Vojkov

02.11.2023

Třetí kolo pro Notaxo. Již třetí kolo se odehrálo 25.04.2024 na obtížném mazacím modelu Competitive1. Často tomu výsledky odpovídaly, i tak bylo k vidění pár pěkných her a hlavně zajímavá utkání týmů.

Po předchozím kole bylo v čele Notaxo K se 4 bodovým náskokem před Notaxem X. To se téměř po dnešku nezměnilo...

Dnešní kolo ale bylo nejlepší Notaxo, jež nasbíralo 30 bodů s průměrem přes 358. Notaxo K dnes 2x podlehlo soupeřům, a tak do tabulky přidalo bodů 28, i když s lepším průměrem než dnešní premiant. O bod méně vydolovalo Notaxo X a hodně překvapivě také RAN ALL. Není jasné, čeho se soupeři v utkáních s nimi zalekli, ale výhry na 300, 328, 339 jsou dost raritní. Jedna budiž, ale hned tolik? Divné... Páté dnes s 22 body jsou Paštiky, šestá s 20 body Sešlost a sedmé se 14 body Sem Notaxo. Tady bohužel roli hrála zdravotní indispozice... Ale bojovali, nevzdávali to, za což jim patří uznání. Fotka ukazuje dnes nejlepší Notaxo.

V jednotlivcích v tomto kole dominoval Kuba Šarišský s průměrem 192 a celkovým součtem ze všech jeho her 1344. Šklebí se na nás trochu níže... :-). S 1305 je druhý nejlepší hráč dneška Michal Dobiáš a třetí s 1261 Láďa Šimánek. Ženy jsme dnes měli dvě, lepší byla Anežka Lencová, ovšem trable Moniky jsme nahoře už zmínili. Nejvyšší náhozy dneška: 257 Jakub Šarišský a 436 Notaxo K.

A jak to vypadá v celkové tabulce po třetím kole: komplex Notaxa se vyšvihl na vedoucí 3 místa v pořadí: Notaxo K 86 bodů, Notaxo X 81 a Notaxo 80. Bodové rozdíly mezi vedoucí trojkou jsou minimální. Zbylé 4 týmy již mají větší odstup, na 4. místě RAN ALL 67 bodů a další týmy vždy o další bodík dva méně. Tabulku uzavírá Sem Notaxo, ovšem bude-li na závěrečném kole ve formě, má šanci se propracovat výrazně výše. Poslední kolo, které doprovodí obvyklý rautík pro všechny hráče a vyhlašování výsledků s předáváním pohárů a cen, se odehraje 23. května 2024 na některém ze sportovních mazacích modelů.

Ze skupiny do Finále postupují 3 týmy. Uvidíme, zda se někomu z Nenotax podaří mezi postupující proklouznout. Mimochodem pro Finále již jsou zveřejněny Propozice.


2. kolo: Notaxo K přivedlo posilu. Obrátili celou tabulku…

Není nad to přivést si do týmu zdatnou posilu. Právě to udělal tým Notaxo K ve 2. kole vojkovské Ligy dvojic a tým Paštiky. Po prvním kole byli Notaxo K na posledním sedmém místě tabulky se ziskem 20 bodů. Pravda, rozdíl mezi prvním a posledním týmem byl pouhých 8 bodů, ale i tak si v předchozích ročnících vybudovalo pozici mnohem a mnohem lepší. A po prvním kole toto? Řešení bylo rázné. Notaxo K posílila aktuální bowlingová hvězda, asociací vyhlášený nejlepší hráč roku 2023, čerstvě ověnčený mnoha tuzemskými i mezinárodnímu vavříny, Lukáš Jelínek. Všichni tušili, že ve druhém kole Notaxo K půjde nahoru. Nemýlili se, ale že až tak… Druhá nová posila byl Lukáš Obrusník v týmu Paštiky. I jeho přítomnost znamenala pro Paštiky značný přínos.

Druhé kolo ovládl tým Notaxo K systémem start – cíl. Postupně deklasoval všechny své protivníky a až ke konci poztrácel 2x 2 body. Jinými slovy 7 vítězství, žádná porážka, průměr týmu 430,57! K tomu asi není co dodat. Snad jen na okraj dnešní průměry obou hráčů týmu: Ondra Kvasnička 188,14 a Lukáš Jelínek 242,43 (!). Denní bodový zisk 38 bodů. O dnešním prvenství absolutně žádné pochyby. Mimochodem nikomu ze soupeřů se nepodařilo Lukáše zdolat, jeho úspěšnost byla 100%, tedy za 7 utkání 14 bodů pro tým. Druzí dnes končí borci z Notaxa, 28 bodů, průměr týmu 375,57, 5 vítězství, 2 porážky. Třetí je Notaxo X se ziskem 26 bodů a průměrem 380,14, 4x vítězní, 3x poražení. 4 vítězná utkání má na svém kontě také Sešlost, ale 2 výhra "jen" za 4 body, takže celkově 22 bodů. Naopak propad dnes zaznamenali Sem Notaxo a hlavně RAN ALL. Ten byl po 1. kole třetí, ve druhém končí poslední. Na fotce tedy máme dnes nejlepší dvojici – Notaxo K.

V jednotlivcích je tabulka seřazena podle dnešních průměrů vč. HDC. Vidíme tam ale i celkové pořadí v součtu dvou odehraných kol podle celkového součtu včetně HDC. Dnes není sporu, kdo je na vrcholu: Lukáš Jelínek (Notaxo K) s průměrem 242,43. Současně je to autor nejvyššího náhozu kola 290. Že z toho nebude třístovka bylo jasné již v prvním frejmu za 9 a dohoz. Vše další již jen strajky. Gratulujeme! Druhý v pořadí je Lukáš Obrusník s průměrem přes 205. Na čele tedy máme obě nové posily. Třetí je Standa Semerák (Sem Notaxo), jehož průměr byl 204,86. Nad 200 se už dnes nedostal nikdo jiný, nicméně vysokých náhozů jsme dnes viděli skutečně dost. Na fotce je spokojený Lukáš Jelínek.

Co dnešek udělal s celkovým pořadím po 2 kolech: předně Notaxo K se vypracovalo z posledního místa na první. Celkově má 58 bodů a průměr téměř 400. O 4 body zpět je Notaxo X, původně vedoucí tým tabulky. Na třetí místo se dostalo Notaxo s rovnými 50 body. Tabulku po dnešku uzavírá RAN ALL, sesbíral 40 bodů, ale dnes jen 16. Nicméně bodové odstupy nad nimi nejsou nijak dramatické a před námi jsou další 2 kola.

Díky zcela všem hráčkám a hráčům, skutečně se bylo na co dívat. Třetí kolo se bude hrát 25.04.2024 opět od 19 hod. Mazací model bude opět jiný, dáme pár dnů předem vědět...


Po prvním kole na čele Notaxo X

29. února 24 bylo na pořadu dne 1. kolo této skupiny Ligy dvojic. Zelenosilní se předem omluvili pro nemoc a pracovní cestu, potvrdili však svoji účast v dalších kolech. Přivítali jsme novou dvojici Paštiky (Tomáš Brich, Jakub Novák) a čekali, co nám předvedou. V 1. kole rozhodně nepropadli... Hrálo se na Sport 3:1, s čímž se dost hráčů bez problému vyrovnalo, ale některým prostě nesedlo. Po jednotlivých hrách se pořadí týmů stále trochu přeskupovalo, ale od poloviny dne byli v čele Sem Notaxo (Monika a Standa Semerákovi), sbírali body jak na běžícím pásu a byli v laufu. Zřejmě by zůstali v čele tabulky i po poslední hře, jenže narazili na RAN ALL, kterému k překvapení všech podlehli. Nasbírali celkem 28 bodů, stejně jako Notaxo X, avšak celkový průměr je odsoudil na 2. místo. Ján Ďaďo, Alena Sovová a Michal Dobiáš (Notaxo X) tedy dnes uspěli a jsou tak dnešními lídry. Proto je tady máme na obrázku...

Zmíněná porážka Sem Notaxa od RAN ALL (Anežka Lencová, Jaroslav Běhal) výrazně pomohla vítězům tohoto duelu, kteří tak díky šesti bodům z tohoto klání poskočili překvapivě na 3. místo, když v průběhu večera se pohybovali o dost níže. Na kontě mají 24 bodů. Stejný počet bodů, ale nižší průměr, mají Paštiky, nový tým v této skupině, jenž se mezi ostatními neztratil. Jistě bez zajímavosti není Notaxo (Jaromír Malec, Gabriela Malcová, Ladislav Šimánek). Druhý nejvyšší průměr těsně za Notaxo X, nejvyšší hra dvojice celého večera (467), ale přesto jen 22 bodů za 3 výhry a 4 prohry, což znamená aktuálně 5. místo v tabulce. Stejný počet bodů nasbírala Sešlost, která v prvních hrách vypadala dnes dost skepticky. V posledních hrách se ale vzchopili a je z toho 6. místo, nicméně bodově v dohledu na předchozí týmy. No a závěrem další velké překvapení: Notaxo K. Lídři předchozích ročníků. Dnes sice 3 šestibodové výhry, ale také 4 prohry, z nichž hned 3 byly za nula bodů. Vskutku pro tento tým velmi nezvyklé postavení v tabulce. Přitom jejich průměr přes 368 jejich aktuálnímu postavení neodpovídá. Zřejmě svými dřívějšími úspěchy ostatní dvojice vyburcovaly k maximálním výkonům...

Nejvyšší hru kola ukázalo Notaxo (467), k čemuž velmi dopomohl nejvyšší nához dne Míry Malce 237. Míru tu tedy máme na fotce...

Jeho nához vehementně ohrožovala Anežka Lencová (RAN ALL), ale vlivem drobné chybky z toho bylo "jen" 234. Krásná hra... Pořadí jednotlivců po 1. kole má na čele oba borce z Notaxa X - Michala Dobiáše a Jána Ďaďa. Třetí za nimi je Kuba Šarišský (Notaxo K). Mezi ženami byla o chloupek lepší Gábina Malcová (179,50) před Anežkou Lencovou (179,29).

Díky všem hráčkám a hráčům, večer probíhal plynule a v přátelské atmosféře. Druhé kolo je na pořadu 28. března opět od 19 hod. Již teď se na něj těšíme...