Vojkov

19.09.2023

Váhání Notaxa K ve 4. kole. Ale přece jen to vyšlo, jsou první. Poslední 4. kolo bylo napínavé ve dvou směrech... Jednak Notaxo K mělo před dneškem velmi slibný náskok, který se začal velmi rychle rozplývat, když hned první 3 zápasy prohráli za 0 bodů, po kterých nastaly rozpaky, co bude dál... A druhak bodový rozdíl mezi druhým a sedmým týmem tabulky byl pouhých 10 bodů a tak byl důležitý každý bodík pro nejméně 6 týmů, které se v tomto rozmezí pohybovaly..

Notaxo K mělo dnes namále. 5x prohra a pouze 2 výhry, obě za 6 bodů. Celkem dnes pouhých 14 bodů. I průměrově pokulhávali. Nakonec ale součet bodů za všechna kola stačil (99 bodů) na 1. místo. Trochu štěstíčko, že ostatní týmy se hojně obíraly o body navzájem. Vítězové ligy jsou tedy na dnešní titulní fotce...

Notaxo X, to bylo jiné kafe, jediná prohra, 30 bodů, pěkný průměr. Jsou vítězové 4. kola. Díky dnešku se vyšplhali na konečné 2. místo. Přeskočili tak další týmy, jež si na stupně vítězů dělaly rovněž zálusk. Jejich zisk celkem: 95 bodů. Vítěze kol tu obvykle představujeme na fotce, proto sem i Notaxo X patří:

Zelená síla, to je tým, co si po 3. kole dělal naděje na postup, ale v každém předchozím kole tomu přece jenom něco scházelo. Ale dnes to dokázali. 2 prohry, celkem 30 bodů a v celkovém součtu za celou ligu 91 bod. To stačilo na 3. místo v konečné tabulce. Naopak svoji šanci dnes prohospodařilo Notaxo. 16 bodů za 4. kolo je málo a nemohlo to stačit na postup. Končí tedy na 4. místě s 84 body. To je docela překvapení, neboť Notaxo bylo pravidelným účastníkem Republikových finále. Dnes se ale muselo sklonit před Zelenou sílou. Páté končí NEMO rovněž s 84 body, ale horším průměrem, než Notaxo. Konečné 6. místo má Sem Notaxo. I tady byly v průběhu dne zajímavé ambice na čelní pořadí, dnes 22 bodů, ale celkově 80. Škoda slabších bodových zisků v předchozích kolech... Sedmý končí RAN ALL. Bylo by asi velké překvapení, kdyby se dostal celkově na bednu. Po třetím a hlavně druhém kole ji měli na dosah. Dnes to ale bylo hodně slabé a veškeré optimistické úvahy tak vzaly rychle za své. Tabulku uzavírá Sešlost, což je další překvapení. Dnes sice 5 výher (!), ale vzhledem k předchozím kolům ani to stačit nemohlo. Oproti předchozímu ročníku citelný propad...

Do Republikového finále postupují 3 nejlepší týmy: Notaxo K, Notaxo X a Zelená síla. Gratulujeme! Finále se hraje 26.11.2023 na Kaštance v Brně, vojkovské týmy od 11:45 hod. Důležité pro tyto 3 týmy jsou Propozice finále a mazací model. Oboje je k vidění TADY. Nejlepší týmy převzaly své poháry a ceny za skvělé umístění. Dále byli odměněni autoři nejvyšších náhozů v jednotlivých kolech (Thomas Robertson 278, Jakub Šárišský 252, Ivan Síbrt 289, Michal Dobiáš 277). Absolutně nejvyšší hru ligy ukázal Ivan Síbrt. Nejlepší ženou ligy byla vyhlášena Gábina Malcová (průměr 185,50). Všem oceněným gratulujeme!

V rychlosti ještě nahlédněme na samotné 4. kolo: nejlepší Notaxo X získalo 30 bodů, druhá Zelená síla rovněž 30, ale má nižší průměr, třetí Sešlost 26 bodů. Nejvyšší týmovou hru zahrálo Notaxo X - 482. Dnes nejvyšší průměr 226,00 má sice Milan Soušek (RAN ALL), ale odehrál pouze 2 hry, což je na celkové hodnocení celého hracího dne málo (minimum jsou 4 hry), a tak nejlepším hráčem dneška je Petr Pekár (přes 205) a Michal Dobiáš (přes 202). V rámci tohoto posledního kola proběhlo i pohoštění všech, jak je tomu v Lize dvojic zvykem. 

Tím byla zakončena Liga dvojic Vojkov 2023 2. pololetí. Děkujeme jednak všem hráčkám a hráčům za celá 4 kola a samozřejmě i vojkovskému centru. Liga dvojic se zde rozběhne i v 1. pololetí 2024, konkrétní termíny kol jsou již známy (čtvrtky 29.02., 28.03., 25.04., 23.05.2024. Finále předběžně v sobotu 15.06.24). S termíny lze už nyní počítat, jsou potvrzeny. Na herní kalendář budou vloženy počátkem roku 2024 při sestavě dalšího ročníku - 2024 jarní vlna..

Těšíme se jednak na letošní Finále a na další ročník Ligy dvojic. Účast v roce 2024 potvrdily všechny stávající týmy mimo týmu NEMO. Jejich místo bude nabídnuto dalšímu týmu, který se vlastně už teď může do soutěže registrovat přes email (info@bowlingovaligadvojic.cz nebo mil.sousek@seznam.cz).

Nezapomeňte se podívat na fotky z dneška ve fotogalérii a mějte se všichni fajnově!


3. kolo má zase Notaxo K, ale co dál? Dnešní třetí, tedy předposlední, kolo posadilo do čela opět Notaxo K. Ti před dneškem celkově vedli, ale dnešek s méně náročným mazacím modelem by možná mohl naznačit nějaké změny na čele tabulky? Podaří se pronásledovatelům s jen malým odstupem za nimi nějaký významný krok ke změně tabulky? To byla jedna z dnešních otázek. Na těžších i sportovních modelech se jim dařilo a dnešek ukázal, že i na dejme tomu středně těžkém až lehkém mazacím modelu dokázali uspět. Opět trošku zvětšili svůj náskok v roční tabulce. Dnes sice prohráli 2 zápasy a 5 vyhráli, avšak pouze jediné utkání za 6 bodů. Jinak vše za 4. Průměrové byli nejlepší, zejména díky Kubovi Šárišskému, jehož dnešní průměr byl opět nejlepší ze všech, konkrétně 206,14. Získali 26 bodů a v roční tabulce opět o pár bodíků poodskočili ostatním. Stejně bodů, tedy 26, dnes vydolovalo Nemo sice se třemi prohrami, ale dokázali v každém utkání bodovat a za 6 bodů zvítězili 2x. Třetí je dnes Zelená síla (23 bodů), čtvrté Notaxo (22 bodů), páté Notaxo X rovněž za 22 bodů. Dnes rozdíl mezi prvním a pátým činí pouhé 4 body. RAN ALL dost propadl a končí poslední. Na fotce vidíme dnes nejlepší opět Notaxo K, ale vedle nich jsme ukázali i NEMO se stejným bodovým ziskem. Zaslouží si to.

Co zmínit o dnešku v jednotlivcích: určitě heroický výkon Ivana Síbrta (NEMO) s hodnotou 289. Zatím nejvyšší nához celé ligy. Skvělá hra! Potom určitě dnešek Kuby Šárišského s průměrem přes 206 a také výborný výkon Standy Semeráka (průměr přes 203). Velice kvalitních her bylo vidět opravdu dost.

V ročním žebříčku si tak po dnešku drží 1. místo Notaxo K, které má jasně našlápnuto na Finále. Tam postupují z této skupiny 3 týmy a tady je ta potíž: postupují 3 nejlepší, jistotu nemá nikdo, vysokou pravděpodobnost jen Notaxo K. Jinak je vše naprosto otevřené. I díky dnešku má Notaxo 68 bodů, Notaxo X 65 bodů, RAN ALL 64 bodů, NEMO 63 bodů, Zelená síla 61 bod. V dohledu je s 57 body také Sem Notaxo. Tabulka je tedy velmi vyrovnaná, nelze činit jakékoliv závěry o postupu, prostě si musíme počkat na aktuální formu týmů ve 4., tedy posledním kole.

To se bude hrát 23.11. opět od 19 hod. Mazací model určitě nebude typu house, modely tohoto typu jsme letos už vyčerpali. V rámci posledního kola bude obvyklý raut pro všechny hráče a hráčky všech týmů. Vedle toho rautu se budou vyhlašovat celkové výsledky, nejlepší týmy a výkony jednotlivců této podzimní Ligy dvojic zde na Vojkově budou oceněny. Zdá se, že "káčko" má zaděláno na postup, ale přece jenom... v posledním kole má každý tým k dispozici teoreticky až 42 bodů, a tak sice můžeme naznačovat, ale fakta budou známa až po ukončení závěrečného 4. kola. Jsme moc zvědavi, jak to vlastně celé dopadne a které z týmů se do republikového Finále nakonec dostanou.

Republikové finále se hraje 26. listopadu na bowlingu Kaštanka Brno. Propozice jsou vidět TADY.


2. kolo opět Notaxo K. Tentokrát se hrálo na sportovním mazání Sport 3:1, což znamenalo oproti prvnímu kolu přece jenom trochu vyšší nároky. Přesto ale byly k vidění skvělé výkony. Podobně jako v 1. kole se i dnes vytáhli chlapci z Notaxa K, když prohráli jediné utkání s Nemem. 3x výhra za 6 a 3x za 4 body. Nejvyšší týmový průměr 389,57. Dnes 31 bod a zasloužené první místo. Tady jsou i s výmluvným symbolem: dnes prostě zametli (téměř) všechny...

Druhé dnes Notaxo za 24 bodů, 3 výhry, 3 prohry. 24 bodů nasbíral i tým Sem Notaxo, ale horší průměr, tudíž 3. místo. Za dnes nejlepší trojicí je ale dost nával: 23, 22, 20 bodů. Šestý tým měl dnes na druhý ztrátu pouhé 4 body. Nejvyšší týmový nához zahrála Zelená síla - hodnota 455.

Tabulka po 2 kolech hovoří pochopitelně pro Notaxo K, které celkem nasbíralo 59 bodů. Za nimi se ztrátou 12 bodů je docela překvapivě, ale zaslouženě, RAN ALL, třetí příčku zaujímá Notaxo, které je zpět o další 2 body. Na 4. místě máme Notaxo X a na pátem Sem Notaxo. Jejich ztráta na vyšší příčku je však zcela minimální.

Jednotlivci: dnes suverénně nejlepší Jakub Šárišský (Notaxo K) s průměrem přes 218, druhý Petr Pekár (Zelená síla) s průměrem téměř 203 a třetí Jarda Běhal (RAN ALL), jenž má téměř 196. Vše včetně HDC (Petr Pekár 2, Jarda Běhal 10). Nejlepší žena této skupiny je i po 2. kole Monika Semeráková (Sem Notaxo). Na fotce máme dnes nejlepšího Kubu.

Opět je třeba poděkovat všem hráčkám a hráčům za skvělou atmosféru a bowlingovému centru Vojkov za bezchybný průběh hracího dne. Třetí kolo hrajeme ve čtvrtek 9. listopadu od 19:00 hod.


Na úvodním kole nejlepší Notaxo K. Vojkovské 1. kolo podzimní Ligy dvojic se odehrálo 21.09.23 na lehkém mazacím modelu, což se projevilo na náhozech a průměrech. Zcela všechny týmy utrpěly nějaké ty porážky, ale vybojovaly i zasloužené výhry. Plichta dnes nenastala žádná...

Nejlépe si vedli chlapci z Notaxo K, kteří prohráli jediný zápas s Notaxem, ze kterého ale aspoň ty 2 bodíky vydolovali. Většina jejich výher ale byla pouze 4 bodová, což však na 1. místo po 1. kole stačilo. Nasbírali 28 bodů. Druzí končí Notaxo X s 27 body. Prohry mají na kontě sice 3, ale pokud vyhráli, tak zásadně šestibodově. Dnešní bronz vybojoval RAN ALL. 4 výhry, 3 prohry, z toho jednou s nulou. Celkem 26 bodů. Tyto 3 vedoucí týmy tedy vzájemně dělí 1 bod. Na 4. místě je Notaxo, 22 bodů. Pouze 2 prohry, zato obě s nulou na kontě, 5 vítězství, z nichž ale jen jediné bylo za 6 bodů. Na dalších místech figurují Zelená síla, Sem Notaxo, Sešlost a NEMO, jenž dnešní tabulku uzavírá. Nejvyšší týmový výkon předvedlo Notaxo s 466 ve hře s týmem Sem Notaxo. Na fotce vidíme dnes nejlepší dvojici Notaxo K.

Zajímavá je tabulka jednotlivců: v ní přesvědčivě dominuje Thomas Robertson (Notaxo) s průměrem přes 214. Na kontě má i nejvyšší hru celého kola 278. Skvělé! Za ním druhý Lukáš Gurgul (RAN ALL) ukázal průměr přes 208 a třetí hráč s průměrem přes 200 je Ján Ďaďo (Notaxo X).

Druhé kolo se bude hrát 19.10. opět od 19 hod. Poděkování patří zcela všem hráčům a hráčce za krásné předvedené hry a příjemnou celovečerní atmosféru..