k dispozici teoreticky až 42 bodů, nelze činit již nyní žádné závěry. Důležitý bude nejen každý bod, ale dost možná i celkový průměr. Do finále ze skupiny postupují 3 nejlepší týmy. Poslední kolo se hraje 09.11.2022 opět od 18:30 hod. Po jeho skončení nás čeká ocenění nejlepších a v průběhu večera také rautík pro zcela všechny hráčky a hráče.

2. kolo: nejlepší Sešlost, ale Notaxo z trůnu nesesadila

5. října se na Vojkově hrálo 2. kolo Ligy dvojic. Bohužel odpadl tým KRPA A ze závažných zdravotních důvodů, proto dnes každý tým hrál 1 utkání pouze na průměr. Přejeme brzké uzdravení a rychlou rekonvalescenci!

Dnes nejvíce bodovala Sešlost (Jirka Egert, Honza Fleischmann), nasbírali chlapci 28 bodů, i když průměrově nejlepší nebyla. Nicméně rozhodují body, průměr je až druhé kritérium. 26 bodů nasbíraly dvojky KRPA B a NEMO, velmi slušně zahráli Honza Rýdel a Honza Stupka. 24 bodů vydolovaly Notaxo a Notaxo X, zatímco Notaxo K se dost propadlo. Excelovali Láďa Šimánek a Ján Ďaďo.

Důležitý je ale celkový vývoj ve sběru bodů, tedy stav po obou odehraných kolech. Na čele zůstává Notaxo s 58 body, odstup 4 bodů si podrželo Notaxo X, ale na 3. místo se po dnešku dostala Sešlost, která na druhou pozici sice ztrácí ještě 4 body, ale odstup od čtvrtého týmu NEMO má šestibodový. Nicméně jsme přesně v polovině Ligy dvojic, takže výsledky sice naznačují, ale nikterak nerozhodují. Na to je ještě brzo.

V jednotlivcích dnes byli na vrcholu Láďa Šimánek (Notaxo) a Ján Ďaďo (Notaxo X). Notaxo X má dnes na kontě i nejvyšší týmový nához 431. Moc pěkné... Celkově za obě odehraná kola můžeme na čele vidět opět Láďu s průměrem přes 197 za 13 odehraných her. Druhý zůstal Jakub Šarišský, který dnes nehrál, třetí je Ján Ďaďo s průměrem přes 192 za 14 odehraných her. Prozatím nejlepší ženou je po 2 kolech i nadále Kateřina Edelmanová (KRPA A), i když dnes nehrála kvůli rozpadu týmu KRPA A. Za ní je o dost níže Anežka Lencová z týmu RAN ALL.

Děkujeme všem hráčkám a hráčům co dnes na Vojkově válčili. Příští kolo se odehraje 26.10.2022 a to už možná budeme pak moci lépe odhadovat, kdo má jaké šance na Finále Ligy dvojic. Odtud z Vojkova postupují 3 týmy. Tak uvidíme.

Výsledky jsou níže ke stažení. Uvidíte tam nejen výsledky jednotlivých zápasů, ale také samostatnou tabulku 1. kola, samostatnou tabulku 2. kola a samozřejmě celkové výsledky po obou kolech. Nezapomeňte zkouknout i jednotlivce...

1. kolo zcela ovládly týmy Notaxa

Historicky zcela první kolo Ligy dvojic proběhlo na Vojkově 7. září 2022. Všechny přihlášené týmy dvojic se dostavily včas, dům byl plně vyprodán. Systém hraní je klasický, každý s každým, dvojice hrají standardní bowling, přičítány jsou pouze hendykepy juniorům, ženám a seniorům. Bodovací systém je 6ti bodový (2 body se dělí na každém řádku a 2 body za celkový součet). Celý večer běžel jako na drátkách díky perfektně fungujícímu centru, což pochopitelně přispívalo k již tak dobré atmosféře celého klání. Dvojice byly předem nalosovány do tabulky a tak zbývalo jediné - pokud možno v zápasech uspět. To se dařilo především týmům Notaxa, které po 1. odehraném kole obsadily první 3 místa v pořadí Notaxo, Notaxo X a Notaxo K. Na fotce dole vidíme dnešní vítěze - Notaxo. Čtvrtá končí Sešlost, pátí jsou Nemo, šestí Krpa A a tabulku uzavírají RAN ALL a Krpa B. V jednotlivcích však byl dnes nejlepší Honza Fleischmann ze Sešlosti, před druhým nejlepším Kubou Šarišským z Notaxa K a třetím Láďou Šimánkem z Notaxa. Nejvyšší nához zahrál Ján Ďaďo - 245, nejlepší ženou dneška je Katka Edelmannová z Krpy A.

Protože skupina Vojkov byla velmi rychle obsazena, otevíráme pro případné další zájemce další skupinu Vojkov sk. 2. Pokud se zaplní nejméně dalšími 6ti dvojicemi (kapacita je 8 dvojic), zavedeme i tuto druhou skupinu a následně dohodneme s centrem termíny pro tuto skupinu. Víte-li o někom, kdo by měl zájem, prosím nasměrujte ho sem. Stačí vyplnit TUTO přihlášku.

Díky všem za skvělou atmosféru, pěkné hry a těšíme se na druhé kolo, které nás čeká 5. října opět od 18:30 hod. Výsledky jsou níže ke stažení.